"1 puana sevindim"
Beşiktaş'ın Alman hocası Schuster, saha içinde birçok olumsuzluk yaşadıkları derbide son dakikalarda gelen golle 1-1'lik skoru yakaladıkları için mutlu olduğunu söyledi.

Bernd Schuster, Türkiye’de çıktığı ilk derbisinden mutlu ayrıldı. Beşiktaş’ın Alman teknik direktörü Fenerbahçe karşısında deplasmanda alınan 1 puanın kendisi açısından sevindirici olduğunu söyledi. Deneyimli çalıştırıcı, “Karşılaşmanın son bölümüne kadar 1-0 geride devam etmemiz nedeniyle 1-1’lik skora sevindiğimi söyleyebilirim. Çünkü karşılaşmayı kaybetme riskimiz de vardı. Mücadele boyunca özellikle beklenmedik sakatlıklar nedeniyle birçok olumsuzlukla karşılaştık. Bu da oyun planımızı olumsuz etkiledi” açıklamasında bulundu.

‘Derbiden zevk aldım’

Schuster ayrıca dev maçtan zevk aldığını belirtip, “Türkiye’ye geldiğim dönemde herkes derbilerin ayrı bir havada geçtiğini söylüyordu. Bunu burada gördüm. Ambianstan zevk aldım. Gerek stat, gerekse atmosfer keyif verdi. Çok daha güzel bir maç olabilirdi ama iki takımın da kaybetmeye tahammülü olmaması bunun önüne geçti. Penaltıyı kimin attığı benim için önemli değil. Önemli olan vuruşun golle sonuçlanması. Hem Bobo hem de Guti çok tecrübeli futbolcular” ifadesini kullandı.​

Fanatik ^^

Şartlara göre 1 puan iyidir en azından yenemiyosan yenilme hesabı. Lakin beni skor tatmin etmese de gelecek adına büyük sinyaller verdi umarım bu oyun bu derbiyle sınır kalmaz.

Yukarı Alt