1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

13 yıl sonra döndü


 1. Mojito

  Mojito  

  Kayıt:
  3 Kasım 2008
  Mesajlar:
  3.690
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  -----

  F.Bahçe’nin efsane ismi Aykut Kocaman, yeni görevine resmen başladı. Başkan Yıldırım, "Gelecekte sportif direktörlüğün esas amacı olan tüm bu şubeyi idare etme pozisyonuna inşallah Kocaman gelecektir" dedi.

  FENERBAHÇE’nin unutulmaz yıldızlarından Aykut Kocaman, tam 13 yıl önce ayrıldığı sarı lacivertli kulübe "sportif direktör" olarak geri döndü. Kocaman, dün kulüpte basına kapalı gerçekleştirilen ve Başkan Aziz Yıldırım’ın da yer aldığı törende 3 yıllık sözleşme imzaladı. Bir açıklama yapan başkan Yıldırım, sportif direktörlük sisteminin Türkiye’de ilk kez denendiğini belirtip herkesin Kocaman’a yardımcı olmasını isterken şunları söyledi:

  Yetki karmaşası yok

  "Aykut’la beraber düşüncelerimizi ve koymuş olduğumuz hedefleri, önümüzdeki 3 yıl içinde yerine getireceğiz. Ondan sonraki yıllarda da bu sportif direktörlüğün esas amacı olan tüm bu şubeyi idare etme pozisyonuna inşallah Aykut Kocaman bu kulüpte gelecektir. Burada medyaya ve tüm Fenerbahçe camiasına görev düşmektedir. Hemen yarından olayı yetki karmaşasına sürükleyip, onu yapar bunu yapamaz konusuna getirmemek lazımdır."

  Aykut Kocaman ise F.Bahçe’ye döndüğü için çok mutlu olduğunu söyleyerek, "Bugün itibariyle F.Bahçe camiası içinde biraz daha farklı bir kulvarda koşacağız. Dolayısıyla yeni işimde de adaptasyon süresi mutlaka olacaktır. Bu süreyi en kısa sürede atlatıp, hizmet ve görev anlayışı içinde devam etmeye çalışacağım. Umarım mahcup olmam ve mahcup etmem" diye konuştu.

  Oğuz Çetin’den destek

  Bu arada sarı lacivertlilerin bir başka sembol futbolcusu Oğuz Çetin de bir dönem birlikte forma giydiği Kocaman’ın yeni görevi hakkında "Aykut’un F.Bahçe’ye dönmüş olması ve sportif direktörlük gibi bir göreve gelmiş olması F.Bahçe ve Türk futbolu açısından çok önemli. Onun göstereceği ve ortaya koyacağı çizgi diğer kulüplere de örnek teşkil edecektir" ifadelerini kullandı.