Server
Assos
Takımı
Besiktas
Daha geçen gün 500 TL yapmamışlar mıydı zaten ? Ona rağmen mi 3 katına fırladı şimdi bu ?

Server
Feronia
Takımı
Fenerbahce
1500 tl olsa bile Dubaiye gidip ordan Xs max almak yine daha karlı diyen birisi vardı, bu doğru mu?

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Bu gidişle yurtdışından telefon getirmek ile TR’den telefon almak neredeyse aynı fiyata gelicek

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Bu gidişle yurtdışından telefon getirmek ile TR’den telefon almak neredeyse aynı fiyata gelicek
Zaten amaç o, adam yurtdışından getirdiğinde devlet imeiden başka vergi almıyor. Buradan aldığında kdv artı ötv artı gelir vergisi ödeniyor.

Beyler size daha iyisini söyleyeyim, bugün kaydettiğim telefon 2022 yılına kadar sadece benim adıma olan hatlar tarafından kullanılabilecek.

Resmi gazete ile yürürlüğe giren cumhurbaşkanı kararı ile 500tl olan telefon kayıt harcı 1500tl olarak değiştirilmiştir.

Kaynak http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2019/07/20190719-16.pdf
Ben bu tavrın doğru olduğunu düşünüyorum. Fütursuzca telefona para harcayan teknoloji çılgınlarını biraz olsun durdurur. Ayrıca bu konudan dert yananların çoğu telefonunu buradan almış tipler. Hayır zaten sürekli yurt dışından telefon almıyorsan neyine ağlıyorsun ki. İç pazardan alışverişe teşvik için güzel bir adım.

Doma$no

Ben bu tavrın doğru olduğunu düşünüyorum. Fütursuzca telefona para harcayan teknoloji çılgınlarını biraz olsun durdurur. Ayrıca bu konudan dert yananların çoğu telefonunu buradan almış tipler. Hayır zaten sürekli yurt dışından telefon almıyorsan neyine ağlıyorsun ki. İç pazardan alışverişe teşvik için güzel bir adım.
Devletimiz acaba herhangi bir meyve-sebze için dışardan alımlara da kilo başı 50 kuruş yerine 5 tl limit koyuyor mu acaba önce içtekiler alınıp-satılsın diye. Yoksa yandaşları dışardan 1tlye getirip 4e mi satıyor.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Bana dokunmayan yılan bin yaşasın.

Delidoktor

CalypsOo
Yıllardır borçlanarak büyümey ilke edinmiş bir yönetim, bir anda cari açık ile karşılaşınca eli ayağına dolanıyor bu ve benzer saçma sapan değişikler olmaya devam edecek. Kısa süre öncede yurtdışı çıkış harcı 15 Tl den 50 Tl'ye çıkarıldı. Gümrüklerdeki vergi muafiyeti patır patır 22 Euro'ya kadar düşürüldü. Bunlar basit vergi ve muhasebe alışkanlıklarıdır. Ekonomik bilinç ile yapılan değişiklikler değildir.

Isleyis boyle ;
Yurt dışına gittim telefon aldım eve dönüş için pegasusun uçağina bindim havalimanına geldim.
Gumrukcu sordu;
+Bu nedir bayım/bayan
-Telefon
+Çık 1500...

@Melon modele veya fatura fiyatına veya herhangi bir etkene gore değişiyormu dostum

@Melon modele veya fatura fiyatına veya herhangi bir etkene gore değişiyormu dostum
Yok bro değişmiyor, aslında doğrusu imei kayıt ücreti diye geçiyor o'da sabit olarak 1500tl oldu.

Kısacası telefonun ne olursa olsun imeisini kayıt ettirdiğin de 1500tl bayılmak gerekiyor :cry:

Takımı
Besiktas
Şimdi sadece senin için demiyorum ama insanların genel olarak şu düşüncesi var ''iyi bir geliri olmadığı halde kullandığı telefon kaç para'' Bence bu düşünce Türkiye gibi bir ülkede çok yanlış,insanlar çok fahiş vergiler altında yaşıyor hayatını ve ülke ekonomisi ortada. Bunca sıkıntı varken sahip olabildikleri,sahip olabildiğimiz sınırlı şeyler var bunlardan biride telefon. Onu bile aldığımız zaman uzun taksitlerle alıyor ve üstüne birde eklenen faizini ödüyoruz.
O yüzden insanların parasını nereye harcayacağı ve ne yapacağı ne seni,ne beni,ne de başkasını ilgilendir,bu konularda bu tarz söylemlerden kaçınmamız gerektiğini düşünüyorum.

@Melon
şimdi bu bireysel şahıslara yönelik mi sence? yoksa
dükkanlarda satılan telefonları ithal eden firmaların aldığı her bir telefon içinde geçerli mi?

Son düzenleme:
Yukarı Alt