Rusya/(D)İngiltere/Fransa takılıyoruz işte.. xD
11 yaşındaki dahi çocuk Michael Dowling, sahip olduğu bilgi ve becerileriyle herkesi şaşırtıyor

- Resim Silinmiş.

Anadili olan İngilizce’yi çok etkin kullanabilen Dowling 170 puanlık IQ’su sayesinde Yunanca, Latince ve İbranice de biliyor, ayrıca Çince öğreniyor.

4 yaşında roman okumaya başlayan Dowling, daha önce yazdığı fantastik türdeki iki kitabına bir tane daha ekledi. ‘Her çocuk kitap yazabilir. Sorun ellerimizin beynimize göre yavaş kalması. İnsanlar saniyede 40 kelime duyabilir, 120 kelime düşünebilir ama sadece 2 kelime yazabilir. Yazmak için her zaman fikirlerim olacak ama bunları yazabilmenin hızlı bir yolu yok‘ diyen Dowling, kendisini eğitebilecek bir dahiler okulu olmadığı için evde eğitim alıyor. Boş zamanlarında fizik çalışıyor. Büyüyünce doktor olacağını, beyin rahatsızlıklarını tedavi edeceğini söyleyen dahi çocuk, yaşıtları gibi patates kızartmasını seviyor ama “McDonald’s sever misin?” diye sorulduğunda, “McDonalds’tan nefret ediyorum. Amazon’daki yağmur ormanlarını keserek küresel ısınmanın etkilerinin artmasına sebep oluyorlar. Patates kızartması köşedeki marketten patatesler alınıp evde yapıldığı zaman etiktir” diye yanıt veriyor.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

Jigsaw

Aileden
Vay anasını benden 11 yaş küçük ve 4 IQ fazla. Shocked Ve bir dil daha fazla biliyor ve bi dil daha öğrenmekte. Ama o hiç kız şapmadı ben şaptım hahaha. :lolmuch:

TurKKillS

Buralıyım
Takımı
Galatasaray
ABD'de 11-12 yaşında bir cocuk daha vardı 2 üniversite bitirmiş.Bill Gate'in yanında ayda 10Bin$ aylık ile işe başlayan b cocukta var... detective

Jigsaw demiş ki:
Vay anasını benden 11 yaş küçük ve 4 IQ fazla. Shocked Ve bir dil daha fazla biliyor ve bi dil daha öğrenmekte. Ama o hiç kız şapmadı ben şaptım hahaha. :lolmuch:
MUahhahahsdgasdgasg

Jigsaw demiş ki:
cok kötüsün :mrgreen: :mrgreen:

Jigsaw demiş ki:
Nerden biliyorsunda şapmadı diyorsun :mrgreen: Belki bana çekmiş kaç sene öncesinde 9 yaşında yaptığım şeyi yapmıştır belki bak yine hatırladım :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Razz
Şaka bir yanada hacım ne zeka var millette ya adamın 11 yaşında yaptığını ben ömrümde yapamam detective

Jigsaw

Aileden
MonteCarlo demiş ki:
Jigsaw demiş ki:

Jigsay Yunanca ve Latince biliyor musun?
Yok Türkçe. İngilizce ana dilimle aynı seviyede, Almanca da ona yakın. Latince anlıyorum az çok tüm Avrupa dillerinin kökeni ne de olsa. Hollandaca da Almanca ile nerdeyse tıpatıp aynı. Ordan da onu anlıyorum. :lol:

Jigsaw demiş ki:
walla şuan yapmışmı bilemem ama bundan 8 sene sora o çocuk bütün okulu kampüsü götürür sen napıcan 8 sene sora :lolmuch: :lolmuch: :lolmuch:

Jigsaw

Aileden
Defance demiş ki:
Jigsaw demiş ki:
walla şuan yapmışmı bilemem ama bundan 8 sene sora o çocuk bütün okulu kampüsü götürür sen napıcan 8 sene sora :lolmuch: :lolmuch: :lolmuch:
8 tane hatun daha. :mrgreen:

kapışalım istiyosa Razz
ama hiç acımam ezerim ^^
ayriyetten birisi su cocuga beynin heseyi cozmedigin yeri geldiginde fiziksel olarakte yeterli birikime sahip olması gerektiginide soylesin hayat toz pembe degil cınku

şahsen özel olanak verilen ve çocukluğundan itibaren eğitimine özen gösterilen kişiler zeki olmaları muhtameldir ama bn o kampüsteki kız meselesine kıl oldum bi kere cocuk 3 dil bilio 4. öğrenio ve normal bir kızla oturup normal ve basit seyler konusmak ne kadar zor onun için bilionuzmu o çocuk büyüdüğünde sadece belli bir seviye insanlar tarafından övülcek ve o ortamda yaşıcak aşk engel tanımaz çocuk gitti orta tabaka normal eğitimli bi kıza aşık oldu o kızı elde etmesi imkansızdır baştan söyliiyim genetik bir rahatsızlığınız olmadığı müddetce herkes eainstain olabilir.(hayatınızı bom boş gecirmek var normal işlerin ne kadar değerli olduğunu ozaman farkedip geriye dönüp bakıyorsunuz. o çucuğun beyinsel gelişimini isteyene ayrıntılı bir şekilde anlatırım ayrıca o daha 5. sınıf düzeyinde kanımca ben 3. sınıftayken vücut sistemlerinin yarısını bilemkteydim(tam anlamıyla[cinsel ilişkiyi 3. sınıfta acılayabilen tek kişi olarak kendimi tanımlarım çünkü 3. sınıfta solunum, dolaşım ,sinir hormonal sistemleri ve basit metabolik ihtiyaçların neler olduğunu tam anlamıyla bilen ve ayrıca orta tabakadan bir kişi getirin elini öpem. iş araştırma toplumda soyutlanma(yada soyutlamayın 5. sınıfta doktor olcak diye 9. sınıfta profesor olcak diye arkasından konuşulan biriyim fakat bu halimden memnun değilim nedenine gelince fazla bilgi göz ve çıkarıyor aşırı derecede bilgi seviyeniz yükselince onları aklınızda tutmak için sürekli o konular hakkında konuşmanız gerekiyor ve normal seviye denen sadece işiyle uğraşan insanlar tarafından bıkkınlıkla karşılanıyorsunuz, isteyen varsa yer değişelim valla ) sadece bu imajımı silmek için 3 yıldır uğraşıyorum fakat gelin bide siz görün .çünkü bi süre sonra insanlar sizin bu kadar derin bilgilere sahip oldugunuzu görüolar ve normal olarak kendilerini daha aşağı hissediolar ( amaç sadece yardım etmek olsun gene yanlış anlaşılıyor). sonuç olarak o çocuk 11 yaşında böle şeyler yapabilmesinin tek nedeni 1- eğitim 2-genetik 3-sürekli düşünme ve sorgulama yeteneğini kaybetmemiş olması dünyayı hala ilginç bir yer olarak görmesidir. o yaşta çocukluğunda ve bebekliğinde iyi beslenilmiş(anne karnındayken daha kendi için en uygun durumda olmuş[bebekler anne karnından konuşulanları duyarlar tabi ışığı da görebilirler eğer daha siz annenizin karnındayken evde arada sırada kavga çıkıyorsa gerisini siz düşünün,dinlenilen müzikten içinde bulunulan psikılojik duruma kadar aynı olaması durumunda dahi duğum sırasında bebeğin sezeryan veya normal doğumla bile farklı etkilere neden olur.] iyi eğitim verilmiş olunca tabi yaşta genç ben geldim 17 yaşına o daha 11 inde 17 olunca o benim taşıya bildiğim bilgi kapasitesinin 20 katından daha fazlasını hem taşıypı hem yorumluyacak artık gerisini siz düşünün ama tekrar sölüyorum einstain olamak veya ucube olmak arasında fazla fark yok(biri devasa düşünüyor diğeri hiçbirşey yapamıyor) .isterseniz sizde öyle olabilirsiniz çünkü sizin beyniniz kaydetme olarak daha geri olmasına rağmen işlenilecek bilgi miktarı(pc gibi düşünülebilir 1 nöron 10000 sinaps yapar gerisini siz düşünün[daha fazla yapanı vardır ve akson 1m den daha uzun olabilir. basit bi örnekle açıklıyım sizinki intel pentium d çocuğun ki intel pentium 2 gibi düşünülebilir ama sizin bellek oranınız ondan daha fazla dolu sizde 350 gb hardsik var ama 330 gb dolu ara işlemleri yönlendirecek kısa süreli bellekiniz(hd de olan:)) onunkundan daha küçük dolayısıyla siz hafıza daha güç yüklediğiniz için o çucuktan daha az IQ lu çıkarbilirsiniz ama bilin ki her zaman çok bilen daha fazla işler siz aynı anda ev sorunu öss varsa sorun patron sorun ev sorun iş sorun ülke sıkıntıya girio çocuğumu nasıl okutayım sorun sorun siz dolusunuz sırada onlarca biribirinden önemli şey varken siz kalkkıp da IQ testinden yüksek alamaz. isteyene istediği şekil açıklarım 1 ayla tubitaka proje kacırdığım için bu konuda aşırı ölçüde bilgim var (projem kemik iliğinden sinir hücresi üretimi ve bu oluşan sinir hücrelerinin gerekli şekilde konumlandırılması[ yani tam işlev gördürülmesi]) ama o çıcuğun sorunu sadece IQ testi sırada birşey yok hafızanın yarısı boş sinir hücreleri daha kontrollü yıkım aşamasının başında aşırı ölçüde normal dir böyle şeyler . IQ su sayılamaz çıksa bile o onun aşırı zeki olduğunu göstermez bu kadar yeter okumuyacaksınız bu gidişle suan assemble, korece ve programlama sanatının inceliklerini öğreniyorum hertürlü fen alanı ( mat ve geo olmasın sabah akşam test çözmek istio bunlar) konusunda sorular hertürlü tarih sorusu(arkeolog deilim ha:D) sorabilirsiniz ne zaman başlasam acaba bügün sabaha kardar yeni projemle uğraşcam (yeni projem uyku saatlerinin sinir hücreleri homostasisini bozmadan azaltma yolları ve bunların bilimsel yolla açıklanması kendi üzerimde ilk deneyimi yapcam eğer tam olarak doğru hesaplar ve sınıflandırırsam rem uykusunu (rapid eye moments) olabildiğince azalatmayı amaçlamaktayım fakat bütün hayatın azaltılmıs uykyula gerilmesi sinir hücrelerini geri dönüşümü olmayan bir şekilde hasar görmesine neden olur 8O .yani sonuçları en geç yarın siteye yazıcam sonunda daha fazla silkroad oynucak zaman kalcak.(max 3 hafta bu uyku sistemiyle hareket edilerbilir bu da demek 3 hafta boyunca sadece günde 2 saat uyuyarak normal günlük aktivitlerinizi yapacak ve üstüne uyunmayan uyku zamanında disko bar sro takılıncak ?!!!!!!. .eğer bu gece böle bir sistemi gerçekleştirebilceğime inanırsam bunu bu bölümde açıklıyacağım off sayfa doldu kimse okumucak(deneme gibi oldu ama idare edin daha tam anlamıyla makale yazamıom :lol: )

Jigsaw demiş ki:
Vay anasını benden 11 yaş küçük ve 4 IQ fazla. 8O Ve bir dil daha fazla biliyor ve bi dil daha öğrenmekte. Ama o hiç kız şapmadı ben şaptım hahaha. :twisted:
IQ farklı yaş gurupları için farklı sorularla ölçülür yani onun IQsu 160+ ise o kendi yaşına göre dahidir ama bu 40 yaşındaki bir insanın testi uygulanıncada 160+ çıkıyorsa bu çocuğun şu anki IQ sunu ölçecek ölçek yokdur...

Yukarı Alt