1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

1 Ayda 1 Milyon Sp Farm Rehberi... Sabit başlık Lütfen


 1. gaddarful

  gaddarful rank8

  Kayıt:
  25 Aralık 2008
  Mesajlar:
  8
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  1 Ayda 1 Milyon Sp Farm Rehberi...


  © Bütün hakLarı Gaddarful'a aittir.

  Anlatacaklarım oyunu kavramış veya yeni başlamış herkes için "Sp Farm"ın ne demek olduğunu değil , sp farm sayesinde neler yapılabileceğini göstermek amaçlıdır.
  Sp Farm hakkında sizlere yardımcı olacak, yol göstericek, bildiklerinize fazlasını katacak kısaca profesyonelleştirecek konuya hoşgeLdiniz diyerek konuya başlıyorum.
  Rehberi yazarken size yardımcı olacak bütün bilgileri çeşitli bölümlere ayırarak düzgün bir şekiLde ve herkesin anlayabileceği bir şekilde anlatacağım.

  Belirlediğiniz Karakter Yapısı
  Parti , Parti ile Güçlenme ve Partinin Yararları
  Sp Farm Hesabı , Sp Farm Hedefi Belirlemek
  Güçlenme Bölgeleri ve Güçlendirecek Yaratıklar
  LeveL Düşürme ve Experience Kaybetme
  Item Mall Yardımcı İtemleri
  Bazı TaktikLer
  Bir Kaç Tavsiye
  Son


  I. Belirlediğiniz Karakter YapısıHer şey tamam. Karar verdiniz. Oyunu profesyonelce oynamak istiyorsunuz.
  İlk olarak oynamak istediğiniz karakter yapısını seçmeniz ve ona göre hareket etmeniz gerekmektedir.(Bunun için formumuzdan karakter yapılandırma bolmunden bakabilrsiniz)

  Elimizde bulunan rehberlerden veya kendi kafanızda belirlediğiniz yapılandırmayı seçip , ne kadar SP'ye {Skill Point'e} ihtiyacınız oLduğunu hesapLamanız gerekiyor. Bunu yapmanızdaki amaç, belirlediğiniz yapılandırmanın ihtiyacı olan SP 100k ise gerçekten 200k toplamak istemezsiniz.. Sp hesaplamak için http://www.nivlam.com kullanabilirsiniz.
  ÖnceLikLe 1. 2. ve 4. Linke tıkLayarak , ne kadar SP ye ihtiyacınız oLduğunu hesapLayın. Ardından hedefLediğiniz mastery gap iLe ne kadar SP ye uLaşacağınızı öğrenmek için 3. Linke tıkLayın.
  İhtiyacınız oLan SP den , Kasarken eLde edeceğiniz SP Leri çıkartıp net oLarak ihtiyacınız oLan SP miktarını hesapLamayı biLmeniz gerekiyor.

  Örneğin ;

  BeLirLediğim yapıLandırmada 90 LeveL bir karakter için 190.000 SP gerekiyor. Sıfır Mastery Gap iLe yani hiç farm yapmadan kasarken {oynarken} 20 - 90 LeveL arasında 70.000 SP eLde edebiLiyorum.

  190.000 - 70.000 = 120.000 SP beLirLediğim yapıLandırma için ihtiyacım oLan SP miktarım.

  Bu işLemLeri yaptıktan sonra beLirLediğiniz karakter için ihtiyacınız oLan SP miktarını biLiyorsunuz. :hö: Bunu öğrendiğiniz an muhtemeLen vazgeçmeyi biLe düşüneceksiniz. Ancak sakin oLun. Sırtınızı koltuğunuza yasLayın. Derin nefes aLın. Sizi korkutan o SP'Leri topLayabiLmek gerçekten mümkün.

  Level Gap nedir diye soranları görür gibiyim.

  LeveL Gap : Kendi Leveliniz ile kullandığınız herhangi bir skill mastery den en yüksek olanının arasındaki farktır. Daha açık bir deyişle.. Örneğin ; 20 LeveL bir karakteriniz var. 15 Level Cold. 18 Level Light. 14 Level Heuksal. 17 Level Fire. Skill ağacınız mevcut. Yukarıdaki formüLde dediğim gibi kendi leveliniz - En yüksek mastery leveli yani bu örnek karakterimize göre 20 - 18 {Light en yüksek olduğu için herhangi biri olabilirdi farketmez "weapon/force"}

  Tam verimLi bir farm için 9 LeveL Gap iLe başlayıp 17 levele kadar Sp Farm yapabilirsiniz. Bu doğruLtuda karakterinizin bütün masteryLErini 10 LeveLde geLiştirmeyi kesinlikle durdurmaLı ve artık farm sürecine girdiğinizi mastery iLe uzun süre oynamayacağınızı biLmeLisiniz.

  Mastery level neden 10 Gap'ı geçmemeli?

  Farmın ne demek olduğunu herkes biliyor. Bu rehberdeki amaç çok kısa sürede hayal sanılan sp'leri biriktirmek. Bunu yaparkende oyunun her türlü boşluğundan yararlanmak , her özelliğini dikkatlice incelemeliyiz.

  II. Parti , Parti ile Güçlenme ve Partinin Yararları

  Öncelikle parti ne demektir , eksileri ve artıları nelerdir inceleyelim..

  Parti ; Oyundaki kişilerin birlikte gelişmeleri , takım oyununu benimsemeleri için var olan bir sistemdir. Partiyi ana başlıkta 2 , alt başlıklarla toplam 4 seçenekle inceliyoruz.

  1 - Exp Parti
  2 - Item Parti

  1- Exp distribution ; Exp'in paylaşımsız olduğunu ve partinin 4 kişi ile sınırlı olduğuna işarettir. Alt başlığı ile 2 seçenek olabilir.

  2 - Item distribution ; Yaratıklardan düşen itemlerin paylaşımsız olduğuna işarettir. Alt başlığı ile 2 seçenek olabilir.

  Parti Seçenekleri ;

  1 - Exp Distribution , Item Distribution.

  Bu parti tipi 4 kişi ile sınırlıdır. Partide bulunan kişiler her öldürdükleri yaratık için 10% daha fazla exp/sp kazanırlar. Itemler paylaşımsızdır!

  Dikkat! ; Farm yapacağımız için kesinlikle tercih etmeyeceğimiz parti tipidir!

  2 - Exp Distribution , Item Share.

  Bu parti tipi 4 kişi ile sınırlıdır. Partide bulunan kişiler her öldürdükleri yaratık için 10% daha fazla exp/sp kazanırlar. Itemler paylaşımlıdır!

  Dikkat ; Farm yapacağımız için kesinlikle tercih etmeyeceğimiz parti tipidir!

  3 - Exp Share , Item Distribution.

  Bu parti tipi 8 kişi ile sınırlıdır. Partide bulunan kişilerin öldürdüğü yaratıklardan kazanılan her exp/sp partideki herkesin leveline oranla eşit olarak dağıtılır. Item Paylaşımsızdır!

  Dikkat ; Farm yapacağımız için kesinlikle tercih etmemiz gereken parti tipidir!

  4 - Exp Share , Item Share.

  Bu parti tipi 8 kişi ile sınırlıdır. Partide bulunan kişilerin öldürdüğü yaratıklardan kazanılan her exp/sp partideki herkesin leveline oranla eşit olarak dağıtılır. Item Paylaşımlıdır!

  Dikkat ; Farm yapacağımız için kesinlikle tercih etmemiz gereken parti tipidir!

  Buraya kadar olan kısım birazda olsa Silkroad oynamış kişilerin bildiği açıklamalardı. Bundan sonrasında farm rehberine tam olarak geçmeden önce Parti'den daha iyi nasıl yararlanabiliriz bunu görelim.

  Parti Ortalaması , Bonus Exp/Sp!

  Exp Share partilerde (3 ve 4. şık) bulunan kişilerin, kazanılacak olan exp/sp'ye etkisi büyüktür.Partideki kişilerin ; leveli ve ırkı üzerinde durmamız gereken 2 büyük faktördür. Bu kısımdaki açıklamalara karışıklık getirmeden örneklerle anlatacağım.

  Örneğin ;
  Bir parti ele alalım... Bu partide toplam 6 kişi olsun. Partideki kişiler ;

  1 - 80 level çin
  2 - 25 level çin
  3 - 34 level avrupa
  4 - 28 level avrupa
  5 - 27 level avrupa
  6 - 22 level çin , olduğunu varsayalım.
  Parti ortalaması = Toplam level / Kişi sayısı formülüyle bulunur. Örneğimizdeki partinin ortalamasını bu formülle ; 80+25+34+28+27+22/6 işlemiyle 216/6 yani 36 olarak buluyoruz.

  36 olarak bulduğumuz kasmamız gereken yaratık bölgesini açık bir şekilde gösteriyor. Normal şartlarda bu partinin Samarkandda Hun Shooters'da kasması en iyisidir.. Ancak atlanılmaması gereken büyük nokta ise partideki ırk farklılığı.
  Partide 80, 25 ve 22 level olmak üzere 3 tane çin , 34 , 28 ve 27 level olmak üzere 3 tane avrupa ırklarından karakterler bulunmakta. Hemen ırk ortalamasını buluyoruz.
  Aynı ırktaki karakter level toplamı / karakter sayısı = Irk Level Ortalaması formülünden yararlanıyoruz.
  Bu formülle;

  Çin ırkı level ortalaması = 80+25+22/3 = 42,33...
  Avrupa ırkı level ortalaması = 34+28+27/3= 26,33..

  şekilde ırk level ortalamasını bulduk. Şimdi ise ırk farklılığın partiye yansıyacağı oranı bulacağız.

  Irk Farklılık Oranı = Yüksek orandaki ırk / Düşük orandaki ırk.

  Bizim örneğimize göre yüksek ortalamada olan çin ırkı olduğuna göre formülümüze yerleştiriyoruz.

  Irk Farklılık Oranı = 42.33/26.33= 1.607... gibi devirli bir rakam çıkarıyor.

  Irk farklılık oranı Parti ortalamasından çıkarılır.. Yani bulduğumuz 36 ortalamadan 1.607{sadece 1.6 kullanılması daha iyidir} oranını çıkarıyoruz ve bulduğumuz yeni oran 36-1.6=34.4 olur. Bu oran örnek olarak aldığımız partinin en iyi şekilde yararlanabileceği yaratık levelidir. Küsüratlı oranlarda hangi tamsayılığa yakınsa o level'deki yaratıkta kasılmalıdır. Yani bu durumda sayımızı tamlaştırdığımızda 34 leveldeki yaratık bu parti için maximum verimlilik pozisyonundadır. Yani.. Ong gibi yaratıklar.

  Bir partiden en iyi şekilde nasıl yararlanılır?
  Yukarıda açıkladıklarım partinin tamamen teorikleştirilmiş açıklamasıdır. Şimdi ise bu bilgilerle partiden en iyi şekilde nasıl yararlanırız bunları görelim. Bu durumda öğreneceğimiz kısım ; Bonus Exp/Sp.

  Bonus Exp/Sp Nedir?
  Bonus Exp/Sp bir partiden elde edilebilecek en iyi exp/sp'dir. Yukarıdaki örneğimizle devam ediyoruz. Verilerimizi yine bir arada toplayalım.

  Partideki kişi sayısı : 6
  Çin karakter sayısı : 3
  Avrupa karakter sayısı : 3

  Parti Level Ortalaması : 36
  Irk farklılık nedeniyle oluşan ortalama : 34

  Bir partiden en iyi şekilde yararlanmanın 3 önemli yolu vardır.. Birincisi kasan kişinin seriliği ve ırkı , kasılan kişilerin ırkı , ikincisi partideki kişi sayısı ve son olarak gelişilen bölge (yaratık).

  Bir partiden yüksek verim elde etmek istiyorsak partinin tamamının aynı ırktan olması her zaman ilk tercihimiz olmalıdır. Eğer yukarıdaki örnekte bütün karakterler çin ırkından veya avrupa ırkından olsaydı şöyle bir formülümüz olacaktı;

  Level toplamı/Karakter sayısı = Parti ortalaması Parti aynı ırktan oluştuğu için parti daha az enerji ile daha çok iş yapabilmemizi sağlayacak yani bize bonus exp/sp almamıza izin verecekti. 10%.! Bu yüzde 10luk rakam nasıl kullanılacak. Daha az enerjiden kasıt burada ortaya çıkıyor.

  Bulmuş olduğumuz ortalama 36ydı. 36nın yüzde 10'u ortalamadan çıkarılır. Yani ; 36 - 36x10/100 = 36 - 3.6 yani 32.4 lük bir ortalama elde edecektik. Tam kısmı aldığımız için yeni ortalamamız 32 olacak kasabileceğimiz en iyi yaratık leveli 32 ye inmiş olacaktı.

  2. önemli nokta partideki kişi sayısı ; partideki kişi sayımız 6 ve ortalamamız 36. Partinin bize müsaade ettiği kişi sayısı 8 iken neden bunu kullanıp ortalamayı düşürmüyor , spawnı hızlı ve bol olan yaratıkta gelişmiyoruz?
  Partiye 36 levelden düşük kişileri almayı tercih etmeliyiz ki ortalama düşsün ve daha az enerji ile daha fazla verim elde edebilelim.

  3. önemli nokta ise gelişilen bölge yani öldürülen yaratık ; Partideki level ortalamasını düşük tutmamız demek spawnı bol olan yaratıklarda hızlıca verim elde edebilmek demektir. Bunun için bir çok öneri ve yol olabilir. Onglar , penon fighter'lar , earth ghost soldier'lar vs vs vs

  III. Sp Farm Hesabı , Sp Farm Hedefi Belirlemek

  Belirlediğiniz karakter yapısı bölümünden , karakterinizi seçtiniz ve artık sp farm hesaplamak istiyorsunuz.

  Eğer belirlediğiniz karakter ırkı çin ise ; 1 veya 2 numaralı sitelerden hesaplayabilirsiniz..

  Eğer belirlediğiniz karakter ırkı avrupa ise ; 1 veya 2 numaralı sitelerden hesaplayabilirsiniz.

  Hesapları bitirirken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta level sınırının 90 olduğu ve açmak istediğiniz skillerin tamamını toplamanız gerektiğidir.

  *** Rehberimizde farmı bi kereden bitirecek olmamız ve ilerde sorun yaşamamanız için her iki siteden de kontrol etmenizi öneririm.

  Hesap bittikten sonra yeni bir hesap yapacağız. Yine mi hesap? diyenleri görür gibiyim Merak etmeyin bu seferki hesap biraz olsun yüzünüzü güldürecektir.

  Örneğin karakterinize uygun sp farm hedefiniz yani 90 levelde full farmlı halde olmanız için gereken sp miktarı : 900.000 olduğunu varsayalım.

  900.000 rakamını bir kereden toplamak yerine kasarkende elde edeceğimiz sp'leri hesaplayarak bu rakamdan düşmemiz hem zaman hem de hız açısından önemli olacaktır. Bunu nasıl yapacağız?

  SP Farm Hedefi linkine tıklayarak hazırladığımız rehberi kullanacağız. Başlangıç levelini 28 bitiş levelini 90 olarak seçip kastığımız sürede kazanacağımız sp miktarını öğrenmiş oluyoruz. Yani : 228,438 SP

  Bu rakamı 900.000 den çıkarıp asıl kasmamız gereken miktarı öğreniyoruz.. Yani ; 900.000 - 228,438 = ? (Bu hesabı yapıverin)

  Hesabımızı da yaptık.. Devam edelim

  IV. Güçlenme Bölgeleri ve Güçlendirecek Yaratıklar

  Rehberimizde partinin ne demek olduğunu , ne işe yaradığını ve farm boyunca bize gereken bütün bilgileri anlattık. Sıra geldi bunları en iyi şekilde nerede ve nasıl yapacağımız konusuna.


  Orijinal boyut için tıklatın


  "Eğer daha önceden karakteriniz var ve yüksek levellere ulaşmışsanız" diyerek belirttiğim yüksek level karakterinizi , yeni açacağınız karakterin bölgesine götürün. {Costantinople} Yeni karakterimizi açar açmaz partiyi ayarlayıp direk olarak costantinople'dan çıkıp samarkand bölgesindeki limanda bulunan megalopa ve crabs adlı yaratıkların bulunduğu mekana gidin. {Crabs ve Megalopa Nerede? cevap : Tıklayın...} Yolda bile karakteriniz level almaya başlayacaktır. Yeni karakteriniz en az level 15 olana kadar burada çalışmaya başlayın. Unutmamanız gereken en önemli şey yeni karakterinizin mastery level'inin max. 10 levelde bırakılacak olması. 11 bile yapmayın!. ilk 10 levelde seri bir şekilde mastery'i yükseltip level almaya bakın.

  Karakteriniz ortalama level 15 oldu. Sıra geldi uzun süre yer alacağımız bir mekan belirlemeye.
  Yeni mekanımız Ong & Blood Ong bölgesi olacaktır.


  Resimde belirtilen noktalar farmımızı yapabileceğimiz en güzel yerlerdir. Ancak buraları elde etmek biraz zor olacaktır. Çünkü bu farmın farkında olan herkes asıl karakterinden vazgeçip burada farm yapmaktadır. Buralarda yer bulacağınız zaman size gerekli olan en başta sabır olmalıdır. Neden sadece bu noktalar dediğinizi görür gibiyim. Sebebi çok basit , 7/24 bilgisayar başında olmayacağınız için siz yokken yaratıkların farm yapacağınız karaktere saldırmaması , karakterinizin ayakta kalabilmesi içindir.

  Crabs bölgesinden çıktıktan sonra yine asıl karakteriniz yardımıyla ong'ların bulunduğu bölgeye ulaşıp , en boş neresi ise oraya kurulun. Kurulduğunuz bölgeye ve çevrenizdekilere iyi davranın , çünkü 1 ayınız burada geçecek.


  V. Level Düşürme ve Experience Kaybetme

  Farm artık başladı. Asıl karakterinizin buildine göre hızlı olacak bir farma tekrar hoşgeldiniz.

  Farmımız genel anlamda 19-27 level aralıklarında geçecektir. Karakteriniz için max farm sınırı 27 level 99.99% exp. dir. Bu oran kesinlikle artmamalıdır. Bu sınıra ulaştığınızda sıra geldi farmın en sıkıcı işi level düşürmeye. Level düşürmeyi karakteriniz 19 levele inene kadar yapmak zorundasınız ki günde 2-3 kez level düşürmek zorunda kalmayın.


  Orijinal boyut için tıklatın


  Yukarıda gördüğünüz resim hızlıca level düşürebileceğiniz yerleri göstermektedir. Genel olarak boş olmasına rağmen bazen beyin özürlü arkadaşlar yüzünden yavaşlayabilirsiniz. Bu durumda yapmanız gereken çaktırmadan bir diğer spota geçmek.

  Level düşürme işlemini hızlı yapabilmeniz için size gerekli olan tek şey var o da cleric veya force açık bir karakter. Tek bilgisayarda bu işlemi yapmak biraz zor olabilir bu durumda bir arkadaşınızın yardımı ile 1 saat içerisinde 27 level karakterinizi 19 levele kadar düşürebilirsiniz.

  Bu işi kafaya koyup , ciddi anlamda yaparsanız level düşürme işi her gün gerekecektir. Günde sadece 1 saatinizi alacaktır. O yüzden korkmayın keza topladığınız sp leri gördükçe hevesle yapacağınıza eminim. Yine tekrarlıyorum , farm işi sabır işidir. Sabırsızsanız bu okuduklarınızın tamamını kafanızdan atıp bir başka konuya yönelin ve oyunda farmsız karakterinizle ezilmeye devam edin
  Farm konusunda bilmeniz ve yapmanız gerekenlerin tamamı bunlardan ibaret. Hepsini dikkatlice okuyup uygulayacağınıza eminim.

  Şimdi sıra geldi bir kaç ipucu vermeye.

  VI. Item Mall Yardımcı İtemleri

  Bu rehberdeki amacımız en kısa sürede en iyi verimi elde edebilmek. Bu yüzden zamandan tasarruf etmek istiyorsak kullanmamız gereken bazı item mall yardımcı itemlerine ihtiyacımız olacak.

  Bu itemler Premium Gold Time Plus ve 4-Week Skill Gold Time Service Ticket'dir.
  {Bu itemleri gece vaktinde kullanmanız sizin yararınıza olacaktır.{Lag ve yoğunluktan biraz olsun kurtulmak için}

  Bu itemler doğru zamanda kullanılır ve farm yukarıda anlatılan şekilde gerçekleştirilirse bir günde elde edebileceğiniz sp miktarı ortalama olarak 50.000 olacaktır.

  Yok kullanmayacağım ancak bu farmı yapacağım diyorsanız yukarıdaki bütün rakamları ikiye katlayınız. Keza bu itemler oyunun gerçeği haline gelmiştir. Bu 2 itemin maliyeti şu an ortalama 40-45 ytl'dir. Ama sonunda kazanacağınız karakterin bedelini varın siz hesaplayın

  VII. Bazı Taktikler

  - Yardımcı item mall itemlerini kullanmaktan çekinmeyin.
  - Premium ve Sp ticket'i aynı anda kullanmayın. Biri bitince diğerini başlatın.
  - Karakterinizi sürekli kontrol altında tutun çünkü bulunduğumuz oyunda malesef ki beyin özürlü arkadaş sayımız çok ve gelip karakterinize pk olabilir ve siz bilgisayar başına geldiğinizde bu durum hoşunuza gitmeyebilir.
  - Karşılaşabileceğiniz tek zorluk level düşürme olacaktır. Bununda sadece 1 ay olduğunu unutmadan , sadece yapmanız gerekeni yapın.
  - Level düşürme işlemi için kesinlikle karakterinizi pk yapmayın , elde ettiğiniz sp leri kaybettiğinizi görünce oldukça üzülürsünüz.
  - Yeni karakterinizi kasacak karakterin hiç yoksa 64+ olmasına özen gösterin. Unutmayın kasacak karakter ne kadar seri olursa farmınız o kadar çabuk biter. Normal şartlarda yukarıda belirttiğim 50k sp'yi toplamak hiçte zor değil!
  - Farm yaptığınız bölgeden kolay kolay vazgeçmeyin. Size pk olacak olanlar , sataşacak olanlar mutlaka olacaktır. Unutmayın , köprüyü geçene kadar ayıya dayı demek en mantıklı olanıdır.
  - Farmını yapacağınız bilgisayarın temiz olmasına özen gösterin. Tabi ki kasanın içindeki tozdan değil , bilgisayarın içindeki virüs , trojan'dan bahsediyorum :)

  VIII. Bir Kaç Tavsiye

  - Eğer oyuna yeni başlıyorsanız kesinlikle Hybrid karakter tercih etmeyiniz.
  - Yüksek level oLmadan PvP olayına girmeyiniz.
  - Her zaman ilk tercihiniz karakterinizi güçlendirmek olsun.
  - Hedef belirlediğiniz sp'yi elde etme amacından asla vazgeçmeyin. Düşük levelde yapılan farm en kolayıdır.
  - Kasarken elde ettiğiniz güzel itemleri npc'ye değilde stall açarak değerlendiriniz.
  - Şu an sınır 90 ve son set 85-90 level arası olduğundan önceki setlerinize çok fazLa para harcamayınız.. Çünkü bir itemi en fazla 2-3 gün giyeceksiniz. Son sette alchemy sistemi için çok fazla paraya ihtiyacınız olacaktır.

  ve de ekstra olarak ;

  Oyunu adam gibi oynayınız.. Siz zevk alırken başka insanların zevk almasına engel olacak hareketlerden kaçınınız.
  Birileriyle bir sorununuz olduğunda konuşarak halletmeye çalışınız , ana-avrat-memleket düz kaydırarak değil.
  Oyunun genelinde yabancı oyuncular olduğu için yabancılarLa veya türklerLe iyi bir diyalog kurmaya çalışınız. Unutmayın ki yerli veya yabancı kimse küfürlü diyaloglardan hoşlanmaz.

  Yabancıların dilinde olan "Fuck Turks" kelimesine bir sebepte siz olmayın!.

  Binlerce çocuk kardeşlerimizin hareketlerinden dolayı hepimiz zan altında kalıyoruz. Çocuk olmak küfür etmeyi değil , çocuk gibi davranmayı bilmektir.
  Bunun sadece bir oyun olduğunu unutmadan zevk almanıza bakın.

  Yukarıda yazdıkLarım siLkroad hayatım boyunca gerek kendi deneyimLerimLe gerekse deneyimLi arkadaşLarLa biLgi payLaşımLarım sonucunda eLde ettiğim veriLerin sonucudur.

  Rehberimi buraya kadar okuyan bütün arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum

  Bu rehberin Sp Farm hakkında biLgisi oLmayan arkadaşLara yardımcı oLmasını temenni ediyorum.


  © Bütün hakLarı Gaddarful'a aittir.
   
 2. gaddarful

  gaddarful rank8

  Kayıt:
  25 Aralık 2008
  Mesajlar:
  8
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Bir teşekkuru hak ettiğimi düşünüyorum
   
 3. CaLione.

  CaLione. rank8

  Kayıt:
  10 Ocak 2010
  Mesajlar:
  229
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  ÖgRenci :S
  Şehir:
  Zamanın SiLemediği Cook Sey var

  Tesekkur Ler kardes Elıne sagLık Ins. ForumdakıLerın ısıne Yarıycak Bı rehber olur :muck: :thumbsup:
   
 4. ForEverTurk

  ForEverTurk olduser

  Kayıt:
  16 Ocak 2009
  Mesajlar:
  845
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  16
  Şehir:
  Genesis...

  Nerden alıntı yaptın sorabilir miyim ? Hala 90lvl'den bahsediliyo da
  diye devam eder gider...
   
 5. gaddarful

  gaddarful rank8

  Kayıt:
  25 Aralık 2008
  Mesajlar:
  8
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Alıntı değil arkadasım bilgisayarımda kayıtlı idi daha once paylaşmadım.Boyle birşeyi alıntı olsaydı zaten emin o 90 lvli 100 yapar o sekilde acardım konuyu kaldıki biz bilmeyen arkadaslara yardımcı olmak amacı ile bu baslıgı actık senin bu yaptıgına kusura bakma öküz altında buzağa aramaya benzer gereksiz polemik yaratıyorsun varsa senin böyle bilgilerin paylaşta bizde faydalanalım değilmi.