Server
Flora
Takımı
Galatasaray
@CezaAlp
Supplementler bile 25-30$.Buraya geldiği zaman kur farkı bindiriyor bir devlet bindiriyor oluyor sana 230 lira.Savaş Cebecinin aldığı et fiyatına biz burada tavuk alıyoruz 30 kilosu 360 lira oluyor şaka gibi :D Yaşam standartlarımızı düşüre düşüre yerin dibine sokacaklar en son.
Bu konuyu açtığımda dolar 2.75'miş ve ben konuya "artık elektronik ürün almayı unutun" yazmışım. Şu an dolar 4 lira , yani 2.75'in kurbanı olurum ben durumu var.
Her yıl durum daha kötüye gidiyor. Bu gidişle görünüşe göre , 2 yıl sonra dolar 6 lira olduğunda bu günleri arayacağız...

Bence başlığın değişmesi lazım. Sanki tl sabit duruyor dolar artıyor algısı oluşuyor böyle. Asıl başlık şöyle olmalı

Türk Lirası 0.2525 dolar oldu.

Takımı
Besiktas
Benzine bu gece yapılacak 7 kuruş indirim ile; 1lt benzin 5,63₺ olacaktır. Bunun 0,85₺'si KDV 2,37₺'si ÖTV Dağıtıcı+bayi kârı dahil 2,41₺ olan 1 litre benzine ödenen vergi 3,22₺'dir.
-Ozan Bingöl
2 gün önce gelen 7 kuruşluk indirimden sonra,bu gece gelecek olan zam ile birlikte benzin 5.73₺ olacak.Bunun 0,87₺'si KDV 2,37₺'si ÖTV Dağıtıcı+bayi kârı dahil 2,49₺ olacak 1 litre benzine ödenen vergi 3,24₺'dir.

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
Halkını bu kadar kutuplaştırıp aleni şekilde adam kayırıp en içine terörü sokup hatta sağ kolum diye gezip davul zurnayla karşıladığın zaman sen kindarsın deyip dindar gördüğünü yanına aldığın zaman, sonra o en içine aldığın okyanus ötesine selam çaktığın adam kazık çakınca yanılmışız malesef deme hakkın yok. Davul zurnayla ülkene soktuğun adamları şimdi düşman ilan edersen dış ülkeler de ‘eğer ki terör örgütüne bir müdahalede bulunulursa kim olursa olsun ateş açarız’ açıklamasını malesef yapar.
Olayı ‘insan’ olarak ele alırsak, daha 10 yıl öncesinde benim türbanlı bacıma üstsüz deri eldivenli adamlar taciz etti gibi fantazik fantastik açıklamalarla insanları kutuplaştırırsan ülken bir adım ileri gitmez. Dindar olarak yana çekilenleri bi hatırlayalım. Hangisi kazık atmadı? Hangisi ileri taşıdı ülkeyi? Cepleri doldurmak dışında ne yapıldı? Peki kindar olanlara bakalım. Ataputçu olarak tabir edilen kindar nesil bunları senelerdir söylüyor. “Amerikanın oyunları masallarına tokuz” diye ötelenen görüşlerin hangi biri haksız çıktı? Ülke kaosta, benzin 6 tlye dayandı. Ülkede arabaya binmek lüks. Tübitakta organik hoşaf birinci seçildi. Bilim olarak beynimiz hoşaf. Ama hedefimiz 2023. Yerli otomobili üretiyoruz. Benzin 8tl olacak bu otomobil piyasaya sürüldüğü zaman. Batan bir ayakkabı markası bulup onu yerlileştirmeye çalışmak daha mantıklı olacak zira o yıllarda artık ulaşım yürüyerek olacak kanaatindeyim.

Takımı
Besiktas
Doğaya karşı saygılı bir hükümetimiz var.Akaryakıt fiyatını yükseltiyorlar ki daha az kişi kullansın ve gaz salınımı azalsın çok tatlışlar bence:kalp:

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
O değilde şaka maka euro'da 5 lira oluyor... Paramız euro karşısında 0.20 kuruş oldu.

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
O değilde şaka maka euro'da 5 lira oluyor... Paramız euro karşısında 0.20 kuruş oldu.
Iphone x abdde 999 birim. Hadi orası üretim yeri ucuz olsun. Almanyada 1500 birim fransa ingiltere vs bilimum avrupa ülkesinde 10 15 birim fark var neredeyse. Bizde 6.099 birim. Ama çok da sorun değil sonuçta Türk lirasıyla alışveriş yapıyoruz. S400ler tl ile alındı. İsterse 1 € 0.01₺ olsun bize bi şey fark etmez..

Iphone x abdde 999 birim. Hadi orası üretim yeri ucuz olsun. Almanyada 1500 birim fransa ingiltere vs bilimum avrupa ülkesinde 10 15 birim fark var neredeyse. Bizde 6.099 birim. Ama çok da sorun değil sonuçta Türk lirasıyla alışveriş yapıyoruz. S400ler tl ile alındı. İsterse 1 € 0.01₺ olsun bize bi şey fark etmez..
Hocam motor hastası birisi olarak türkiyede ki çin malı motosikletleri bile almaya gözüm kesmiyor..
Ebay’dan harley d. Fiyatlarını görünce bir süre inanamadım. Düşününce ne kadar küçülmüşüz göremiyorum...

Olaya birim olarak bakmak yanlış, bu mantıkla rusyada iphone x 80.000 birim

Yukarı Alt