Journalist

Aileden
64 - 81

Türkiye, 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nın final maçında ABD'ye yenilerek turnuvayı 2. olarak tamamladı...

Dev Adam, ülkemizde düzenlenen 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nın final maçında ABD'ye yenilerek turnuvayı 2. olarak tamamladı ve gümüş madalyanın sahibi oldu. Millilerimizi mağlup eden ABD ise turnuvayı namağlup tamamladı ve Dünya Şampiyonu olarak altın madalya kazandı.

Turnuvaya C Grubu'nda başlayan ve burayı 5'te 5'le tamamlayan 12 Dev Adam 2. turda Fransa'yı, çeyrek finalde Slovenya'yı, yarı finalde de Sırbistan'ı geçerek büyük bir başarıya imza atan 12 Dev Adam, finalde ABD'yi deviremeyince gümüş madalyaya razı oldu.

Dünya ikincisi olan A Milli Takımı'nın kaptanı Hidayet Türkoğlu, bütün takım arkadaşlarıyla gurur duyduğunu söyledi.

Hidayet, ABD maçı sonrası yaptığı açıklamada, kendilerine inanıp güvendikleri için bu noktaya geldiklerini belirterek, ''Şampiyonanın başından beri yanımızda olan milyonlarca insanımıza birinciliği hediye etmek isterdik. İkinci olarak onları mutlu edebildik. Herkese teşekkürler. Ben bu takımın kaptanı olarak bütün takım arkadaşlarımla gurur duydum. Belki yıllar boyu böyle bir organizasyonla karşılaşamayacağız. Kaliteli bir milli takım olduğumuzu gösterdik'' ifadelerini kullandı.

Daha önce Dünya Şampiyonası'nın, son büyük şampiyonası olabileceğini söylediğinin hatırlatılması üzerine Hidayet, ''Bu konuyu şimdi konuşmak istemiyorum. Bu başarının önüne hiçbir şeyin geçmesini istemiyorum. ABD'ye gitmeden önce düşünmek için 3-5 günüm olacak. Arkadaşlarım bana bu şampiyonada çok yardımcı oldu. Hepsine teşekkür ediyorum. Zaman her şeyi gösterecektir'' diye konuştu.​

Ömer Onan ise Türk basketbol tarihine geçtiklerini kaydederek, şunları söyledi: ''Müthiş bir iş başardık. ABD dün saat 19.00'da oynadı biz ise daha geç maç yaptık. Biz kafa kafaya giden stresli bir maç oynadık. Otele saat 1'de geldik, 4'ten önce uyuyamadık. Belki daha farklı olabilirdi ama biraz yorgunduk. Turnuvanın başından sonuna kadar ABD iyi oynadı. Ama biz de büyük bir iş çıkardık. Arkadaşlarımla gurur duyuyorum. Kimse kendini saklamadı, iki sayı daha fazla atayım diye düşünmedi. Bu 12 adam da müthiş, hepsiyle gurur duyuyorum.''

Kerem Gönlüm
ise bugün dünya ikincisi oldukları için üzüldüklerini vurgulayarak, ''Bu Türk basketbolunun nereye geldiğini gösteriyor. ABD bugün iyi oynadı, biz iyi oynamadık'' derken, Kerem Tunçeri ise ''Herkes üzüntü içinde. ABD'ye karşı finalde kaybediyoruz ve herkes üzülüyor. Dünkü maç bizim için daha zordu. Dün gece yapılan kutlamalar bizi oldukça yordu. Yine de altın madalya için çıktık ama çok yüksek yüzdeyle mücadele ettiler. Tek tek tüm takım arkadaşlarımla gurur duyuyorum'' şeklinde konuştu.

Ender Arslan da aldıkları gümüş madalyanın değerini ancak birkaç gün sonra anlayacaklarını ifade ederek, ''Şimdi altın madalyayı alamadığımız için üzülüyoruz. Altına o kadar odaklanmıştık ki ikinciliğe sevinemedik. Verdiğimiz mücadele ve ortaya koyduğumuz azim çok iyiydi. Arkadaşlarımı alnından öpüyorum'' dedi.

Semih Erden ise ne kadar kaliteli bir takım olduklarını gösterdiklerini belirterek, ''Başından beri milli takıma yapılan eleştiriler oldu. Ama bir kez daha görüldü ki milli takım müthiş bir ekip. Dünya ikincisi olmak gurur verici bir şey. ABD iyi mücadele etti. Biz zaman zaman kötü performans çizdik. Bu da dünkü maçın yorgunluğundandı. Birçok arkadaşımız dün gece uyuyamadı'' diye konuştu.

Edit by Mike Shinoda

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
hadi hayırlısı heyecanla maçı bekliyorum 4 birayı kaptım ^^

Basketboldan hiç anlamam ama memleket meselesi haline geldi tam destekliyorum :beer:

Ersan oynamazsa bu maçı alamayız. Tam bir kıprdanma oluyor biri çıkıp öyle bir hata yapıyorki insanın aklı almıyor. Çok çekişmeli gidecek maç umarım kazanan biz oluruz..

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
salak herifler ısrarla 3 sayılık atmaya çalışıyorlar ve inatla basket faulun peşindeler ve fark hiç değişmiyor devamlı 5-8 fark yemişiz gel basketini at git yakalarsan 3lük atarsın 5lik atarsın nedir bu inat sonra oyundan düşüyorlar farkında değiller lakin şunu gördüm çok paniklemişler hani nasıl 4-4-2 oynarsın da şampiyonlar liginde yarıfinalde karşına manu gelince 5-4-1 oynarsın aynı o hesap olmuş ve sonuçları ortada yeniliyoruz ki oyunu gördüm biz bunları normal oyunumuzla 30 sayı farkla ezeriz.

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
rastgele atışlar kullanıyoruz, ya tutarsa hesabı. yanlış yapıyoruz. adam gibi adam adama savunma yapıp hücumda birebirlerde değil de paslar ile içeri girip potaya yaklaşıp atış kullanmamız gerekli.

"yazık cok yazık adamlar normal oyunlarını oynuyor bizimkilere ne oldu anlamıyorum tanınmaz haldeler ne hücumda ne savunmada.. sinan 1 dk da 3 faul yaptı ömer ard arda yine 3 tane faul yaptı. Kimse şut atmaya cesaret edemiyor ömer aşık kerem gönlüm potanın icine top bırakamıyor . Şu maça kadar gelmişin vurup gececeksin ...ellerin titremeyecek. Adamların 22 23 yasındaki oyuncusu eli titremiyor senin tecrübeli adamın şut atmaya korkuyor. Silkelenip kendilerine gelmesi lazım yoksa işimiz zor."

"Tamam çok kötü bi devreydi ama ölümüz sahada ve adamlar extra 3lük attılar ve fark sadece 7. İkinci yarıya sert girip savunmayı iyi tutarsak hücumda kerem krsticin adamından ikili oynarsa çok sayı atarız + hido maşallah diyorum eleminasyon maclarından itibaren vitesi büyüttü. İçeri top indirmezsek rakibi hücumda yormaz...sak diri geliyolar hücuma biz hep dısardan top cevirdik ilk yarı. ve gereksiz 3lüklere zorladık enderin basit hataları keremin sinana değil tribüne attığı top olmasa ahh ahh"

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Wax Whine demiş ki:
rastgele atışlar kullanıyoruz, ya tutarsa hesabı. yanlış yapıyoruz. adam gibi adam adama savunma yapıp hücumda birebirlerde değil de paslar ile içeri girip potaya yaklaşıp atış kullanmamız gerekli.

çok sakin bir şekilde direk 2 sayılık sayı kovalamamız lazım seriden sayıları aldıkça devamı gelip 20 sayı farkla bitiririz şimdi hoca hoca mı yoksa leblebi mi göreceğim birazdan yazarım ne olduğunu 8)

Advance

Ben led tvde keyfini yapayım şu maçın azcık gelirim az sonra :P
ps:Düzgün oynamıyorlarsa hiç bakasım gelmiyor zaten

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
pertlememize az kaldı, bir fitne atayım mı ortaya :P

bizim basketçiler yugoslav sırp kökenli rakipte sırp sonuç kaçınılmaz makara:

Yukarı Alt