Durum
Daha fazla cevap için açık değil.
Saçmalayasım geldi :mrgreen:
Günler, aylar, yıllar, asırlar hatta belki de bin yıllar önce X adında bir erkek ve Y adında bir kız varmış. X yakışıklı, zeki, iyi bir aileden gelen kültürlü birisiymiş. Y ise çok zengin ve soylu bir aileden gelen, güzelliği efsaneleşmiş, herkesin hayran olduğu, peşinden bir sürü erkeğin koştuğu bir kızmış. X Y’yi çok seviyor ve arzuluyormuş. Sürekli ben nasıl Y’yi tavlayabilirim diye düşünüyormuş. Bir gün düşünürken aklına bir fikir gelmiş; demiş ki içinden kızlar kendisine değer verilmesinden, kendileri için her şeyi yapabilecek ve göze alabilecek erkeklerden hoşlanırlar. Bende ona bunu kanıtlıyım ve çalışmalara başlamış. Uzun süre çalıştıktan sonra her şeyini feda ederek hedefine ulaşmış. Bunu gören diğer kızlar Y’yi kıskanmışlar ve demişler ki Y için bunlar yapılıyor da bizim için niye yapılmasın? Ve kendilerini seven erkeklerden bir sürü fedakârlık, hediye vs. istemişler. Erkekler de mecburen almışlar. Bunu gören tüccarlar âşıklar için bin bir türlü şeyler çıkarmışlar ve yeni bir sektör oluşmuş bu âşıklar sayesinde, hemen reklâmlara başlanmış ve insanların âşık olması teşvik edilmiş. Zamanın yöneticileri de bunu desteklemişler çünkü hem yeni sektör işsizliği azaltıyor hem de “Tek eşlilik” kavramı oluştuğu için nüfus ve sapıklık azalıyormuş. Sürekli destek gören Aşk olgusu Bu sayede nesiller sonra normal olarak kabul edilmiş ve yemek içmek gibi bir ihtiyaç halini almış.
Ps: Farklı Bakış açılarına ihtiyacımız var :P

pfffffff

Aileden
Ask,gozlerine baktiginda kisiligini unuttugun,cinsellikten ibaret olmayan,kalben ve beynen ruhunu teslim alan,sicakligi ile yakan, isigi ile aydinlatan, hasreti ile olduren, varligi ile surunduren dunyanin en tatli seyidir.Yanliz bu devirdekiler ciddi asklar degil,cinsellikten ibaret olan 3 5 gunluk hevesten ibaret.Gercek asklar unutulmazlar...

Yazar olmak istemiyorum tabiki.

Liu

rank8
Bir insanın ömründe bir kez olarak sınırlandırılan fakat benim bu kanıya inanmadığım bir kavramdır ben şu ana kadar 2 defa aşık oldum ve daha yaşım 18 =))
Ps: okan abi fikir bende cıktı bi kolaylık sağlarsın bana artık :D

Aşk gerektiğinde acı çekmek gerektiğinde mutlu olmak gerektiğinde kız arkadaşını öpmektir....

Windy

Aşk: Aslında belirli bir anlamı yoktur bu 3 harfin,sadece hayatın akışıyla ortaya çıkan o bazı olayları isimlendirmek için aşk deriz.İnsanoğlu anlamsız bir varlıktır.Kimse ne zaman kimin ne istediğini bilemiyor.İsteklerimiz,arzularımız,düşüncelerimiz apayrı.Ama bana kalırsa insanoğlunu diğer canlılardan ayıran özellikte işte tam burada ortaya çıkıyor.Bu öyle bir duyguki ilahi bir hislerle bağlanmak gibi.Yaşıyoruz her canlı gibi.Nefes alıyoruz,yemek yiyoruz,yatıp kalkıyoruz.Denilecekki:"Bütün canlılar bu özellikleri yapıyor." ama bunu söyleyenler birçok farklılığımızı düşünemeyenler.Seviyoruz...Bana kim gelipte başka hangi canlının insanoğlu kadar sevebildiğini savunabilir?Bence kimse buna cürret edemez.Aşk denilince hep 2 kişilik bir oturum gelir aklımıza değilmi? 2 kişinin birbirine karşı duyduğu hisler topluluğu.Ama bana kalırsa aşk tek kişilikken daha fazladır duygular.Çünkü sevdiğimiz insanı elde ettiğimiz zaman günler,aylar,yıllar geçer bir zaman sonra sıkılırız,bunalırız.Ama sevdiğimiz kişi bizi önemsemiyorsa onu belkide günler,aylar ve uzun bir müddet bekleriz.Sevgimiz her geçen gün katkat artar ve bu ona kavuştuğumuzda hüsranla sonuçlanmaz.

Bu devirde aşk yok edildi.Aşk diye dile getirdiğimiz o 3 güzelim harf artık değerini yitirdi.Bütün insanoğlu ben aşığım demeyi,”Anne benim karnım acıktı!” demek kadar rahat bir biçimde söyleyebiliyor.Daha hayatın ne olduğunu bile bilmeden aşk demeyi öğreniyoruz.Bu nedenle aşk yavaş yavaş kendi anlamını kaybediyor.Aşk kısaca: kimi zaman göz yaşlarımız,kimi zaman sıcak bir gülümsememiz ve kimi zamanda bizi hayata bağlayan anlamsız duygular bütünüdür.Herşeyi zamanında yapın derler,o zaman aşkıda zamanında yaşamak lazım.Bizi hayatı anlamlı kılan o anlamsız duygularımızı kaybetmemek için özen gösterelim…

Okuduğunuz için teşekkür ederim…

Aşk insanların ilişkileri arasında cıkan ve duygularla ölcülebilen bazıları için hayat bazılar için sadece bir araç oldugu bazen insana erotik duygular bazen ise insanı psikobata baglayan durumlar cıkarabılıcegı salakca bir duygu aynen zaman gibi ?!!!!!!.

AŞK

Aşk bir Kıza Görünce Kalbinin yerinden çıkması ve kelimelerin kifayetsiz kaldığı bir durumdur,
bazı mitolojilerde aşk tanrılarına yer verilmektir.Aşk ona inanmak ve onun için herşeyi yapmaktır.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
MasterOfDevil demiş ki:
AŞK

Aşk bir Kıza Görünce Kalbinin yerinden çıkması ve kelimelerin kifayetsiz kaldığı bir durumdur,
bazı mitolojilerde aşk tanrılarına yer verilmektir.Aşk ona inanmak ve onun için herşeyi yapmaktır.
çok akıcı bir dil sen mi yazdın diye sorası geliyor insanın :P

Aşk Yağmur gibidir damlacıklar kime gelirse onu bulur,bazen fırtına olur şimşek çakar bazende kar yağar,güneş açar ama o yağmur damlası geldiyse her kötü şarta rağmen sizi bulmuş bir kere..

Örnek vererek anlattım tanımını yapmadım anlayan anlamıştır nasıl olsa. :?!

extraloob demiş ki:
MasterOfDevil demiş ki:
AŞK

çok akıcı bir dil sen mi yazdın diye sorası geliyor insanın :P
vallahi ben yazdım :?!!

Windy

Aşk: Güneşin kavurduğu bir sırada,sevilen insanı düşündüğümüz zaman güneşi bile ağlatabilecek duygular bütünüdür.Aşk yeryüzündeki oksijenle aynı derecededir.Ne oksijensiz ne aşksız yaşanmaz... :roll:

uzun bir sure sonunda ki zati bu sure zaafinda sitedede bazi sorunlar olmus araniza donmus ve bu basligi gorunce bende bir seyler karalama geregi duydugum icin sazan gibi atlamis bulunuyorum

Ask Kendi tarifimle bir limona benziyor yemesseniz agziniz sulaniyor caniniz cekiyor ama yediginizde ise dogal olarak suratiniz eksiyor ve mideniz yaniyor ve siz bunu bile bile tekrar deniyor ve asla vazgecemiyorsunuz :)

Durum
Daha fazla cevap için açık değil.
Yukarı Alt