Takımı
Besiktas
Selam millet. Evimde Türk Telekomun internetini kullanıyorum. Hız ölçümlerimde 30 mbps download, 4 mbps upload alıyorum fakat bir video izlemek bir dosya indirmek zulüm durumda. Kaldı ki wifi kullanmak hak getire. iPhone X kullanmama rağmen telefon interneti kullanamıyor nerdeyse. Instagramda hikaye izlemek, timeline da gezmek falan oldukça zorlaştı. Modemim 3 sene önce Telekomun kendi getirdiği modem. Bu sorunlarımı çözmek için nasıl bir modem kullanmalıyım işin ehli arkadaşları yardıma bekliyorum. :beer:

Takımı
Besiktas
Bilgisayarım laptop, wifi üzerinden kullanıyorum mutfakta ya da balkonda duruyor genelde. Hız testlerinde her şey yolunda görünüyor ama niyeyse ben sanki görünenden çok çok az hız alıyorum.

Server
Feronia
Takımı
Fenerbahce
Bilgisayarım laptop, wifi üzerinden kullanıyorum mutfakta ya da balkonda duruyor genelde. Hız testlerinde her şey yolunda görünüyor ama niyeyse ben sanki görünenden çok çok az hız alıyorum.
Modemi sıfırlayıp tekrar modem arayüzünden kurulum yapmayı dene derim.

Selam millet. Evimde Türk Telekomun internetini kullanıyorum. Hız ölçümlerimde 30 mbps download, 4 mbps upload alıyorum fakat bir video izlemek bir dosya indirmek zulüm durumda. Kaldı ki wifi kullanmak hak getire. iPhone X kullanmama rağmen telefon interneti kullanamıyor nerdeyse. Instagramda hikaye izlemek, timeline da gezmek falan oldukça zorlaştı. Modemim 3 sene önce Telekomun kendi getirdiği modem. Bu sorunlarımı çözmek için nasıl bir modem kullanmalıyım işin ehli arkadaşları yardıma bekliyorum. :beer:
interneti yalnız kullanmıyorsan sıkıntı hiz bölüşülüyor.
sorun modemde olabilir bir şirkette internet çok kötüydü sadece modemi değiştirdiler düzeldi sende herhangi bir modem alsan yeter tahminim. ( birde repeater al gitsin işin garanti olsun )
Güncellemeleride hep yap .
telefon hattı çekmiyorsada internet az gelir bu en önemli sorun.

Modemde sorun olsa hız testindrnde sağlıklı sonuç alamazsın diye düşünüyorum
Hiç belli olmaz.

Sorun sunucu kaynaklı olabilir, kullandığın dns ayarlarıyla alakalı olabilir hatta saha dolabındaki cihazdan kaynaklı bile olabilir. Hız test siteleri yerine internet download manager gibi bir programla büyük boyutlu bi video indir ve görev yöneticisinden performans sekmesinde wifi grafiğini gözlemle.

upload_2018-9-20_20-22-45.png

Yukarı Alt