Arkadaşlar benim sağ gözüm 1.25 sol gözüm 1.00 Miyop 1 yıllık hiç çıkarılmadan takılan lensler hakkında bilgisi oLan varmı?

Lens çok kötü ya bana göre arkadaşımda vardı kafasını öne eğince tak diye düşüyordu sınavda düştüğünü bile hatırlıyorum ben gözlük kullanıyorum fakat sadece evde :P

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
Guathema demiş ki:
Lens çok kötü ya bana göre arkadaşımda vardı kafasını öne eğince tak diye düşüyordu sınavda düştüğünü bile hatırlıyorum ben gözlük kullanıyorum fakat sadece evde :P
abartma yahu ne düşmesi o zaman lens üretimi durdurulmalıydı. gözlükten nefret ediyorum ve lens kullanıyorum düşme durumu falan yok. 1 yıl değil 1 gün bile çıkarmayınca çok rahatsız eder ertesi gün. tavsiyem aylık lens almanı öneririm 1 ay boynca gözünden çıkarmayabilirsin oksijen geçirenleri ama gözünü rahatsız eder. üşenme her akşam çıkar yatmadan, sabah da tak max 1 dknı alır zaten

Ben lensin tek gözüme takma çıkarma tarafını sevmiyorum.O yüzden gözlük kullanıyorum.Ama belki değiştirebilirim.

Bausch & Lombun lenslerini öneririm.3 Aylık olanları var her ay değiştiriyosun.Bir ay boyunca takabiliyosun fakat ben her akşam çıkarıyodum çünkü sabahları rahatsız ediyor.

Zaten alışırsın 2 haftaya saniyede çıkarırsın.Düşme durumu felanda yok kesinlikle.

Ps:Şu an bir yıllık mavi lens kullanıyorum günlük çıkartmalı.Önermem hadi iyi günler.

işte sorun orda her akşam takıp çıkarmak hiç lens kullanmadığım için yapamam diye düşünüyorum birde gözlerim yeşil sizce hangi renk lens alayım ?? Birde Sabahları neden rahatsız ediyor lens?

Mirage demiş ki:
Ben lensin tek gözüme takma çıkarma tarafını sevmiyorum.O yüzden gözlük kullanıyorum.Ama belki değiştirebilirim.
Abi başka tarafı yokki :mrgreen:

Abi sen şeffaf alıcaksın.Bak dediğim markayı alırsan takıp çıkarmayı tam öğrenene kadar çıkarmassın.

Sabahları rahatsız etmesi de gözler nefes alamıyor kuruyor bi garip oluyor çok fazla bişey değil ama her sabah taze taze takarsan daha iyi performans alırsın.Dediğim markanın aylık olanlarını al.

Ben lense geçince hayat benim için yeni başladı.Yeniden doğmuş gibi hissetim HERKEZE ÖNERİYORUM.

Ben günlük takılıp çıkarılan lenslerden kullanıyorum.Sürekli takıp çıkarta çıkarta artık lensi takmam en fazla 2 dakikamı alıyor.Doktor 1 yıllık lensleri tavsiye etmemişti çünkü bi kez takıp uzun süre çıkarmayınca gözenekler hava almıyor ve göz hastalıklarına yol açabilir demişti.O yüzden sanada günlük yada haftalık lensleri tavsiye ederim.

Milliyette ya da hürriyette çıktı tam okumadım, 5-6 yıllık kullanım göz pınarlarını kurutuyormuş ondan dolayı vazgeçtim, ama gözlüklerimden de pek memnun değilim, sportif faaliyetlerde güçlük çıkarıyor. Henüz gözlüksüz de yaşıyabiliyorum (1.25 miyop) ama ilerleyince ne olur bilemem

Avasin

Wax Whine demiş ki:
abartma yahu ne düşmesi o zaman lens üretimi durdurulmalıydı. gözlükten nefret ediyorum ve lens kullanıyorum düşme durumu falan yok. 1 yıl değil 1 gün bile çıkarmayınca çok rahatsız eder ertesi gün. tavsiyem aylık lens almanı öneririm 1 ay boynca gözünden çıkarmayabilirsin oksijen geçirenleri ama gözünü rahatsız eder. üşenme her akşam çıkar yatmadan, sabah da tak max 1 dknı alır zaten

Aynen katılıyorum^^

Yukarı Alt