A

Anonymous

Guest
21 Yıl Önce Maradona'nın Elle Gol Attığı Arjantin - İngiltere Maçı Tekrar Oynanacak!!
Futbol tarihinin en çok konuşulan maçlarından birini yeniden izlemeye hazır mısınız? 1986’da Meksika’da düzenlenen Dünya Kupası’nın çeyrek finalinde oynanan ve 2-1 Güney Amerika ekibinin galibiyetiyle sonuçlanan Arjantin-İngiltere maçı, Arjantinli efsane futbolcu Diego Armando Maradona’nın elle attığı golle hafızalara kazınmıştı. Şimdi bu maçta ter döken futbolcular 14 Ekim’de rövanş için sahaya çıkacak. HANGİ YILDIZLAR FORMA GİYECEK.. MARADONA BU MAÇ İÇİN NE DEDİ.. VE MARADONA'NIN TARİHİ GOLÜ..
21 yıl önceki Arjantin-İngiltere maçı, 14 Ekim’de aynı kadroyla tekrarlanacak

Futbol tarihinin en çok konuşulan maçlarından birini yeniden izlemeye hazır mısınız? 1986’da Meksika’da düzenlenen Dünya Kupası’nın çeyrek finalinde oynanan ve 2-1 Güney Amerika ekibinin galibiyetiyle sonuçlanan Arjantin-İngiltere maçı, Arjantinli efsane futbolcu Diego Armando Maradona’nın elle attığı golle hafızalara kazınmıştı. Bu golden üç dakika sonra da topu orta sahada alan Maradona sekiz kişiyi çalımlayarak ikinci golü atmıştı. Bu maçın ardından Arjantin o yıl kupayı da kaldırmıştı. Şimdi bu maçta ter döken futbolcular 14 Ekim’de rövanş için sahaya çıkacak. Maradona’nın yanı sıra İngiltere’nin eski kaptanı Bryan Robson, Glenn Hoddle, Chris Waddle, Peter Reid ve Ray Wilkins gibi yıldızların da forma giyeceği maç Birmingham’daki Villa Park’ta oynanacak. İngiltere’nin tek golünü atan Gary Lineker ise maçın başlama vuruşunu yapacak. Fazla kilolarıyla dikkat çeken Maradona’nın da maçı tamamlayıp tamamlayamayacağı ise kuşkulu.

Herkesi çağırdı

O zaman gol için “Tanrının eliydi” diyen Maradona, dünkü basın toplantısında “Muzurca bir işti. Golden sonra baktım ki arkadaşlarım beni kutlamaya gelmiyor. Hemen onları ’Gelin yoksa hakem golü saymaz’diye yanıma çağırdım. Ama bu maçta yaramazlık yapmak yok” diyerek herkesi maça çağırdı.

İşte O Elle Atılan Gol

Not: Alıntıdır. Alıntı olduğu için kesin olarak bilmiyorum

Morwena

Buralıyım
harbici adam kaç kişi dize getirdi attı Golü be Heyyyt Wink

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
o maçı unuturmuyum bee of offf ki tek ilahım Maradona'dır Cool

Yukarı Alt