1. Reklam


  1. kyra
   viki
   Tenda
   lastworld
   silkroadcilar
   3

2 Komutan Balkonda Çay Molası Verdi


 1. MrCrossover

  MrCrossover rank8

  Kayıt:
  3 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  5.192
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Staples Center @ Los Angeles
  [​IMG]


  Sorgulanan Kuvvet Komutanlarının İfadesine Ara Verildi. Yemek Yiyen Komutanlara Adliye Binasının Balkonunda Kahve İçti.


  Darbe planladıkları iddiasıyla sorgulanan kuvvet komutanlarının ifadesine ara verildi. Yemek yiyen komutanların daha sonra adliye binasının balkonunda kahve içti.

  Sorguya verilen arada önce ski Deniz Kuvvetleri Komutanı Özden Örnek balkona çıktı. Çok kısa bir süre burada kalan ve kısa süre görüntülenebilen Örnek, Eski Hava Kuvvetleri Komutanı İbrahim Fırtına'nın da balkona gelmesi üzerine içeri girdi. Komutanların avukatlarla ve yanlarında bulunan askerlerle sohbet ettikleri gözlendi. Ancak iki komutanın yan yana gelmedikleri ve aralarında konuşmadıkları gözlendi.

  Balkonda kahve içen ve bir süre sohbet eden Fırtına da daha sonra içeri girdi.

  SORGULAMA KALDIĞI YERDEN DEVAM


  Eski Kara Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Aytaç Yalman, eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral İbrahim Fırtına ile eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek'in ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında ifade verme işlemine yeniden başlandı.

  Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'nde saat 10.00'da başlayan ve saat 12.30'da öğle yemeği için durdurulan ifade verme işlemi, yaklaşık yarım saatlik aranın ardından yeniden başladı.

  Emekli Oramiral Özden Örnek'in ifadesi İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Turan Çolakkadı, Cumhuriyet Savcıları Zekeriya Öz ve Fikret Seçen, emekli Orgeneral İbrahim Fırtına'nın ifadesi Cumhuriyet Savcısı Murat Yönder, emekli Orgeneral Aytaç Yalman'ın ifadesi de Cumhuriyet Savcısı Ercan Şafak tarafından alınıyor.​