1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

112 Yıllık Okulun Kapatılacağı Haberi


 1. Avasin

  Avasin  

  Kayıt:
  12 Ocak 2009
  Mesajlar:
  6.440
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  38
  Meslek:
  İnşaat Mühendisi
  Şehir:
  Santa Clara/Küba

  Samsun'un Bafra ilçesinde 1898'de yaptırılan Merkez İlköğretim Okulu, eğitim öğretim yapılamayacağı düşüncesiyle kapatılacak. Bu kararı protesto eden veliler, Bafra Belediye Kültür Merkezi'nde bir program düzenleyip Cumhuriyet Meydanı'na yürüyüş yaptı.

  Öğrenciler de kararı protesto için imza kampanyası başlatı. 112 yıllık okulun teknik açıdan bir daha gözden geçirilmesini, gerekirse restore edilmesi gerektiğini belirten Okul Aile Birliği Başkanı Nihan Ulusal, ilçenin tarihinde ve eğitiminde önemli bir yere sahip okulun bir çırpıda gözden çıkarılmasının yanlış olduğunu söyledi. Türkiye'nin dört bir yanında benzeri durumun olduğunu ve genelde restorasyonla tarihi mekânlara sahip çıkıldığını sözlerine ekleyen Ulusal, ilgililerin gerekli çalışmaları yapması için harekete geçmesini beklediklerini dile getirdi.

  Öğrencilerin de imza kampanyası başlattıklarını hatırladan Ulusal, alternatif olarak merkezi bir yerde okul açılmasını, isminin Merkez İlköğretim Okulu olmasını teklif ederek eski yerin de mutlaka değerlendirilmesi gerektiğini kaydetti.


  [​IMG]


  [​IMG]