Herkese tekrardan merhaba,
Bir bakalım ne kadar sevenimiz varmış öğrenelim dedik,
Bir oyun edelim, arkadaşlarımıza güzel ve eşşek şakası yapalım dedik,

Şakamızın sonunu getirmeyi uygun gördüm,baktım ki doğru yoldayız, o zaman devam ediyoruz.

Herkese selamlar,
herşey için teşekkürler...

volkan.ka

Server
Assos
Takımı
Besiktas
Ulen sen varya forumda yazamıyorum şimdi MSN 'de tek tek yazıyorum :lol: 10 kişi topluda o kadar dil döktük şakası mı kaldı tospaaaaa, bide diyoruz ulen adamı 10 kişi vazgeçiremedik it geldi tek başına götürdü :P

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
ehehehhee tam gününü mü buldun birader makara:

başka varmı şaka adı altında giden gelen ihihihii :P

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
ahahhaa hayır normal olaylar halindeyken yapsan bu kadar tutmazdı tam gününü ve hareketli zamanını mı kestirdin nedir, hoş ben bile herkes gider volky gitmez dedim ve alayına ip ban attım sildim ama volky oylece duruyordu 8)

1 Nisanın tarihçesi;

15. yüzyılın sonlarında, Haçlı ordusu Endülüs Müslümanlarının son kalesini kuşa...tır. Uzun süren bir kuşatma olmasına rağmen, kış aylarının da etkisiyle,
kale korunabilmektedir. Durumun zorluğunu anlayan Haçlı ordusunun komutanı değişik taktikler düşünmektedir.

En sonunda 31 Mart gecesi Kalenin önüne giderek bir elinde Kur'an bir elinde İncil 'Şu iki kitap üzerine yemin ederim ki, teslim olursanız bu akşam size bir şey yapmayacağım' der. Gerekli görüşmelerden sonra canlarının kurtarılması karşılığında Müslümanlar kaleyi teslim ederler.

Ertesi sabah, yani 1 Nisan sabahı, Haçlı ordusu komutanı bütün Müslümanların öldürülmesi için emir verir. Bunun üzerine Müslümanlar 'Yemin etmiştiniz, bize söz vermiştiniz' dediklerinde Haçlı ordusu komutanı 'Benim sözüm size dün akşam içindi, bugün için size bir sözüm yoktur' diye cevap verir ve BÜTÜN MÜSLÜMANLAR ORADA ŞEHİT EDİLİR.

İşte o gün bugündür 1 Nisan hristiyanlar arasında 'Hile Günü' olarak kutlanmaktadır.

Maalesef halkımız arasında da yaygınlaşmış, yüzlerce, binlerce müslümanın katliam günü olan 1 Nisan'lar, bir şakagünü olarak kutlanmaktadır.

Gittigini ancak o global topicin aniden silindikden sonra uzun ugraslar sonucu ikna olup tekrar döndügün kanısına modladım kendimi.Sakaya makaya inanmıyorum :P

Yukarı Alt