Server
Flora
Takımı
Galatasaray
1,5 milyon G1 Android!

Google’ın işletim sistemi Android ile birlikte satışa çıkacak T-Mobile G1’lerin ön talep rakamları açıklandı.

T-Mobile tarafından önümüzdeki haftalarda satışa sunulacak Google Android işletim sistemini kullanan ilk telefon T-Mobile G1 (ya da donanım adıyla HTC Dream) daha satışa çıkmadan 1,5 milyon kullanıcı tarafından talep edildi.

Google tarafından geliştirilen mobil işletim sistemi Android’i kullanan ilk ticari telefon modeli T-Mobile G1’in ön talep rakamları açıklandı. Şu ana kadar “ben de T-Mobile G1 istiyorum” diyen kullanıcı sayısı 1,5 milyon rakamına ulaştı.

G1’in üretici firması HTC’nin daha önce yaptığı “yıl sonuna kadar 700 bin telefonu satarız” açıklamasını ikiye katlayan talep sayesinde, T-Mobile daha önceden 500 bin olarak verdiği siparişi üç katına, 1,5 milyon cihaza çıkardı.

Apple iPhone 3G’nin ilk günkü satış rakamını aşan ön talep sayısı, Google’ı şu anda Android’te bulunmayan Bluetooth API’ı gibi eksiklikleri olabildiğince kısa sürede gidermesi yönünde baskı yapar mı bilinmez ancak, 22 Ekim’de satışa çıkacak ürünün potansiyel müşteriler tarafından “rahatsızlık verici” olarak nitelendirilen standart dışı kulaklık çıkışının donanım üreticisi HTC tarafından revize edilmesi bekleniyor.

HTC’nin donanım adını Dream olarak belirlediği T-Mobile G1’de standart (3,55mm) bir kulaklık çıkışı yerine USB kablosuna bağlanan bir ses çıkışı bulunuyor.

Yukarı Alt