Arkadaşlar Bazı tehtitler alıyorum yazılımsal fiziksel sunucu kiraladım tamamen hiçbir oyunfirmasına bağlı değilim. Özellikle Özel Oyuna Özel Ddos Korumalı biraz tuzlu bir sunucu önerdiler ve aldım ama bu aşağıdakiler olması lazımmı birçok online oyun kuran firmalarda bu aşağıdakiler yazıyor.WebSitesini CloudFlare Oyunu K-Guard İle korumak yeterli olurmu başka metodlar uygulamalar lazımmı uzman arkadaşlar lütfen cevaplasın..

• Donanımsal Gisco Firewall Donanımsal Mikrotik Firewall Yazılımsal Firewall

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Kguard exploit korumasıdır , gelen botnet onu alakadar etmez. Botnet - ddos için firewall alman gerekiyor , hyperfilter'ı bu yüzden alıyorlar. Seninde ddos korumalı bir sunucu alman gerekiyor anlayacağın.

Bu Siteden uzman bir arkadaş tavsiye etti sunucuyu aldığım yer yeterli diyor ama şimdi siz ddos korumalı sunucu almanız gerekiyor diyonuz bu o değilmi acaba ?

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Kurduğun cümleyi anlayamadım açıkçası.

Sunucuyu aldığın yer neye yeterli diyor ? Kguard'ın botneti engelleyebileceğini mi düşünüyor ?
Verdiğin resimde ddos korumalı diyor ama ne kadar koruyor ? Büyük ihtimal OVH sunucusudur fr dedğine göre onlarda pek bir işe yaramıyor saldırı geldiğinde. Birde fransa lokasyonlu olduğu için ping sorunu da olur muhtemelen.

Kurduğun cümleyi anlayamadım açıkçası.

Sunucuyu aldığın yer neye yeterli diyor ? Kguard'ın botneti engelleyebileceğini mi düşünüyor ?
Verdiğin resimde ddos korumalı diyor ama ne kadar koruyor ? Büyük ihtimal OVH sunucusudur fr dedğine göre onlarda pek bir işe yaramıyor saldırı geldiğinde. Birde fransa lokasyonlu olduğu için ping sorunu da olur muhtemelen.
Hocam ne yapmamı önerirsiniz bu durumda neler kurmamı vs..

Almanya Lok. Sunucu. K-guard / ve sağlam bir DDos koruyucu. Hyperfilter eskiden pahalıydı şimdi bilmiyorum durumlar.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Hocam ne yapmamı önerirsiniz bu durumda neler kurmamı vs..
Konuları gezerken ben şöyle bir sunucu gördüm ;

2 x E5620 (16 Thread) (Sanallaştırmaya uygun)
16 GB Ram
2 x 1 TB nSAS 6Gb/s HDD
1 Gbps Paylaşımsız Port
13 Adet IP Adresi (Arttırılabilir)
Limitsiz Trafik
%99.9 Uptime
DGN Lokasyon
209 TL / ay (KDV Dahil)

+100 TL+KDV'ye 1gbit firewall sağlıyorlarmış. Bunu yurt dışına da kapattırırsan tamamdır. Yalnız sunucu stoğu kalmamış belki gelebilir...

Skype adresi : turk.lokasyon
Sitesi de burası ;

Dedicated, Vps, Vds Server Kiralama - TURKLOKASYON

Tabii ben test etmedim , referans değilim , sadece sunucu özellikleri / maliyet oranı iyi duruyor. Firewall ile birlikte 327 TL tutuyor.

Şimdi K-Guard Epini aldım oda kurulcak Sağlam bir ddos koruyucu derken örnek verirmisiniz

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Hacım firewall dediğin geyik bir program vs değil. Haliyle sunucuya kurup olayı kapattırabileceğin bir şey değil. Firewall bildiğin sunucu gibi bir donanım ve pahalı bir donanım.

Firewall alabilmen için sunucu firmalarına bakman lazım ;

www.netinternet.com.tr 'de var mesela firewall koruması.
Salay satıyordu firewall.
Hyperfilter'ın firewall servisi var ki baya pahalı.

Yani bakıp araştırman lazım.

Yukarı Alt