Her eve 100 Mbps bağlamak isteyen Avustralya hükümetinden, bu yolda dev bir adım...

Avustralya hükümetinin 43 milyar Avustralya Doları değerindeki genişbant internet altyapısı projesi hayata geçmeye hazırlanıyor.

Bakır hatlar üzerinden internet servis sağlayıcılığı yapan Telstra bu projenin en büyük rakibiydi . Altyapısının tamamını vergilerden sonra 11 milyar dolar net gelir elde edecek şekilde devlete sattı.

Bakır kablolar çıkartılacak ve yerlerine fiber optik altyapı döşenecek. Müşterilerini de döşendikçe 100Mbps ulusal internet ağına bağlayacak. Kendi kablo altyapısı olmadığı için çapı küçülecek olan şirket, kablosuz internet erişimine yatırım yapmaya başladı.

Başbakanın yazılı onayını aldığını belirten şirket, değerli LTE projesinden de pay almak için çalışacak.

8 Mbps neyinize yetmiyo :mrgreen:

daha bu sabah 8 mbite kadar tarifeli de 7 mbit hızımı 2 mbite indirdiler

bizdeki 15 gb kuralıda yok onlarda peh korede 1gb hız var 100 mb eskidi artık :D yapcaklarsa sağlam bişey yapsınlar bizim için :/

Bartowski demiş ki:
bizdeki 15 gb kuralıda yok onlarda peh korede 1gb hız var 100 mb eskidi artık :D yapcaklarsa sağlam bişey yapsınlar bizim için :/
1gb olsa nolacak saniyede 200mb veri işleyecek pc yokki...

Suç devlette değil ki bizde.Yaparsın intenet kablolarını fiber Allah'ın demircisi gelir söker satar 2 liraya 50 liralık şeyi...

hmzsnmz demiş ki:
NoMoreLove demiş ki:
hmzsnmz demiş ki:
İlk burası için sanmıştım başlığı görünce tabi büyük bir hayaldi girince anladım :P
Bizden 12.5 kat daha hızlı adamların interneti. :cry:
Ben benimkinin 2 katına da razıyım ama olmayınca olmuyor işte :P
benimki olması gerektiği hızda olsun, akşam üstü oldu diye lag yapmaya başlamasın, 1mbit ile memnunum..

Yukarı Alt