İvana Sert gelen hesabı görünce gözlerine inanamadı!
Oğlum Ateş ile birlikte gittiğimiz restoranda küçük porsiyon bir et, bir hamburger, 3 top dondurma yedik. Ardından da bir bardak kola ve Türk kahvesi içtik.
Toplam 800 TL hesap geldi. Gözlerime inanamadım. Ağlayasım geldi. Ödeyip çıktım. Ama bir daha adım atmam."

Demet Akalın'a Çeşme'de kahvaltı şoku
Ailesiyle Çeşme'de tatil yapan Demet Akalın, kahvaltı için gittiği mekânda 300 TL ödeyince sosyal medya hesabından böyle isyan etti:

"Biz ünlüyüz diye mi kazıklanıyoruz anlamadım! 4 kişi kahvaltı 300 lira! Valla Çeşme'nin en özel pidecisinde dünyayı yiyorsun kaç kişi 90 lira! Bu kahvaltı nedir 300 TL! Neyse isim vermeyeceğim masumiyetini kaybeden kahvaltıcı..."

#####
Bir keresinde bizde bir sofraya gittik 2010-2011 yılında 3 kişi oturduk 800 TL ödedik ayran+künefe+ içli köfte ve çayranlara bizide iyi ...

Fiyatlar fahiş mesele kağıt parçasındaki mürekkep değil

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Harbiden öyle ünlüler diye en pahalı yerlere gidiyorlar, önüne gelen menüye bakmadan sipariş veriyorlar, sonrasın da ise hesabı görünce sitem ediyorlar hayret bir şey arkadaş.
Ben halktan biriyim demeye çalışıyor herhalde ama halktan birisi ilk önce fiyatına bakardı bunun farkında değil. Zaten 4 kişi 300 TL onlar için çok bir fiyatta değil. Biz 4 kişi kahvaltıya gittiğimizde 120 lira veriyorsak onun gittiği mekanlarda 300 TL olması gayet normal hatta çok çok ucuz.

Doma$no

Mal desem ne olacak ki. Nusret muhhabeti işte zenginleri de birinin soyması lazım legal yollardan.

Takımı
Besiktas
Sadece lüks yerlerde pahalı değil 100-150 gram et olmayan tavuk dürümler bile 10 lirayı geçmiş. Lise zamanında 1.50 liraydı,gider hayvan gibi yer karnımızı doyururduk 5 liraya ama artık böyle bişey mümkün değil. Ülkede herşey fahiş fiyatlı oldu artık böylede devam edecek.

Aynı sistemi emlakta da yaptılar.
Böyle önü açık oldukça bu fahişliğin yok orası şöyle yok bu böyle diye diye her yere yaydılar. Bugü İstanbulda bir ev almak hikaye çoğu alt kesimin bir evi varmış geçmişte şimdi tokinin dapda bayırda yaptığı evler bile el yakıyor.
Yemekte de aynısı olur yarın bi gün gıdaya da yansıyacak.

Daha bugünden 3 adet kanat ve 1 adet papates 24 Lira.
Sonra Bütün Tavuk niye ₺20

Son düzenleme:
Sene 2005, istanbulun en pahalı semtinde 4 liraya et döner yerdik yanında kola.... nerden baksan 150-200 gram döner konurdu. Şimdi dürümün içerisine 90 gram döner at yanında içecek 25 lira:)

Takımı
Galatasaray
Çeşme'de 4 kişi 300 lira ortalama üstü bir mekana gittiğini varsayarsak gayet ucuza kapatmış :D

Istanbulda serpme yaparsan ortalama 40 lirayı sokuyorlar kişi başı. 300 lira 4 kişi için çok uçuk bir fiyat değil bence de.

Ben yemek fiyatlarının mekana ve konuma göre absürd pahalılığını saçma buluyorum. Sebebini de biliyorum bizim meclis zihniyetiyle büyümeleri.
90 Liralık rakının 67 Lirası vergi alkol diye. Asitli içecekler %40 vergi var. Bunlar yanlış milleti parayla cezalandırmak olmaz. Özgürlük diye birşey var. Rusyada votka ucuz onlar niye dehşet vergi koymuyor koysada niye ucuz. Onların meclisi halkı sevmiyor mu.
Viskideki Vergi yüzünden Amerika halkına savaş açmıştı.

Ben yemek fiyatlarının mekana ve konuma göre absürd pahalılığını saçma buluyorum. Sebebini de biliyorum bizim meclis zihniyetiyle büyümeleri.
90 Liralık rakının 67 Lirası vergi alkol diye. Asitli içecekler %40 vergi var. Bunlar yanlış milleti parayla cezalandırmak olmaz. Özgürlük diye birşey var. Rusyada votka ucuz onlar niye dehşet vergi koymuyor koysada niye ucuz. Onların meclisi halkı sevmiyor mu.
Viskideki Vergi yüzünden Amerika halkına savaş açmıştı.
Burada da şarap ucuz

Yukarı Alt