Merhabalar...
Uzun zamandır açılıp kapanan bir çok server gördüm, belli başlı halayın başını çeken bir kaç server var
yıllardır her captan bir server açıp gündeme gelen.
Ben son bir kaç senedir sürekli olarak bir private server kurma isteğim vardı, fakat güvene bilicek adam az
güvendiğin adamlar ya oyunu bırakmış geri dönmeyi düşünmüyor...
yada böyle birşeye aylık para vermeyi düşünmüyor.
Tek başına yap sende diyenler olacaktır, ;kapanması çok uzun sürmez ekip meselesi bence.
Yani öyle kar amacım olsun şöyle para kazanayım böyle kazanayım derdin de değilim, oyundaki gelecek gelirden sunucu ddos paraları ödensin yeter.
Akşam işten geldiğimde açayım oyunu bir kaç event düzenleyeyim falan filan..
Anlayacağınız dert oldu...
Sohbet açmamda ki amaç şudur ; Yıllardır bu forumda tanıdığım veyahut denk geldiğim adamlar var
yıllardır buraya şartsız parasız takılan eden kendine aile bilen insanlar var, ve vsrodan anlayan falan
bende Photoshop konusunda iyiyim, şöyle ortak kararlarla yüreyebilicek bir server kurulsa olmazmı? güzel bir ekip ile.

Takımı
Besiktas
Piyasada çok fazla server var nice işi bilen profesyonel insanlar bile batıp gitmişken sıfırdan başlamak pek bişey anlam ifade etmiyor.Kurup server açsan tahminen 15-20 kişi gelir içinde bulunduğumuz şartlar pek elverişli değil ne yazık ki.

Merhaba kısa bir açıklama yapıcam yanlış anlamayın bu sadece benim fikrim en başta belirtmek isterim.

işi gerçekten ciddi anlamda yapmak istiyorsan öğrenebilirsin profesyönel şekilde edit bilmene gerek yok iyi bir silkroad oyuncusu isen tahminen nelerin buga sebebiyet verebileceğini tahmin edebiliyorsundur ilk etapta yardım alarak başlayabilirsin ama hiç bir bilgin olmadan direk olarak sunucu alıp bu işe girmeni istemem,hem senin başın ağrır hemde oyununa oyuncu mutlaka gelir onları madur edersin sonuçta oyuncularda sende emek veriyorsun. hem vsro sistemini öğrenmek hemde kendi çevrendeki arkadaşların ile eğlenmek amaçlı açıcaksan 6 gb ramli bir sunucu yeterli olur fiyatlarıda ortalama olarak maximum 100 liradır internette sql-ini ayarları kurulumu ve ayarlanması ile videolar var boş vaktin varsa ve cidden öğrenmek istiyorsan videolardan izleyerek yapabilirsin video yeterli değil tabi çevrende bu işi bilen 1-2 arkadaşından'da aynı zamanda destek alman lazım video dahi olsa tıkandığın yerler olacaktır.

yardıma ihtiyacın olursa mesaj atabilirsin.

Merhaba kısa bir açıklama yapıcam yanlış anlamayın bu sadece benim fikrim en başta belirtmek isterim.

işi gerçekten ciddi anlamda yapmak istiyorsan öğrenebilirsin profesyönel şekilde edit bilmene gerek yok iyi bir silkroad oyuncusu isen tahminen nelerin buga sebebiyet verebileceğini tahmin edebiliyorsundur ilk etapta yardım alarak başlayabilirsin ama hiç bir bilgin olmadan direk olarak sunucu alıp bu işe girmeni istemem,hem senin başın ağrır hemde oyununa oyuncu mutlaka gelir onları madur edersin sonuçta oyuncularda sende emek veriyorsun. hem vsro sistemini öğrenmek hemde kendi çevrendeki arkadaşların ile eğlenmek amaçlı açıcaksan 6 gb ramli bir sunucu yeterli olur fiyatlarıda ortalama olarak maximum 100 liradır internette sql-ini ayarları kurulumu ve ayarlanması ile videolar var boş vaktin varsa ve cidden öğrenmek istiyorsan videolardan izleyerek yapabilirsin video yeterli değil tabi çevrende bu işi bilen 1-2 arkadaşından'da aynı zamanda destek alman lazım video dahi olsa tıkandığın yerler olacaktır.

yardıma ihtiyacın olursa mesaj atabilirsin.
Öncelikle vakit ayırıp ilgilendiğiniz için teşekkürler,
hocam ozaman hamachi bi şekilde pc'ye kurayım ben sağını solunu boza boza öğrenemezmiyiz?

Hamachi ile de olabilir fakat hamachide dışarıya oyunu açmak biraz sorunlu sen girersi ama bir başkasını sokman biraz sıkıntı modem portları devreye giriyor kişisel bilgisayar olduğu için

Server
Seçiniz...
Takımı
Fenerbahce
Başkalarının sürecine dahil olmayacaktım da hiç anlamadığım bir şekilde bu forumu ve üyelerini çok seviyorum. Birkaç ay önce biz de sizin gibi düşünüp verdiğimiz birkaç yıllık aradan sonra tekrar bir şeyler yapalım dedik. Abarttık. Hem yapmak istediklerimizi abarttık, bir noktadan sonra fazla mı acaba dedik hem de potansiyel oyuncuları abarttık. Belki de değişime ortak olmadık. İlk giriştiğimizde her şey farklıydı, şimdi her şey bambaşka. Kendimize o kadar güvendik ki, oyuncu gelmeme ihtimalini hiç düşünmedik. Çünkü adı vardı oyunun, bizim de adımız vardı. Sonra baktık ki sadece birkaç eski oyuncu ve 100e yakın yeni oyuncu geldi. Sonuçta zamanında o görkemli oyunda en fazla 180 kişiyi gördük. Her zaman benimsediğimiz felsefe "1 kişi kalmayana dek açık tutmak" olmuştu öyle de yaptık. Bazıları siz de kapatırsınız falan dedi ama öyle toparlanıp kalkıp gitmedik, derdimiz de bu değildi zaten. 24 saat boyunca oyuna hiçkimse girmedi ve biz de yayını kestik. Kullandığımız sunucunun süresi 1 hafta önce doldu, aylarca bomboş durdu. Yani özetle şunu demek istiyorum, çok heveslenip sadece eğlensinler diye yaptığınız şey çok fazla vaktinizi alabiliyor. 2 kez düşünmek gerek. Hatta vaktiniz varsa 4 6 8 10 20 kez falan düşünmek gerek. Bir hevesle giriştiğiniz şey elinizde patlıyor. Risk almak gerek tabii ama daha fazla risk almayı biz seçmedik, belki siz seçersiniz. Ama şöyle bir şey de var biz ekip olarak oynayacak yer arıyoruz. Çok uzatma gibi bir huyum var, kafanı şişirmeyeyim. Sonuç olarak eğer böyle bir girişimin olacaksa ve takıldığın yerlerde çözüm ararsan ben ve ekip arkadaşlarım bir pm uzağındayız. Extraloob üzerinden gelecek herkese sonsuz desteklerimiz var her ne kadar biz artık uğraşıyor olmasakta :)

Yukarı Alt