1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

2 Güvercine 30 Binlik Otomobilini Verdi


 1. chipshajen

  chipshajen olduser

  Kayıt:
  2 Haziran 2009
  Mesajlar:
  3.208
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Bursa'da, İstediği Güvercinleri Yarışmalar İçin Almak İsteyen Genç, 2 Güvercine 30 Bin TL Değerindeki Aracını Verdi.

  Bursa'da, istediği güvercinleri yarışmalar için almak isteyen genç, 2 güvercine 30 bin TL değerindeki aracını verdi. 115 beygir gücündeki otomobilini kuşlara veren genç, "Bu bir sevda" diyerek pişman olmadığını söyledi.

  Güvercin severler, sevdikleri kuşları alabilmek için sınır tanımıyor. Nilüfer Güvercin Sevenler Derneği'nin açılışında binlerce TL değerindeki güvercinler alıcı bulmakta zorlanmadı. Açılışa katılan yüzlerce kişi güvencin cinslerini yakından inceledi.

  Nilüfer Güvercin Sevenler Derneği Başkanı Halil Kabakçıoğlu, artırma usülü yapılan satışlara katıldı. Beysan Taştan isimli güvercin severdeki 'Koca Kobra' isimli 'Şebbab' cinsi kuş ile 6 aylık dişisini almak isteyen Halil Kabakçıoğlu, kuşlara 20 bin TL teklif etti.

  Taştan'ın teklifi kabul etmemesi üzerine pazarlık iyice kızıştı ve 11 aylık erkek ile 6 aylık dişi kuşu dernek olarak alıp yarışmalara sokmak isteyen Başkan Halil Kabakçıoğlu, kuşlara karşın 30 bin TL değerindeki Ford Focus marka otomobilini teklif etti. 2009 model aracı kuşlar karşılığında kabul eden Beysan Taştan, kuşlarını bırakarak otomobilin anahtarını teslim aldı.

  Dernek Başkanı Halil Kabakçıoğlu, "Aslında getiren kişinin, güvercinleri satmaya niyeti yoktu. Pazarlık yaptık ve bir yerde anlaştık. Çok sevdiğim bir arabam vardı, onu teklif ettim. Kabul etti ve bu güvercinler bizim oldu. Hayvanın aynısını yetiştirmek hiç de kolay değil. Star kuş 3 yılda bir, 5 yılda bir yetişiyor. Bu derneği bütün Bursa halkına hizmet vermek için açtık. Güvercin sevenlere hizmet vermek için kurduk. Güvercin fiyatları değişiyor. 10 TL'ye de güvercin var, lüks otomobil fiyatına da. Bu bir sevda. Sevdiğimiz kuş uğruna arabamız gitti, ancak pişman değilim." dedi.​
   
 2. AngeLicMoon

  AngeLicMoon rank8

  Kayıt:
  12 Ocak 2010
  Mesajlar:
  2.430
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  'suz

  ilginç yaw ford focus ---> güvercin gerçi bu bir hobi.Ama güvercinlere ya kıran girerse ölürse ford a kıran girmez ya :D
   
 3. BaSoryong

  BaSoryong Buralıyım

  Kayıt:
  17 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  3.183
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrençi :)

  Bizim burda bir akrdaş güvercin işleri ile uğrasıyor haftada 1 kere güvercin pazarı oluyor 150-200 Tl kadar güvercin satığı oluyor :)
   
 4. Absence

  Absence  

  Kayıt:
  29 Aralık 2007
  Mesajlar:
  8.304
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36

  Güvercin bende bakarım çokta severim temiz kaliteli kuşsa değer
   
 5. JeWilyn

  JeWilyn rank8

  Kayıt:
  17 Ocak 2010
  Mesajlar:
  747
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  KaynakMaker
  Şehir:
  Ayaklarım Nereye Giderse...

  silkroadı bırakıp güvercinmi beslesem tekrar :)