Doğrudur. Bu yazdıklarımı 2009 seçimlerinden önce, akp ye oy veren bana okusalar bende senin gibi hissederdim. Şimdi bende ne vatan sevgisi kaldı ne de millet. Hemde durduk yere inanabiliyor musun?

Mopneet

@Valeeee
Herkes her konuda hemfikir olmak zorunda değildir. Öz vatanımızda fikirlerimiz farklı olduğu için vatanı terk etmeye zorlanan bizleriz. Bu ülkede doğdum diye kendimi bu ülkeye ait veya borçlu hissetmek zorunda değilim. Hayata bir kere geldim ve ülkem yüzünden ömür boyu kalitesiz ve ölüm korkusuyla yaşamak zorunda değilim. Gurbette itilip kakılmaktan daha kötüsü kendi vatanında itilip kakılmak ötekileştirilmek değil mi? Ataya saygıyı bırak nefret besleyen milletten olmayı kabul etmiyorum ben. Cumhuriyeti benimseyememiş her fırsatta padişahlık isteyen laikliği anlayamamış bir ülkeyi benim mantığım almıyor. Herhangi bir savaş durumunda bu millet için savaşmayı da reddediyorum. Ülkede savaş çıkması durumunda da ilk yapacağım şey bu savaşı sebep gösterip diğer ülkelerden vatandaşlık talep etmek olacaktır. Şu an imkanım olsa zaten yurdışına yerleşmek için bir saniye bile düşünmem.
+1

AmIMad

Bakalım be.
Vatan yardır / Anadır, vazgeçemeyeceğin tek diyardır / Değer vermiyorsan yarine / İhanettir hayaline / Özlemdir güzel yarınlara / Emektir vatan / Kolay gelsin demektir / Alıştığın yemektir / Sestir, aldığın nefestir / Ruhtur / Sudur / Aşık Veysel’dir vatan, yani görmeden hissetmektir / Tomurcuklandığın, filiz verdiğin yerdir / Topraktır / ve uğruna toprak olanlardır

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Şunu hiç bir zaman unutmayın , devlet insanlar için vardır , insan devletler için değil.
Devlet size hizmet etmelidir , siz ona değil.

Savaş hakkında hep gaza getiren şeyler yerine "Dulce et decorum est" şiirini okuyun , gerçekleri yani. Türkçe çevirisi internette mevcut.

Takımı
Galatasaray
Etmez mi hiç ?

Üniversite bittikten sonra ben Gürcistan'a gitmeyi düşünüyorum aslında. Yanıma bir php bilen yada grafiker arkadaş gelse ev tutar krallar gibi yaşarız.
USA green card lottery geyiğine de başvurdum , çıkarsa yine üni bittikten sonra iş bulabilirsem giderim.
Ben gelirim ama Gürcistan olmasın ya, mümkünse daha uzaklara, en kötü ihtimalle Almanya. Kanadaya kadar yolu var makara:

Ben lotaryaya geçen sene başvurdum, çok hevesliydim sanki milyonlarca insan katılmıyormuş gibi... şu ekranı görmeye hazırla kendini :D

Advance

Ben gelirim ama Gürcistan olmasın ya, mümkünse daha uzaklara, en kötü ihtimalle Almanya. Kanadaya kadar yolu var makara:

Ben lotaryaya geçen sene başvurdum, çok hevesliydim sanki milyonlarca insan katılmıyormuş gibi... şu ekranı görmeye hazırla kendini :D

Bu senekiler de açıldı başvurmayı düşünen varsa Electronic Diversity Visa Lottery

Ayrıca Kanadaya falan giden olursa beni de götürsün.

Kalkandelen

Bilgiliyim
Takımı
Besiktas
O zaman İnşallah gidersiniz bu Ülkeden de en azından gelecek nesil bu şekilde devam etmez.Herkesin düşüncesine mecburiyetten bazen saygı duymak lazım.

Hala anlamıyorsunuz. Biz komple gitsek bile gelecek nesil yani sizin çocuklarınızın en az bizim kadarı biz gibi düşünenlerden olacak. Hatta daha fazlası bile olabilir. Bunu engellemenin yolu da kuzey kore gibi halkı dış dünyadan ve gerçeklerden izole etmek. Yurt dışı seheyatı, televizyonu, interneti, her şeyi yasaklamakla mümkün olur. O da bu saatten sonra biraz zor.

Biz bu düşünceyle doğmadık bunu anlayın.

Takımı
Besiktas
Vallahi hocam kusura bakmada sen dikkate alınacak bir kişi değilsin şu söylediklerini okurken içim titredi her söylemin ayrı bi sikandal Türkiye cumhuriyetin böyle bir vatandaşa da ihtiyacı yok zaten
Tüm bu sonuçları çıkarmak veya ülkenin hangi vatandaşa ihtiyacı olduğunu tespit etmek sana mı kaldı ? Bu ülkenin böyle özgürce fikirlerini söyleyebileceği,siyasetten uzak sadece ülke sorunlarını gündeme getireceği ve güncel olan durumu eksiksizce söyleyebileceği insanlara ihtiyacı var onlarda her geçen gün azaldıkça yobaz topluluğu durmadan artıyor.

Takımı
Besiktas
Bu vatan toprağında Türk olarak doğduk başka yerde ne rahat ederiz nede rahat yaşamak için oralara gideriz.Sonunda bir hiç uğruna ölmek bile olsa en azından sevdiklerimiz için can vermiş oluruz.Ancak bunu yaparken herkesin aynı olmasını beklemeyin açık fikirli olun herkes sizin gibi düşünmek veya düşündüklerinizi desteklemek zorunda değil özgür irade denen bir şey var ve sizde buna saygı duymak zorundasınız o yüzden yazdıklarınıza dikkat edin.

VaLe

.
Bu vatan toprağında Türk olarak doğduk başka yerde ne rahat ederiz nede rahat yaşamak için oralara gideriz.Sonunda bir hiç uğruna ölmek bile olsa en azından sevdiklerimiz için can vermiş oluruz.Ancak bunu yaparken herkesin aynı olmasını beklemeyin açık fikirli olun herkes sizin gibi düşünmek veya düşündüklerinizi desteklemek zorunda değil özgür irade denen bir şey var ve sizde buna saygı duymak zorundasınız o yüzden yazdıklarınıza dikkat edin.

Dostum senden öğrenecek değilim bazı şeyleri . Burada bahsedilen dedelerimizden miras kalan topraklar burası için olmemek savasmayi reddetmek mi özgürlük demek senin anlayışında ? Senin özgürlüğün buysa sende kalsın o özgürlük bu ülkeye öyle özgürlük lazım değil . İstiklal Marsini unuttuysan tekrar oku .

İlla birşey okuyacaksan gençliğe hitabeyi okuyabilirsin. Askerlik yapmamış adamlar burada vatan için savaşmak gerektiğini anlatıyor. Kaçınız eline tüfek alıp ateş etti merak ediyorum. Counter Strike oynamaya benzemez öyle savaşmak.

Devletin başındakiler vatanı satacak, her gün komşu devletlerle kriz çıkaracak,

Dinci teröristler askeriye içerisinde kadrolaşacak ne kadar Atatürkçü düşünceye sahip vatansever subay, subay adayı varsa sindirecek,

Subay sınavlarının sorularını çalıp kendi adamlarını yerleştirecek,

En önemlisi bundan çıkar sağlayan hain devlet görevlileri onlarca yıl bunlara göz yumacak,

Yüzlerce yetenekli savaş pilotu baskılara dayanamayıp askeri pilotluğu bırakıp özel sektöre geçecek, onlarcası bir otobüsün içinde patlayıp şehit düşecek,

Onlarca savaş ve harekat tecrübesi olan general ergenekondu balyozdu bahane edilip hapse atılacak, yerlerine yandaş beceriksiz fetullahçılar getirilecek,

Başa getirdikleri fetöcüler darbe girişiminde bulunacak yine binlerce Savaş pilotu, general, üst subay ve subaylar içeri tıkılacak,

Askeri okullar kapatılıp imam hatip mezunları harp okullarına yerleştirilecek,

Tüm bunlara rağmen hayatında toplasan 50 el ateş etmiş ben veya siz 15 yıl göklerde uçmuş savaş pilotlarından, 14 yaşında tüfekle tanışıp askeri lise bitirmiş, kurmay subay olup General olmuş tecrübeli askerlerden daha iyi vatan koruyabileceğiz öyle mi? Hemde karşımdaki orduların ellerinde insansız bombardıman uçakları varken? Ben inanıyorum ki Türk ordusu tarih boyunca şuan olduğu kadar zayıf düşmemiştir. Türk Silahlı Kuvvetlerini resmen itin götüne soktular. Vatanınızı seviyorsanız bilime ve teknolojiye önem verin, radyonun yeni icat edildiği 1930larda değiliz. Geçti artık insan güçüyle savaş kazanılan dönemler. Boşa acıtasyon yapmayın.

Takımı
Besiktas
Dostum senden öğrenecek değilim bazı şeyleri . Burada bahsedilen dedelerimizden miras kalan topraklar burası için olmemek savasmayi reddetmek mi özgürlük demek senin anlayışında ? Senin özgürlüğün buysa sende kalsın o özgürlük bu ülkeye öyle özgürlük lazım değil . İstiklal Marsini unuttuysan tekrar oku .
Senin çakraların tıkanmış sağlıklı düşünemiyorsun o yüzden tartışmak istemiyorum

Son yorumlari okudum da , kendine ait orijinal dusuncesi olan kisi sayisi 1-2. Turkiye'deki gundemi sadece TV'den takip edip , kahvedeki dayilarla harmanlayip gene onumuze koyuyorlar. Bu ulke sizden cok cekti, hala daha cekiyor. Hakkini aramaktan aciz, arayana da köstek olan insanlar.. Dolar 3-4-5 olmus onlar icin fark etmiyor. Asgari ucret $420'a kadar gerilemis, alim gucu diplere vurmus, ihracat durma noktasina gelmis. Guya tarim ulkesi (!) 2004-2014 tarihleri arasinda 400 milyar lira tarim ithalatimiz var, bir cöp bile uretemiyoruz. Dolar endeksli bir ulkeyiz, insaat balonu patladigi zaman buradaki kronik milliyetciler ve basmakalip fikirlere sahip insanlar kacacak delik arayacak. Diyorlar ya iste havalimani orada gidin gidiyorsaniz; hah iste bizden once check-in yaptirirsiniz siz :). Sizin milliyetcilginiz cikar catismasina kadar surer, mitingleri en onden takip edip surekli buyuk oyunu goren esnaf dayi 2 ay zarar etsin 3. Ay ne devlet kalir ne millet :). Hedef 2023 (yersen). 2023 gelse de ekmek arasi bor madeni yesek.

Yukarı Alt