Takımı
Besiktas
Ramazan-ı Şerifleriniz hayrolsun cümleten.

Başlasın sahura kadar oturmalar, sabaha kadar pc başında oturup sabaha doğru yatıp akşam kalkıp yemek yiyip oruç tuttuğunu sanmalar, pide kuyruğunda heyecanlı bekleyişler, orucunu 4 bardak suyla açmalar, iftar sonrası içtiğin sigarada oluşan baş dönmeleri, ezan okunmadan yanlışlıkla oruç sakatlamalar, kalabalık iftar sofraları, gelenek göreneklerimizin en sağlam ve en tatlı olduğu ay; Hoş gelmiş, sefalar getirmiş.

Rabbim tuttuğunuz tüm oruçları, kıldığınız namazları kabul etsin inşallah.

Cümleten hayırlı ramazanlar tekrardan.

Takımı
Galatasaray
Oruç tutmayanların tutanlardan zor geçirdiği bu ayda allah herkese kolaylık versin.

Takımı
Seçiniz...
Bu mesaj sarkolata rumuzlu uyeden alinti yapildi
sarkolata demiş ki:
Oruç tutmayanların tutanlardan zor geçirdiği bu ayda allah herkese kolaylık versin.
Bende tutmuyorum ama tutanlara saygılı olmak gerektiğini düşünüyorum, sonuçta bir şey için kendilerini açlık ile sınıyorlar.

Takımı
Besiktas
Şahsen Turkcell Superonline da çalışıyorum. Günde 3 litreden fazla su içen adamım ve her gün saatlerce telefonda konuşuyorum. Çok zor geçecek belli yani.

[ Mesaj mobilden gonderildi Android ] mobile

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
gerçek müslüman ile çakma müslümanların belli olduğu aylar. (yaz aylarında tutulan oruçlar için) ...

Bu mesaj volkanka rumuzlu uyeden alinti yapildi
volkanka demiş ki:
gerçek müslüman ile çakma müslümanların belli olduğu aylar. (yaz aylarında tutulan oruçlar için) ...
sen müslümanlığı sadece oruç tutmak olarak algılıyorsun galiba

volkanka demiş ki:
sen 4/4 lük müslümanmısın ?

Takımı
Galatasaray
Bu mesaj Cool Angel rumuzlu uyeden alinti yapildi
Cool Angel demiş ki:
Bu mesaj sarkolata rumuzlu uyeden alinti yapildi
sarkolata demiş ki:
Bende tutmuyorum ama tutanlara saygılı olmak gerektiğini düşünüyorum, sonuçta bir şey için kendilerini açlık ile sınıyorlar.
Saygı başka bir mevzu tabi ki gösterilir yazdığım çok çekilir sağa sola konuyu kapatalım tutanlarınkini allah kabul etsin diyelim. :beer:

Bu mesaj Ufck rumuzlu uyeden alinti yapildi
Ufck demiş ki:
volkanka demiş ki:
Ben 4/4 lük müslüman değilim, olmak gibi bir çabamda yok.

Cümledeki ironiyi anlayabilseydiniz keşke.

neyse anlamaya çalışmayın ben anlatayım. herkes ben dindarım havasında bu ülkede şu sıralar. görelim bakalım bu yaz aylarında hangi dindar ne kadar süre dayanabilecek...

Toxic

CreddyTitans
Takımı
Galatasaray
volkanka demiş ki:
Bu mesaj Ufck rumuzlu uyeden alinti yapildi
Ufck demiş ki:
volkanka demiş ki:
Ben 4/4 lük müslüman değilim, olmak gibi bir çabamda yok.

Cümledeki ironiyi anlayabilseydiniz keşke.

neyse anlamaya çalışmayın ben anlatayım. herkes ben dindarım havasında bu ülkede şu sıralar. görelim bakalım bu yaz aylarında hangi dindar ne kadar süre dayanabilecek...
yaz aylarında oruç tutanlar için cümlesini parantez içine alınca iş kinayeli konuşmaya giriyor.ve farklı anlamlara çekilebiliyor.Şekeri olan var , tansiyonu olan var , devamlı ilaç alması gereken var.Bunlar müslüman olmuyor mu ?Biraz hatalı konuşma olmuş gibi geldi bana

Kendi fikrim , allah tutanların oruçlarını kabul etsin.

Doma$no

11ay Bkdan pidecilerden çıkma ramazan gelince peygamber torunu kesil modu başladı :curtain:

sarkolata demiş ki:
+1

Oruç tutanlarin tribi yetiyor bir de tutmayanlar girmesin.

Gösteriş için oruç tutuyor o tribe girenler.

ben anlamıyorum tutanların hepsi niye facebook ve twitterde bu ayda imana geliyor hepsi allahı düşünür oluyo. sahur vakti durum paylaşmalar vs vs . bu aydamı geliyor acaba akıllarına.

Takımı
Besiktas
Dakikalar kaldı. :starving:

eksi sözlük

istatistikler » dünün en beğenilen entry'leri #4

nedendir bilinmez inançsız kesimi daha çok ilgilendiren ibadet.

yıllardır orucumu tutarım çok şükür. tutmayan bir kimseye de 'neden tumuyorsun ulan?' diye kızdığımı, ulu orta yiyen adama 'sen nasıl bana saygı göstermezsin?' dediğimi hatırlamıyorum. aksine umrumda bile değil. çünkü birinin yanımda yiyip içmesi beni zerre kadar enteresa etmiyor. canım yeme içme çekmiyor. çekse bile ecrim artmış olur çekmiş olduğum sıkıntıdan mütevellit.

keşke benim orucum da yiyip içenleri rahatsız etmese. ben aç kalıyorum çilesini başka biri çekiyor. hep bir hazımsızlık hep bir hazımsızlık. halbuki biz malız boşu boşuna aç susuz kalıyoruz. bırak da aptal aptal karanlıklar içinde yaşayalım işte. sana oruç tutmamandan ötürü laf dokundurana kızıyorsun da sen niye oruçlu ile uğraşıyorsun ki?

bu tip olaylarda hz. ali'ye (r.a) ibadet ettiği için boş işlerle uğraştığını emeklerinin zayi olduğunu söyleyen bir kafiri hatırlıyorum. kafir diyor ki, öldükten sonra dirilme yoktur. hz. ali de diyor ki, 'eğer sizin dedikleriniz doğru ise benim bir zararım olmaz. (yani en fazla biraz kendimi yormuş olurum. abdestti namazdı oruçtu.) ama ya benim dediğim doğru ise o zaman siz çok zarar edersiniz

https://eksisozluk.com/entry/43827084

Takımı
Besiktas
Allah kabul etsin cümleten.

@Özgür
Çok doğru yazmışsın hacım ellerine sağlık.

Hoşgelmiş ramazan :) İş güç vg derken tutmaya devam

ilk gün vücut geliştirmede başım döndü iftardan 1 saat sonra çalışmaya başlayınca ama durmak yok tutmaya devam

Yukarı Alt