1. Reklam


  1. joysro
   planet
   falcon
   doca
   sunroad
   joke
   msc
   darkvalley

2007'nin En İyi İcatları


 1. ReAcTiVe

  ReAcTiVe rank8

  Kayıt:
  4 Ekim 2007
  Mesajlar:
  2.262
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Lise
  Dünyanın en saygın dergilerinden Time, 2007 yılının en iyi icatlarını seçti. Birinci sırada ipone açık ara öne çıktı. Bu tercihin 5 nedeni ve diğer önemli görülen icatlar ise şöyle:

  Her yıl geleneksel olarak yapılan listede birinci sıraya Apple’ın ürettiği iPhone yerleşti.

  Dergi, iPhone’un seçilme nedenini beş madde olarak açıkladı:

  1- Tasarımı çok güzel.

  2- Dokunmatik ekranı harika. Ayrıca dokunmatik ekranları yeni bir seviyeye taşıdı

  3- Çağı değiştirdi. Standartları yükseltti. Diğer telefonlara da daha iyi olmak için hırs verdi.

  4- Sadece telefon değil, bir eğlence platformu

  5- Bu daha ilki.. Daha sonra piyasaya çıkacakları düşünmek bile insanı heyecanlandırıyor.

  Gelişmiş müzik çalar ve internet bağlantısı özellikleri bulunan çok fonksiyonlu cep telefonu olan iPhone, 2007 yılında ABD’de piyasaya çıktı. Henüz Türkiye ve Avrupa’da satışa sunulmayan iPhone, cep bilgisayarı-mp3 çalar-ortam oynatıcısı-fotoğraf makinesi-cep telefonu olarak tasarlandı. Tamamen dokunmatik ekrandan oluşan iPhone’un 16 GB hafızalı modeli 499 dolardan satılıyor. iPhone bugüne kadar 1 milyon 400 bin adet satıldı.

  Güneş enerjisiyle çalışıyor

  Yılın icatlarından biri de hem toplu taşıma kolaylığı hem de özel araç rahatlığı sağlayan City Car oldu. Güneş enerjisiyle çalışan araç, ardına sıralanan özel araçlardan oluşuyor. Araç 2011’de kulanılabilecek.

  Giy çıkart işkencesi bitiyor

  Yılın icatlarından biri olan bu ayna en çok kadınları sevindirecek. Ayna, kıyafeti sanal olarak üzerinizdeymiş gibi gösterebiliyor. Ayna ayrıca fotoğrafınızı çekip, istediğiniz kişinin cep telefonuna yollayabiliyor.

  [​IMG]
  En gelişmiş protez

  Sağlık alanında en iyi icat seçilen PowerFoot, üzerindeki sensörler sayesinde yoldaki engebe, çukur ve merdivenleri farkedebiliyor. Ürün en kolay takılan ve en rahat hareket eden protez olarak biliniyor.

  Işıkla uyandıran yastık

  Sabah çalar saat sesinden nefret edenler için geliştirilen bu yastık, insanı ışıkla uyandırıyor. Ayarladığınız saatten 40 dakika önce hafif hafif ışık yaymaya başlayan yastık, daha sonra iyice parlaklaşıyor.