- Resim Silinmiş.​

03/05/2010 Konuğu | ilkercindik

Merhabalar, öncelikle kendinizi tanıtırmısınız ?

Kendimi anlatamam açıkcası. Çünkü bu soruyu cevaplayacak kadar çok tanıyamadım henüz kendimi.
Ama klasik olarak şu şekilde tanımlayabilirim kendimi: Beni İlker olarak çağırır herkes. Doğma büyüme
İstanbulluyum. İstanbul'a aşığım. Memleketim Giresun. Güneşin batmadığı tek yer olarak tanımlıyorum ben
Giresun'u :) . 6 aydır profesyonel olarak web tasarım işiyle uğraşıyorum, hayatımın geri kalan kısmında da
uğraşacağım. Bunun haricinde bilgisayar oyunlarına merakım var, oyunları zevk alarak bitirmeyi severim.
Cod, Battlefield, Resident Evil,Pes . . . 8)

Bize biraz yaşantınızdan bahsedermisiniz ?

Acaba yaşıyor muyum diyerek başlayayım cevabıma. İş,iş,iş. Dünyanın düzeni artık bu. Dünyada sadece çalışan
bir obje hissediyorum kendimi. Her gün ritüel bir biçimde 9 saatimi bilgisayar başında geçiriyorum. Onun haricinde
özel şeyler yapabilmek için zaman kalmıyor kendime. Kısacası, odunca :).

Çevrenle iletişimin nasıldır ?

Gayet seviyeli iletişim kurmaya çalışırım. Severim, sevilirim. Genelde işleri olunca arayan insanlardan da nefret ederim.
Benim çevremde bu insanlarda çok fazlaca mevcut :)

Geleceğe yönelik planların nelerdir ?

İş, aş, aşk, evlilik, mutluluk, huzurlu yaşam , huzurlu ölüm.

Geleceğe dönük hayalleriniz nelerdir ?

Pek bir hayalim yok.

Hayatta keşke dediğiniz şeyler nelerdir ?

Keşke, keşke diye bir kelime olmasaydı. Keşke demeyi sevmem, seveni de sevmem.

Olmazsa olmaz dediğin şeyler nelerdir ?

Biricik aşkım, bilgisayar ve yemek. Üçünü verin dünyaları alın :)

Sürekli takipcisi olduğun dizi,dergi,film varmı ?

Tv seyretmem, dizi seyretmem, dergi okumam, kitap okumam. Sonuçta hepsini yapabileciğimiz tek bir yer var; bilgisayar :).

Gününün çoğunu ne yaparak geçirirsin ?

Günüm bilgisayar başında geçiyor. Gençliğim çürüyüp gidiyor. Buna dur diyen yok. Durmak yok, yola devam.

Hayatta unutamadığın anın varmı ?

Pek kafa yormam anılara. Geçmiş geçmiştedir, gelecek bizimdir.

Photoshop'la nasıl tanıştınız ? Kullanmayı nasıl öğrendiniz ?

Photoshop'la tanışmam çok eskiye dayanıyor. Birçok kez indirip kurdum bilgisayara, birçok kez da kaldırdım. Kullanmayı kendi çabalarımla öğrendim desem yeridir. Önemli olan kursa gitmek veya bilen birinden yardım almak değil. Heves, birşeyler öğrenebilmek için yeterli.

WebDesign'le uğraşıyorsunuz.Bize bu meslek hakkında sözedebilirmisiniz ?

Geleceğin parlak mesleklerinden birisi olarak görüyorum ben interaktif tasarımcılığı. Bi de bu işi hakkıyla yaparsanız hiçbir açıdan sorun çekmezsiniz.

Ne zamandan beri WebDesign'le uğraşıyorsunuz ?

Yıllardır bu işin içerisindeyim, ancak yaklaşık 6 aydır profesyonel olarak uğraşıyorum.

http://www.extraloob.com 'a gerek programlarda olsun gerek başka konularda olsun birçok katkıda bulundunuz.Bunlar Hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Evet, elimden geldiğince katkıda bulunmaya çalıştım. Programınların çoğu gereksiz de olsaydı, birkaçı iş görmüyor değil :).

http://www.extraloob.com 'u nasıl keşfettiniz ?

Silkroad oyununu oynayan herkes en azından bir kere extraloob'a girmiştir. Bende bir kere girdim, gayet hoşuma gitti ve uzun bir zaman da çıkmadım.

http://www.extraloob.com 'un gelecekteki yeri hakkında düşünceleriniz varmı ?

Silkroad oyunu üzerine kurulu en büyük forum olma özelliğine sahip extraloob.com . Güncealite olarak da her zaman güncel tutulmaya
çalışılıyor. Yıldızı parlak sitelerden birisi yani. Silkroad dışında da zaten birçok online oyuna destek veriyor. Umutluyum :).

Sporla ilgilenirmisiniz ?

Hayır ama en kısa sürede ilgilenmeyi düşünüyorum. Vücudun biraz şekle girmesi lazım, olmaz böyle :).

Hangi takımlısınız ? Fanatik misiniz ?

Fenerbahçeliyim. Ama fanatik değilimdir. Açıkcası Fenerbahçe'den çok Barça'ya ilgim var. Barcelona en sevdiğim takımların başını çekiyor.

Boş zamanlarında ne yapmayı tercih edersin ?

Ah bir olsa da birşeyler yapabilmeyi tercih etme hakkım doğsa :).

Seni en çok kızdıran ve mutlu eden şey nedir ?

Ben biraz ilginç bir adamımdır. En sinirli olduğum an hapşurduğum an. Beni güneşin olması mutlu eder. Güneşi seviyorum. Aynı zamanda yağmur ve siyah bir gökyüzü o günkü psikolojimi tamamen etkileyebilyor.

Çevrendekiler sana ne lakap takarlar ?

Pek bir lakap kullanmazlar bana karşı. İsmimi kullanmaları yetiyor zaten. :)

Neden extraloob ?

Alanındaki en büyük site olduğu için, güvenilir olduğu için diyebilirim kısaca.

Bize istediğiniz en az 3 en fazla 7 kişi seçip yorumlarmısınız ?

extraloob ; sitenin ismini aldığı şahıs. Yenilikçi olmayı sever. Hep iyisini ister, hatta en iyisini. Aklına koyduğunu yapar. Site için çok güzel
projeleri var. En iyisi olmak için çabalıyor, olacak da :wink1:.

Röportaj etkinliği hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Evet güzel bir etkinlik olmuş. İnsanlar daha iyi tanıyabiliyorlar birbirlerini. DURMAK YOK, YOLA DEVAM :}

Son olarak extraloob üyelerine söylemek istediğiniz söz veya mesaj varmı ?

Biraz kısa kalmış olabilir yazdıklarım. Bunun için kusura bakmasın kimsecikler. :) Extraloob'un kıymetini bilin, bildirin.. Sağlıcakla kalın.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Server
Assos
Takımı
Besiktas
Ohannes bu röportaj hit yapar 8O 8) Hemen okumaya başlıyorum ..

/ Global

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
*Underground demiş ki:
- Resim Silinmiş.​

03/05/2010 Konuğu | ilkercindik

Merhabalar, öncelikle kendinizi tanıtırmısınız ?

Kendimi anlatamam açıkcası. Çünkü bu soruyu cevaplayacak kadar çok tanıyamadım henüz kendimi.
Ama klasik olarak şu şekilde tanımlayabilirim kendimi: Beni İlker olarak çağırır herkes. Doğma büyüme
İstanbulluyum. İstanbul'a aşığım. Memleketim Giresun. Güneşin batmadığı tek yer olarak tanımlıyorum ben
Giresun'u :) . 6 aydır profesyonel olarak web tasarım işiyle uğraşıyorum, hayatımın geri kalan kısmında da
uğraşacağım. Bunun haricinde bilgisayar oyunlarına merakım var, oyunları zevk alarak bitirmeyi severim.
Cod, Battlefield, Resident Evil,Pes . . . 8)

Bize biraz yaşantınızdan bahsedermisiniz ?

Acaba yaşıyor muyum diyerek başlayayım cevabıma. İş,iş,iş. Dünyanın düzeni artık bu. Dünyada sadece çalışan
bir obje hissediyorum kendimi. Her gün ritüel bir biçimde 9 saatimi bilgisayar başında geçiriyorum. Onun haricinde
özel şeyler yapabilmek için zaman kalmıyor kendime. Kısacası, odunca :).

Çevrenle iletişimin nasıldır ?

Gayet seviyeli iletişim kurmaya çalışırım. Severim, sevilirim. Genelde işleri olunca arayan insanlardan da nefret ederim.
Benim çevremde bu insanlarda çok fazlaca mevcut :)

Geleceğe yönelik planların nelerdir ?

İş, aş, aşk, evlilik, mutluluk, huzurlu yaşam , huzurlu ölüm.

Geleceğe dönük hayalleriniz nelerdir ?

Pek bir hayalim yok.

Hayatta keşke dediğiniz şeyler nelerdir ?

Keşke, keşke diye bir kelime olmasaydı. Keşke demeyi sevmem, seveni de sevmem.

Olmazsa olmaz dediğin şeyler nelerdir ?

Biricik aşkım, bilgisayar ve yemek. Üçünü verin dünyaları alın :)

Sürekli takipcisi olduğun dizi,dergi,film varmı ?

Tv seyretmem, dizi seyretmem, dergi okumam, kitap okumam. Sonuçta hepsini yapabileciğimiz tek bir yer var; bilgisayar :).

Gününün çoğunu ne yaparak geçirirsin ?

Günüm bilgisayar başında geçiyor. Gençliğim çürüyüp gidiyor. Buna dur diyen yok. Durmak yok, yola devam.

Hayatta unutamadığın anın varmı ?

Pek kafa yormam anılara. Geçmiş geçmiştedir, gelecek bizimdir.

Photoshop'la nasıl tanıştınız ? Kullanmayı nasıl öğrendiniz ?

Photoshop'la tanışmam çok eskiye dayanıyor. Birçok kez indirip kurdum bilgisayara, birçok kez da kaldırdım. Kullanmayı kendi çabalarımla öğrendim desem yeridir. Önemli olan kursa gitmek veya bilen birinden yardım almak değil. Heves, birşeyler öğrenebilmek için yeterli.

WebDesign'le uğraşıyorsunuz.Bize bu meslek hakkında sözedebilirmisiniz ?

Geleceğin parlak mesleklerinden birisi olarak görüyorum ben interaktif tasarımcılığı. Bi de bu işi hakkıyla yaparsanız hiçbir açıdan sorun çekmezsiniz.

Ne zamandan beri WebDesign'le uğraşıyorsunuz ?

Yıllardır bu işin içerisindeyim, ancak yaklaşık 6 aydır profesyonel olarak uğraşıyorum.

http://www.extraloob.com 'a gerek programlarda olsun gerek başka konularda olsun birçok katkıda bulundunuz.Bunlar Hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Evet, elimden geldiğince katkıda bulunmaya çalıştım. Programınların çoğu gereksiz de olsaydı, birkaçı iş görmüyor değil :).

http://www.extraloob.com 'u nasıl keşfettiniz ?

Silkroad oyununu oynayan herkes en azından bir kere extraloob'a girmiştir. Bende bir kere girdim, gayet hoşuma gitti ve uzun bir zaman da çıkmadım.

http://www.extraloob.com 'un gelecekteki yeri hakkında düşünceleriniz varmı ?

Silkroad oyunu üzerine kurulu en büyük forum olma özelliğine sahip extraloob.com . Güncealite olarak da her zaman güncel tutulmaya
çalışılıyor. Yıldızı parlak sitelerden birisi yani. Silkroad dışında da zaten birçok online oyuna destek veriyor. Umutluyum :).

Sporla ilgilenirmisiniz ?

Hayır ama en kısa sürede ilgilenmeyi düşünüyorum. Vücudun biraz şekle girmesi lazım, olmaz böyle :).

Hangi takımlısınız ? Fanatik misiniz ?

Fenerbahçeliyim. Ama fanatik değilimdir. Açıkcası Fenerbahçe'den çok Barça'ya ilgim var. Barcelona en sevdiğim takımların başını çekiyor.

Boş zamanlarında ne yapmayı tercih edersin ?

Ah bir olsa da birşeyler yapabilmeyi tercih etme hakkım doğsa :).

Seni en çok kızdıran ve mutlu eden şey nedir ?

Ben biraz ilginç bir adamımdır. En sinirli olduğum an hapşurduğum an. Beni güneşin olması mutlu eder. Güneşi seviyorum. Aynı zamanda yağmur ve siyah bir gökyüzü o günkü psikolojimi tamamen etkileyebilyor.

Çevrendekiler sana ne lakap takarlar ?

Pek bir lakap kullanmazlar bana karşı. İsmimi kullanmaları yetiyor zaten. :)

Neden extraloob ?

Alanındaki en büyük site olduğu için, güvenilir olduğu için diyebilirim kısaca.

extraloob ; sitenin ismini aldığı şahıs. Yenilikçi olmayı sever. Hep iyisini ister, hatta en iyisini. Aklına koyduğunu yapar. Site için çok güzel

Röportaj etkinliği hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Evet güzel bir etkinlik olmuş. İnsanlar daha iyi tanıyabiliyorlar birbirlerini. DURMAK YOK, YOLA DEVAM :}

Son olarak extraloob üyelerine söylemek istediğiniz söz veya mesaj varmı ?

Biraz kısa kalmış olabilir yazdıklarım. Bunun için kusura bakmasın kimsecikler. :) Extraloob'un kıymetini bilin, bildirin.. Sağlıcakla kalın.

ohanness bu röportajın yapıldığını duyunca hemen yayınlayın ben de ginkgonklu yeşilçayımı alıp geliyorum dedim kaçırılmayacak bir röportaj önce yapılmasına izin veren kardeşim topraaammm ilkere ihihihii sonrasında pp ekibine çok teşekkürler :muck:

canım yaa az mı tırmaladık beraberce EXL bu derece görsel bir kalitede siteyse emin olun bunun %80i ilkercindik imzalıdır, ve şunu sakın unutmayın ilkercindik 10 yıl sonra çok zengin olacak o vakit buraya gelecek bir röportaj daha yapacağız mal varlığını sergileteceğim sizlere dünyanın en yetenekli tasarımcılarındandır 8)

Son düzenleme:
gayet hoş bir röportaj olmuş ilker, seninle yapılmasını ben istemiştim başka üyeliklerle okumak nasipmiş.

Gerçekten merak ediyordum konuyu görünce direk zıpladım teşekkürler pp ekibi. :thumbsup:

Yukarı Alt