1. Reklam


  1. joysro
   asur
   serenity
   redsea
   blacksro
   plag
   alaaddin
   erix

16 Milyon Torunu Var ^^


 1. Schweppes

  Schweppes rank8

  Kayıt:
  2 Mart 2009
  Mesajlar:
  1.993
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  İzmit/Merkez
  16 milyon Asyalı erkek yaklaşık 800 yıl önce Moğolistan’da yaşamış tek bir erkeğin soyundan geliyor. Bilim adamlarına göre bu kişi yüzlerce çocuğu olduğu sanılan Moğol imparatoru Cengiz Han.

  1437 erkek incelendi

  RUSYA Bilimler Akademisi’den Dr. Miroslava Derenko liderliğinde uzman bir ekibin yaptığı son araştırmada bugünkü Moğolistan ve çevresinde yaşayan 1437 erkeğin DNA’ları incelendi. Uzmanlar insanın genetik bilgilerini taşıyan DNA’nın babadan oğula geçen Y kromozomlarını mercek altına aldılar. Şaşırtıcı sonuca göre Asya’da yaşayan yaklaşık 16 milyon erkeğin soyu 800 yıl önce yaşamış ortak bir dededen geliyordu. Bu kişinin yüzlerce hatta belki binlerce çocuğu olması gerekiyordu.

  En yakın Kazaklar

  Bilim adamları o dönemde bu kadar fazla çocuk sahibi olma imkanına sahip tek kişinin 1165’te doğan 1227’deki ölümüne dek Kore’den İran’a uzanan devasa bir imparatorluğa hükmeden Cengiz Han olduğunda hemfikir. "Cengiz Han kromozomu"nun en çok Kazaklar’da görüldüğünü belirten uzmanlar acımasız hükümdarın Asya dışında tespit edilen ilk torununun da kuzeybatı İngiltere’de yaşayan bir muhasebe profesörü olduğunu buldular
   
 2. JbS

  JbS rank8

  Kayıt:
  29 Ocak 2009
  Mesajlar:
  1.211
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  kaldırım mühendisi
  Şehir:
  rüyalar
  helal olsun