1. Reklam


  1. joysro
   asur
   serenity
   redsea
   blacksro
   plag
   alaaddin
   erix

112 Yıllık Okulun Kapatılacağı Haberi


 1. Avasin

  Avasin Aileden

  Kayıt:
  12 Ocak 2009
  Mesajlar:
  6.437
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  İnşaat Mühendisi
  Şehir:
  Santa Clara/Küba
  Samsun'un Bafra ilçesinde 1898'de yaptırılan Merkez İlköğretim Okulu, eğitim öğretim yapılamayacağı düşüncesiyle kapatılacak. Bu kararı protesto eden veliler, Bafra Belediye Kültür Merkezi'nde bir program düzenleyip Cumhuriyet Meydanı'na yürüyüş yaptı.

  Öğrenciler de kararı protesto için imza kampanyası başlatı. 112 yıllık okulun teknik açıdan bir daha gözden geçirilmesini, gerekirse restore edilmesi gerektiğini belirten Okul Aile Birliği Başkanı Nihan Ulusal, ilçenin tarihinde ve eğitiminde önemli bir yere sahip okulun bir çırpıda gözden çıkarılmasının yanlış olduğunu söyledi. Türkiye'nin dört bir yanında benzeri durumun olduğunu ve genelde restorasyonla tarihi mekânlara sahip çıkıldığını sözlerine ekleyen Ulusal, ilgililerin gerekli çalışmaları yapması için harekete geçmesini beklediklerini dile getirdi.

  Öğrencilerin de imza kampanyası başlattıklarını hatırladan Ulusal, alternatif olarak merkezi bir yerde okul açılmasını, isminin Merkez İlköğretim Okulu olmasını teklif ederek eski yerin de mutlaka değerlendirilmesi gerektiğini kaydetti.


  [​IMG]


  [​IMG]