Bilgisayarımı 1-2 defa yatağımdan halıya düşürdüm neyse ilk başlarda sorun yoktu sonralarda ekranda görüntü donmaları başladı ve bir müddet sonra düzeliyordu , şimdiler ise ilk açılıştan 30 dakika civarı normal sonrası ekranda hep 1-2 snlik takılmalar/donmalar oluyor, hdmi ile tvye bağladım görüntü aktarım da hiç bir sorun yok ya da birisi pc'me bağlandığında da onların görüntü de sorun olmuyor, bu yüzden sorunun ekran kartında olmadığı kanaatine vardım ama yanlışsam düzeltin.

Benim ise sorum şu; ekran paneli tamir edilebilir mi yoksa ekran panelinin değişmesimi gerekli ?

WhatsApp Image 2020-01-07 at 2.06.32 PM.jpeg
WhatsApp Image 2020-01-07 at 2.06.33 PM.jpeg
ekranın üstünde ki çizgi sürekli sabit bir şekil de var ve hep titriyor.
WhatsApp Image 2020-01-07 at 2.06.32 PM (1).jpeg

Çıkan birşey varsa taktır buna tamir diyelim.
kırılan birşeyler yada çizilen birşeyler varsa ekran panelini hepten değiştir. Sonradan yine aynı sorunla karşılaşmazsın..

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Ekranın bağlantı kablosu var, o çıkmışsa o takılır en fazla. Zaten bizim servisler tamir yapmaz, parçayı değiştirir parasını alırlar senden.

Ekranın bağlantı kablosu var, o çıkmışsa o takılır en fazla. Zaten bizim servisler tamir yapmaz, parçayı değiştirir parasını alırlar senden.
kablolarını kontrol ettim de yine sorun aynı idi. İşte bu yüzden pek servise götürmek istemiyorum, tamir etmezler direk değiştirirler.

Yaşadığın sorun oyunlarda mı sadece? Edit fotoları görmedim sorry. Eğer o açılırken olan ekranda donduğunda aynı zamandan pcden garip bir ses de çıkıyorsa sorun ekran kartındadır.

Yaşadığın sorun oyunlarda mı sadece? Edit fotoları görmedim sorry. Eğer o açılırken olan ekranda donduğunda aynı zamandan pcden garip bir ses de çıkıyorsa sorun ekran kartındadır.
Ses çıkmıyor, bir de belirttiğim gibi karşı taraf pc’me bağlandığında onlar da hiç bir sorun gözükmüyor ve hdmi ile bağladığımda da normal halinde

Yukarı Alt