Advance

Aç kalınca kafanız çalışır diyen vatandaş,biz zaten 2008 e kadar açtık,muhatçtık,rezildik.Merak etme sen şu saaten sonra aç filan kalmayız. Biraz ülkenizin arkasında durun iyi gündede kötü gündede.Dolar daha düşücek yazın buraya. Siz nasıl kuruş yükseldimi yana yana konuya yazıyorsanız bende her kuruş indimi yana yana yazıcam.Bu dalgalanma filan değil direk düşme yani gereken yapılıyor sabırlı olun!

Takımı
Galatasaray
Hepimizin düşüncesi, düşünüş biçimi aynı olamaz zaten aynı olsaydı tartışma diye bir şey olmazdı o yüzden biz karşımızdaki kişinin fikrinin yanlış olduğunu düşünsek te saygı duyup seviyeli bir biçimde tartışmalıyız argo vs. kullanmaya gerek yok.

@Morpheus Biz bir şeyi tartışmıyoruz ki... Olanı biteni yazıyoruz. Tartışılacak bir şey varsa o da arkadaşın akıl sağlığıdır. Çünkü böyle düşünebilmek için ancak şizofren seviyesine ulaşmak gerekir.

Takımı
Galatasaray
Bir ülke halkının siyasi görüşü ne olursa olsun yapılan zamlara , vergilere dövizin artışına "çok şükür" demek yerine "daha fazla gelişmeliyiz" demesi gerektiğini düşünüyorum ve şu unutulmamalı devlet ve devleti yönetenler halkın sağlığı güvenliği huzuru için vardır.

Bir ülke halkının siyasi görüşü ne olursa olsun yapılan zamlara , vergilere dövizin artışına "çok şükür" demek yerine "daha fazla gelişmeliyiz" demesi gerektiğini düşünüyorum ve şu unutulmamalı devlet ve devleti yönetenler halkın sağlığı güvenliği huzuru için vardır.
Yanlış biliyorsun, devlet ekmeğini yemek için vardır. Ekmeği biz pastayı hükümet yer.

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
2008'e kadar açtık, muhtaçtık, rezildik. 2017'ye geldik, açız, muhtacız, sefiliz. Paramız gittikçe değer kaybediyor, açız. Açılan bir tane fabrika yok, ürettiğin bir tane şey yok, muhtacız. Komşu ülkelerle aramız hiç olmadığı kadar kötü, girmek için bir tarafımızı parçaladığımız ab adamdan saymıyor. Dış politikada gider yapıp 2 gün sonra tükürdüğümüzü yalıyoruz, 2. Sınıf muamele görüyoruz, reziliz. 2017'ye girdik, 186'yı arayın ve listeyi bir dinleyin. İstanbulun merkezi etilerde, bebekte, cihangirde vs elektrik yok. 3 gündür evimde elektrik yok. Uzay çağındayız, hala en ufak yağmur damlası düştüğü anda asfaltlar çöküyor. Daha geçen hafta evimin karşısındaki kaldırımlar yıkılıp yeniden yapıldı (yapımı 4 hafta sürdü), ertesi gün yine çöktü. Hani diğerleri de çalıyor ama en azından adamlar yapıyor deniliyor ya, helal olsun valla yapıyorlarmış. Bu ülkeye verilen hizmetlerden dolayı tabi ki minnet duymayacağım, ben vergimi veriyorsam, sabahın 8inde işe gidip 1.500 2.000tl kazanırken yattıkları yerden 15.000tl alıyorlarsa bunları yapmak zorundalar. Bu insanlar bu görevlere bu yüzden getirildiler, hatırlatayım. 2017 yılında 2 tane metro kazmak büyük başarı değil, aksine geç kalınmışlıktır. Millet uzayda yaşamı araştırıyor biz daha evimizde ısınamıyoruz.
100tllik mazotla depom yarılanmıyor. Anakartım arızalansa 4 ay öncesinden 1.5 kat fazla paraya alıyorum. Ekmeği 1.25tlden alıyorum ama dolar 20 kuruş indi helal olsun.

Kalkandelen

Bilgiliyim
Takımı
Besiktas
Amma çok ağlanmayı seviyorsunuz. Siz böyle nankör oldukça hiç bir yere gelemezsiniz.Herşey den şikayetçisiniz. Herkesin görüşüne , düşüncesine saygı duyarım lakin sizin zihniyetiniz Karşınızdakini cevap vermek için dinliyorsunuz, anlamak için değil.Allah'tan az bir kitle zihniyetiniz kaldıda Ülkece rahat ediyoruz. Yoksa bu zamana kadar Zihniyetiniz ne yaptıda bu saatten sonra Ülkemiz için bişey yapacak.

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
Amma çok ağlanmayı seviyorsunuz. Siz böyle nankör oldukça hiç bir yere gelemezsiniz.Herşey den şikayetçisiniz. Herkesin görüşüne , düşüncesine saygı duyarım lakin sizin zihniyetiniz Karşınızdakini cevap vermek için dinliyorsunuz, anlamak için değil.Allah'tan az bir kitle zihniyetiniz kaldıda Ülkece rahat ediyoruz. Yoksa bu zamana kadar Zihniyetiniz ne yaptıda bu saatten sonra Ülkemiz için bişey yapacak.
Cevap verilemediği zaman ağlak olunuyor, nankör olunuyor. Keşke sen cevap verebilsen..
Saygı duyan adam Allah'tan sayınız az kaldılar, zihniyetiniz neler yaptılar gibi söylemlerle karşıya çıkmaz; geçelim saygı sevgi işlerini.
Gezi olayları zamanı 1.80 ya da 1.90a çıkmıştı dolar ve özellikle bazı kesimlerden baya tepkiler gelmişti geziciler yüzünden bu haldeyiz vs. diye. Sonra dolar bir anda 2.74 gibi bir rakama çıktı, iş abartıldı gezizekalılar yüzünden ülkede taş üstünde taş kalmayacak denildi. Galiba gezi parkındakiler tekrar online.

Kalkandelen

Bilgiliyim
Takımı
Besiktas
Geziciler yüzünden Ülke zarar gördü ne yapalım doların zarar görüp görmemesini.Ülke için yapılan onca şeye rağmen biraz iyi tarafından bakılsın herşey dolar değil.Sizin zihniyetiniz işimize gelen şeyler olsun işimize gelmeyenleri boşver. Ben bu yüzden korusun dedim neyse bu konu uzar gider.İt ürür kervan yürür.iyi forumlar.

Dışarı çıkmaya korkuyoruz, üretim yok, ülkenin yarısı 3 şehirde toplanmış ülkede gelişme dengeli değil, paramız değer kaybediyor, doğuda askerimiz sürekli şehit oluyor ne olduğundan bile doğru düzgün haber alamıyoruz, daha geçen 2 askerimiz yakıldı denildi niye bir açıklama yapılmadı, göz göre göre anayasa çiğneniyor, kimse artık birbirini sevmiyor, tahammül kalmamış ama onca şeye rağmen iyi tarafından bakın. Ne bu iyi taraf anlamadım ki. Fanatiklikten başka bir şey değil bu güzel kardeşim. Ülke iyi yere gelsin istiyoruz biz kim başa geçecek önemli değil. İyi yaşayalım da hükümet 100 yıl daha kalsın bir şey demiyoruz zaten ona. Ama fanatik değiliz.

Geziciler yüzünden Ülke zarar gördü ne yapalım doların zarar görüp görmemesini.Ülke için yapılan onca şeye rağmen biraz iyi tarafından bakılsın herşey dolar değil.Sizin zihniyetiniz işimize gelen şeyler olsun işimize gelmeyenleri boşver. Ben bu yüzden korusun dedim neyse bu konu uzar gider.İt ürür kervan yürür.iyi forumlar.
The mantık can't start because beyin.dll is missing from your computer.

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
Biraz mantık çerevesinde yaklaşalım şimdi. Her parçasını özenle seçtiğin bir pc toplatıp aldın bir mağazadan. Eve bi geldin açılmıyor, arızalı. Olsun ya pc on numara özelliklere sahip açılmasa da olur der misin? Neden rahatsızlık duyduğum şeyleri belirtmem işime gelmeyen şeyler oluyor? Ben bu ülkenin vatandaşı değil miyim? Bu ülkenin bana tanıdığı demokratik tüm haklara sahip değil miyim? Neden baştaki bir kişinin istediği gibi düşünüp hareket etmek zorundayım? Parti fanatizmini bırakıp, kişi aşklarını bir kenara koyup gerçekten ülke için düşünmeye başladığımız zaman bir yerlere gelmeye başlayacağız zaten..

Arkadaslar cok pardon anlamadığım bir yer var;
dolarin artmasi niye olay oluyor? bence bunu amerikalilar düşünsün, sonuçta biz tl kullaniyoruz..

Kalkandelen

Bilgiliyim
Takımı
Besiktas
Bu fanatiklik değil yanlış düşünüyorsunuz,bizde yediğin kaba sıçmamak denilen şey var tabi bunu herkes düşünemez. Şuan devlet yargılama, devlet sorgulama yada parti davası yok.Şuan tek şey birlik ve beraberlik.Dünya'da bu kaos varken heleki büyük ülkeler bu kadar önlem alırken herkes herkesin üstüne oynarken bizde dikkatli olmalıyız.Nasıl her milet devletine ülkesine sahip çıkıyorsa bizde millet olarak devletimizin yanında olmamız ve sahip cıkmamız lazım bunu kafanıza sokun.

Neyse ya sen haklısın hacı. Sana oturup açıklama yapma zahmetine girmeyeceğim. Kendini kandır dur. Sonunda göreceksin zaten sen de.

Son düzenleme:
Bu fanatiklik değil yanlış düşünüyorsunuz,bizde yediğin kaba sıçmamak denilen şey var tabi bunu herkes düşünemez. Şuan devlet yargılama, devlet sorgulama yada parti davası yok.Şuan tek şey birlik ve beraberlik.Dünya'da bu kaos varken heleki büyük ülkeler bu kadar önlem alırken herkes herkesin üstüne oynarken bizde dikkatli olmalıyız.Nasıl her milet devletine ülkesine sahip çıkıyorsa bizde millet olarak devletimizin yanında olmamız ve sahip cıkmamız lazım bunu kafanıza sokun.
Bize söyleme , sürekli patlama olurken sürekli şehit gelirken , başkanlık diye tutturanlara söyle bu lafı.

Jessie

search deeper now
Ah bu dolar yükselirken de bu kadar özverili olsaydınız. Şimdi dolar düşüyor, başarılı adımlar yapılıyor değil mi ? Ne yapılıyor peki anlatsana biraz ?

Size hayret ediyorum. Hala şu adama laf anlatıyorsunuz. O da sanki bu asil görev ona verilmiş gibi bize hükümeti savunup duruyor. Belki para alıyordur bunun için kim bilir..

Her ay bomba patlıyor mu? Patlıyor.
Her ay dolar artıyor mu? Artıyor.
Bu durum iki yıldır devam ediyor mu? Ediyor.
En ufak düzelme var mı? Yok.
Madghost her ay köprülerden dış mihraklardan ve geziden bahsediyor mu? Evet.
Bu kısır döngü bozulur mu? Hayır.

Yukarı Alt