İlk olarak sewgili adminimiz Quattro'nun çalışması olan bu videoyu izlemenizi tavsiye ederim ...

viewtopic.php?f=822&t=220395

Ben temple dışında bir yerde , otoquestin 7-24 nasıl kullanılabileceğini anlatacağım

Öncelikle arkadaslar mbot otomatik görew yaptırma ile ilgili birçok forumda çok konu oldugunu görüceksiniz . Ancak açıkcası hiç birisi çok ayrıntılı ve çok anlaşılabilir değil ... Ben bu konuda tüm ayrıntılarıyla mbot otomatik görev yaptırmanın nasıl yapılacagını anlatacagım...

Başlamadan önce Kendi tecrübelerime dayanarak su kısa nolarla baslayalım ;

* mbot otomatik görev yaptırmayı düşük lvllerde yapmamanızı öneririm ...

* Otomatik görev özelikle Alexandriadaki repeatable ( tekrarlanabilir ) görewlerde kullanılmalıdır ... Çünkü Alexandriadaki tekrarlanbilir görevlerin alındıgı npc ile hedef moob arası mesafe kısadır bu git-gel zaman kaybını minimuma indirir.

*Alexde aynı moob da yaklaşık 1-2 hafta kasılacagı için durmadan script yapıp dünyanın zamanını kaybetmezsiniz.

*Alexde tekrarlanabilir görewlerin verecegi extra sp ve experiance hem level atlamada hemde sp toplamada hızmızı yaklaşık olarak (100-104 lvl arası) 2 ye katlıyacaktır...

Otoquest Scriptleri Ve Dikkat edilmesi gerekenler...

*öncelikle otoquest için 2 tane script e ihtiyacımız olucak . Bunlardan birincisi walkscript ( mp hp bitince sehre dönüp kasma yerine geri dönmesi için ) ikincisi questscript ( görew bitince npc ye geri dönüp görevi vermesi , yeniden aynı görevi alıp kasma yerine geri dönmesi için)

*Walkscript :

bunun için Alexandriadaki ışınlandıgımız yerden scripti kaydetmeye başlıyoruz ... ancak kayıda basladıktan sonra direkt kasma yerine gitmeyip ilk önce yapacagımız görevi alıcagımız npc ye gidip görevi alıyoruz... Ardından görevin isediği moob un bulundugu kasma alanımıza gidiyoruz ... Botu çalıştırmadan scripti walkscript olarak kaydediyoruz... Bu bizim walkscriptimiz...

>>> Buradaki ayrıntı botu baslatmayın ... temiz bir kayıt için mbotu açın loob bölümündeki biraz önce kaydettiğimiz scriptin girdilerini silin ... Resim yardımcı olucaktır diye umuyorum...

- Resim Silinmiş.

ÖNEMLİ: Walkscriptin son koordinatlarıyla ; questscriptin başlangıc koordinatı aynı olmalıdır ! Yoksa bot beklemeye baslar...
Aynı şekilde , quest scriptin son koordinatıda , ilk koordinatıyla aynı olmalıdır ... Böylece görevi verip geri geldiğinde yeniden kasmaya başlar... Anlamayanlar için aşağıda vereceğim scriptlerde ne demek istediğimi anlıyacaksınız...

*Questscript:

*Botumuzu bulundugu o noktadan tekrar script kayıdı yapmaya baslayarak görevi veren npc ye kadar götürüyoruz... Npc den tekrar görevi almamız gerekiyor. Bunun için önce q ya basarak daha önce aldıgımız görevi iptal ediyoruz. iptal etmemeizin sebebi ; yeni scriptimizde görewi göstermeliyiz , eğer iptal etmeden görevi npc de tıklarsanız yapmakta oldugumuz questscriptte görev gözükmüyor yani bot görmüyor...

*Görevi dediğim gibi yeniden alarak scriptimize devam ediyoruz ... Görevi aldıktan sonra aynen geri dönerek kasma yerimize gidiyoruz... Ve scripti questscript olarak kaydediyoruz...

Bot Ayarları:

1-) ilk işlem olarak kaydettiğimiz walk scripti loop>walkscript bölümünde gösteriyoruz...

- Resim Silinmiş.

Uploaded with ImageShack.us

2-) extra sekmesinde , selected queste söz konusu yapcagımız görewi ekliyoruz.
3-) Questscript yazan bölüme kaydettiğimiz ikinci scripti gösteriyoruz...
4-) when one selected quest finished ve start quest script i işaretliyoruz...

- Resim Silinmiş.

Temel olarak her şey bu kadar ...

Ancak önemli bir ayrıntıyı kendi yaptıgım 100 lvl uneg scritleri üzerinde göstereyim...

*Yaptıgımız walk scriptin son koordinatı , aynı zamanda çarın kasma noktasıdır... Ayrıca yapacagımız questscriptin ilk koordinatı yine bu nokta ve quest scriptin son koordinatı yine bu nokta olmalıdır...

Bunu basit bir şekilde 2 scripti manuel olarak açıp walkscriptin son noktasını kopyalayıp , questscriptin ilk koordinatına ve son koordinatına yapıştırarak yapabilirsiniz...

- Resim Silinmiş.

Böyle yapılan bir otoquest mbotta sorunsuz çalışacaktır...

NOT: Yukardaki uneg scriptini yapıp kullanmaya başlamadan önce ; kastıgım nuker günde %8 kasıyor ve yaklaşık 2200 ciwarı sp yapıyordu ... Görev scriptine başladıgım gün günlük kastıgı sp yaklaşık 6000 e ve kastıgı ex % 12 ye cıktı ... Günde 15-20 defa görewi yaptıgını ve görewin 250 sp ve experiance verdiğini söylersem otoquestin tek kasan çarlar için ne kadar önemli oldugunu daha iyi anlatabilirim heralde...

Saygılarımla...

KONUNUN HAZIRLAMASI TAMAMEN BANA AITTIR... UMARIM YARDIMCI OLMUSUMDUR... 04 Kasım 2010 perşembe

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Bu arada mbotta problem yaşayanlar özel mesaj atabilirler ... Elimden geldiğince yardım etmeye calısırım...

1000 'lik görev veren moblarda return çekerek nasıl script yaparız????????? geri dönmek çok zaman kaybı olur.

yukarıda bi arkadaşta 1000lik nası olcak demiş, bende 1000tane AKNİSH LAMA görevi var ancak 110lardan towna yürümeyeceğim için town attım alex south a gittim görevi aldım, bottan gereklilileri işaretledim ancak görevi teslim etmiyor yardımcı olur musunuz?

walkscript değil reverse kullanıyorum geri dönüşlerde nasıl yapmalıyım ?

Server
Feronia
Takımı
Fenerbahce
walkscript değil reverse kullanıyorum geri dönüşlerde nasıl yapmalıyım ?
Loop kısmına gel
en altta "use reverse return scroll after shopping" seç altındaki yerden de "last point of death" seçersen öldüğü yere gider diğerini seçersen son ışınlandığın noktaya gider.

Yukarı Alt