Bende İSRO 130 cap setup var.
Bunun üzerinde nasıl düzenleme yapabilirim şöyle ki:
  • 90 Cap sınırlaması
  • Exp rate vb rateler üzerinde düzenleme
  • Bazı itemlerin sadece görünüşü birbirleri ile değiştirmek
  • Başlangıçta silk yüklü olması vb..

Sadece tek başıma kendi bilgisayarımdan oynayabilmek için.

...

Takımı
Galatasaray
Shar tablosunda _RefLevel kısmına girdiğinde her level için gerekli exp miktarı yazar 90 level olana 9999999.. yazarsan leveli 90'a sınırlamış olursun daha sonra media'da media/server_dep/silkroad/textdata/leveldata.txt bölümüne de yaptığın ayara göre düzenle.

Takımı
Seçiniz...
Level sınırlaması için DB'den düzenledikten sonra GS editlemen gerekli.
Exp rateleri server.cfg dosyasından düzenliyorsun. 20x, 50x vb.
İtem görünümü değiştirmek için Model Switcher sistemini entegre etmelisin.
Başlangıç silk miktarını Shard>Programma...>_AddNewChar kısmına ufak bi prosedür ekleyerek yapıyorsun.

130cap setup çok oynanmıştır, daha temiz bir database bulmaya çalış. Hatta amacın birşeyler öğrenmekse sıfır bir database alıp herşeyi sen ekle.

hepinize teşekkürler . konuya tekrar dönüş yaparım başlangıç yapacağım zaman ...

Takımı
Seçiniz...
Önerim, clean DB üzerinden editlemeye başlamandır.
130 cap Collapse'nin dediği gibi aşırı eklentilidir ve bir çok bug, hata, sistem bulunabilir ve kafan karışır.

bu editlemeye çok fransızım server.cfg dosyasını bulamadım silkroad klasöründe 130 cap lik bir database hazırlayacam. Pk2 editör ile pk2 tools programı lazımmış galiba.

aynen öyle evet. ben kendi bilgisayarımda oynayabilceğim bir private kuracam . sonra server kiralayıp oynatacam

Takımı
Seçiniz...
Olay şimdi netleşmeye başladı.
Elinde sadece client varsa birşey yapamazsın, Database'de gerekli ve server kiralayıp oynatmakta basit bir iş değil.
He diyorsan ki 20-30 kişiye hitap edicem kendimi geliştiricem en güzeli localde kurulum yap kendin oyna ve editler yaparak kendini geliştir.
Ama sunucu kiralayıp oyun açmak basit bir iş değil, editler hakkında bilgin yoksa 2 gün duramazsın.

aynen öyle evet. database media pk2 ve data .pk2 oluyormu farklımı yoksa....
Aklımda çok güzel bir proje var ondan 3 aya açmak istiyorum

Takımı
Seçiniz...
aynen öyle evet. database media pk2 ve data .pk2 oluyormu farklımı yoksa....
Aklımda çok güzel bir proje var ondan 3 aya açmak istiyorum
Evet farklı. Database veri tabanıdır. Oyun içerisindeki bilgilerin bulunduğu ve girdilerin yapıldığı bir çok tablo ve prosedür barındırır.
Bunlar olmadan elinde media ve data olması hiç bir şey ifade etmiyor.
Elindeki media ve data ile birebir uyumlu database olmalı, ki elinde bu cliente uyumlu bir Db yoksa clienti silebilirsin. :byes:

110 cap database var elimde leveli 100 e ayarladım .
  1. Alexanriayı nasıl silebilirim ve mısır uniqelerinide silmek istiyorum.
  2. Skillerin % yazan oranlarını nereden değiştirebilirim

Takımı
Seçiniz...
1. Alex ve cons'u mapten tamamen silmek için Map'i editlemen gerekli.
2. Mısır uniquelerini kaldırmak için Tab_RefNest, dwHive,dwTactics tablolarından silmen gerekli.
3. Skillerin % oranları _RefSkill tablosundan ayarlayıp, media içerisinde bulunan skilldata_xxxxxenc.txt 'lerini editlemen gerekli.

Dipnot: ENC editlemek basit bir iş değil, orada yaptığın 1 harf yada boşluk hatası client'inin crash olmasına sebep verir.

haklısın geçen iyi ki yedek almışım npc item ekleyeyim derken crash hatası yemiştim

Server
Eris
110 cap database var elimde leveli 100 e ayarladım .
  1. Alexanriayı nasıl silebilirim ve mısır uniqelerinide silmek istiyorum.
  2. Skillerin % yazan oranlarını nereden değiştirebilirim
Skillleri _RefSkil'den halletmen lazım 101 - 140 arasını kapatmalısın ve skilldata enc değiştireceksin editten sonra.
Alex çok basit.. MEGA
Media kısmına at, sadece constantinople - samarkand - hotan - dw - jangan townları açık alex mapte yok.
+ olarak jangan cave de bulunmuyor. Minik bir bugu var şöyle anlatayım, dw cave'ye girdin M basıp mapi açtın köşede b1 b2 d1 d2 gibi şeyler var mapi değişiyorsun. tıkladığın zaman clientin crash verir ve atar. Onuda gerekli bölgelerin girdilerini txtlere ekleyerek düzeltebilirsin.

Yukarı Alt