1. Reklam


  1. r-silkroad
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   rew
   rappelz
   park
   boşalan

24 Başlıyor


 1. Buzzz

  Buzzz rank8

  Kayıt:
  27 Eylül 2008
  Mesajlar:
  5.587
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  38
  Şehir:
  Londra
  [​IMG]

  24, Emmy ve Altın Küre ödüllü Amerikan aksiyon televizyon dizisidir. CTU (Counter Terrorist Unit Terörle Mücadele Ünitesi) adı verilen bir birimin, önceleri yöneticisi olan ancak daha sonra birimden ayrılan Jack Bauer (Kiefer Sutherland) adlı karakterin çevresinde dönen olayların işlendiği bir dizi olup; dizide anlatılan olaylar gerçek zamanlı olarak izleyiciye aktarılmaktadır. Her bölüm bir saat içerisinde olanları anlatırken, her sezon da 24 saat içerisinde olup bitenlerin anlatıldığı çok uzun metrajlı bir film havasındadır.

  1 ve 2. Bölüm

  1.BÖLÜM:

  Victor Rovner, Malezya’nın Kuala Lumpur şehrinden bir tetikçinin senatör Palmer’ı öldürmek üzere yola çıktığını haber verir. CTU’da (Counter Terrorist Unit / Anti Terör Birimi) üst düzey bir görevli olan Richard Walsh harekete geçer.Başkanlık yarışının siyahi adayı senatör David Palmer, ertesi gün yapacağı seçim konuşmasının metnini hazırlamaktadır.Jack ve eşi Teri, Kimberly’nin odasına gittiklerinde kızlarının pencereden gizlice kaçmış olduğunu görürler.Jack, Los Angeles polis teşkilatından bir arkadaşını arayarak kızını bulmasını ister. Walsh, Jack ve ekibini, Palmer’a yönelik suikast tehlikesi konusunda bilgilendirir. Ekipteki diğer elemanlara belli etmeden Jack’i suikastla bağlantılı olarak CTU’da bir hain olabileceği konusunda uyarır.

  2.BÖLÜM:

  Mandy paraşütle atlayıp kazadan kurtulurken, Jack ve ekibi de düşen uçağın yolcu listesini incelemeye koyulur. Walsh, Dunlop Plaza’ya giderek Scott Baylor adlı bir CTU analizcisiyle gizlice görüşür. Baylor korktuğu halde Walsh’a bir CTU anahtar kartı verir. Üzerindeki manyetik bandın binaya giriş çıkışı sağladığı bu kart Palmer hakkındaki gizli bilgileri içermekte ve taşıyan kişinin herkesin giremeyeceği bölgelere ulaşarak bilgi çalmasını mümkün kılmaktadır. Walsh, Baylor’dan kendisine yardımcı olmayı sürdürmesini istediği sırada silah sesleri duyulur ve iki adam da vurulur. Baylor ölürken Walsh yaralı halde saldırgana karşılık vermeyi başarır.Mandy, çölde bir eve ulaşır. Ira Gaines ona içi para dolu bir çanta verir.Gizli servis ajanları Palmer’ın otel odasına gelir ama Palmer kimseye belli etmeden oteli terk etmiştir. Ajanlar Sherry Palmer’ı başkan adayına yönelik suikast olasılığı konusunda uyarır.
   
 2. Leet1

  Leet1 olduser

  Kayıt:
  13 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  8.797
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  İzleyen ?
   
 3. Kriptex

  Kriptex rank8

  Kayıt:
  20 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  2.458
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  İzliyen varsa söylesin bizde yararlanalım ?
   
 4. Buzzz

  Buzzz rank8

  Kayıt:
  27 Eylül 2008
  Mesajlar:
  5.587
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  38
  Şehir:
  Londra
  tamer karadağlının sesini duydum hemen değiştirdim o dizi star tv'de izlenmez