TurKKillS

Buralıyım
Takımı
Galatasaray
Gary Weddle, geçtiğimiz Pazar gecesi 10 yıllık sakallarını kesti. Nedeni ise...

11 Eylül saldırılarının ardından Usame bin Ladin yakalanana kadar sakalını kesmeme yemini eden ABD'li ortaokul öğretmeni Gary Weddle, geçtiğimiz Pazar gecesi 10 yıllık sakallarını kesti.

11 Eylül 2001'den beri uzattığı sakalını kameralar önünde kesen 50 yaşındaki Weddle, Capital Press’e yaptığı açıklamada, “İlk beş dakikayı ağlayarak geçirdim, sonra hemen traş oldum” dedi. Weddle böylece 3 bin 454 gün boyunca sakal uzatmış oldu.

Washington'daki Doğu Wenatchee kentinde yaşayan ve Ephrata’da görev yapan Weddle, yıllar boyunca sakalını kesmek istediğini anlattı.

Weddle, uzun ve gri sakallarıyla biraz bin Ladin’e benzediğini de kabul etti.

11 Eylül’de Dünya Ticaret Merkezi ve Pentagon’u hedef alan ve 3 bin kişinin ölümüne sebep olan saldırılar sırasında Wenatchee’de yedek öğretmenlik yapan Weddle, o dönemde haberleri takip etmekten tıraş olmaya fırsat bulamadığını söyledi. Hürriyet'te yer alan haber göre: Bir hafta kadar sonra bin Ladin yakalanana kadar ya da öldüğü kanıtlanana kadar tıraş olmama kararı olduğunu anlatan Weddle, “O sırada bunun bir-iki ay süreceğini düşünmüştüm” dedi.

Yukarı Alt