Bir yemek yaparım ?
Yerlerinizi alın beyler resimler geliyor birazdan

Beyler patateslerin resmini çekmeyi unuttum :D 2-3 tane orta boy patatesi kare kare doğrayıp haşlayın okadar :D

Edit: Evet resimler geldi beyler bunu özenerek yapın baştan savmayın cidden tam ayar lazım başlıyorum.

Efenim öncelikle 13.50 tl ye gidip but alıyoruz 8-10 tane oluyor içinde biz davar olmadığımız için 2 kişilik pişireceğiz dilerseniz açık olarakda alabilirsiniz.

Bıçakla derin yarıklar attıktan sonra fazla kesmeden davarlığın lüzumu yok baharatlarımızı alıyoruz.

Efenim baharatlardan sonra tavuğumuz şu hale gelecek.

Sonra güzelce harmanlayacağız.

Kenarlarına güzelce 4 tane biber koyuyoruz.(Tepsi metal olacak kesinlikle öyle fırın torbası felan kullanmayın en son göreceksiniz sebebini)

Tavukları fırına attıktan sonra (240-260 derece arası) bi yandan kaşar rendeliyoruz.

Kaşarı rendeledik hemen küçük bi sos tavasına biber salçası -kekik atıp biraz su ekleyip karıştırıyoruz.(davar gibi tencerye koymayın sosu)

İlk 15 dakika böyle olucak ve hemen biberleri çeviricez bi tarafı yanmasın diye.Tavukları sakın çevirmeyin

Davar gibi somun ekmekle yenmeyecek heralde bu kız arkadaşınızın yanında ? Kepekli ekmek dilimliyoruz

Bu arada haşladığımız patatesleri süzdürüp içine tereyağı-kaşar atıp ezmeye başlıyoruz.

Kaşar sarkacak böyle fazla atmayın tavuğada atacağmız için.

Sos tavamızdaki sosumuzu pişiriyoruz.

Ekmekleri hafifce sosa batırıyoruz dikkat edin davar gibi ekmek basın demedim biraz

Evet tavuğumuz pişti şimdi üzerine kaşar atıyoruz.

Tekrar fırına sürüyoruz.(1-2 dakika kadar kaşar erimesi için.)

Ve biraz masayı süsleyerek servis ediyoruz afiyet olsun :)

Advance

Sucuk nesine yetmiyor

Son resme kadar sunumu nasıl yaptığını merak ediyordum, beklediğimden daha iyi bir sunum :mrgreen:

Bu mesaj Advance rumuzlu uyeden alinti yapildi
Advance demiş ki:
Sucuk nesine yetmiyor

Son resme kadar sunumu nasıl yaptığını merak ediyordum, beklediğimden daha iyi bir sunum :mrgreen:
Maydanoz olsa sosa katıp ekmeklere öyle yapacaktım ama yoktu :D

Vayy kaşarlı tauk fena :mrgreen:

Takımı
Besiktas
O tavukları bi 5 dakika haşlasaydın kanı falan gider dahada yumuşak olurdu haliyle lezzetli artardı bence cool2:

Bu mesaj The Godfather rumuzlu uyeden alinti yapildi
The Godfather demiş ki:
O tavukları bi 5 dakika haşlasaydın kanı falan gider dahada yumuşak olurdu haliyle lezzetli artardı bence cool2:
Hacım onuda düşündüm üzerine yoğurt-salça yapıp kızarmışmı yapsam dedim öyle fırında tavuk gibi oluyordu buda fırında tavuk ama bu tam ızgara gibi :D

Takımı
Besiktas
Bu mesaj CaptainCoCo rumuzlu uyeden alinti yapildi
CaptainCoCo demiş ki:
The Godfather demiş ki:
Hacım onuda düşündüm üzerine yoğurt-salça yapıp kızarmışmı yapsam dedim öyle fırında tavuk gibi oluyordu buda fırında tavuk ama bu tam ızgara gibi :D
Fırındada yapsan kızartmada yapsan haşlasan az bişey ayrı bir güzellik veriyor eğer haşlamıcaksan bile üstüne sıcak su gezdir biraz sonra gönder fırına

The Godfather demiş ki:
Bu mesaj CaptainCoCo rumuzlu uyeden alinti yapildi
CaptainCoCo demiş ki:
The Godfather demiş ki:
Fırındada yapsan kızartmada yapsan haşlasan az bişey ayrı bir güzellik veriyor eğer haşlamıcaksan bile üstüne sıcak su gezdir biraz sonra gönder fırına
önerin için sağolasın hacım göz önünde bulunduracağım söylediklerini :)

Takımı
Besiktas
Sen gel bize bi gün yaparım ben sana yanında soslu makarna ile birlikte :D

Takımı
Galatasaray
20 TL'ye al bir kondom hem etkile hem doyur ne gerek var bu kadar kasmaya yemek bahane pompa şahane makara:

@Windy

Takımı
Besiktas
Ahahahahaha :D 'davar gibi' dedigin her tarifte gozlerimden yas geldi gulmekten, hala guluyorum :D ellerine saglik hacim da, masallah akiyorsun yahu. Yalniz yasarsan hic sikinti cekmezsin :headbang:

[ Mesaj mobilden gonderildi BlackBerry ] mobile

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Bu mesaj Lenneth rumuzlu uyeden alinti yapildi
Lenneth demiş ki:
Ahahahahaha :D 'davar gibi' dedigin her tarifte gozlerimden yas geldi gulmekten, hala guluyorum :D ellerine saglik hacim da, masallah akiyorsun yahu. Yalniz yasarsan hic sikinti cekmezsin :headbang:

[ Mesaj mobilden gonderildi BlackBerry ] mobile
sağolasın hacım o davar espirisi tuttu baya ahaha üni olarak bolu-mengen veya akdeniz üniversitesi aşçılık bölümü gelirse daha neler yapıcam :D

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı Alt