Arthur Zico, yerine F.Bahçe'ye gelen Luis Aragones ve Türk Milli Takımı ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı...

Fenerbahçe'nin sözleşmesini yenilemediği teknik direktör Arthur Zico, Sarı-Lacivertli ekibin yeni hocası Luis Aragones'ten övgüyle bahsetti...

Fenerbahçe'ye geçen sezon Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek final oynatma başarısı gösteren Brezilyalı çalıştırıcı, yerine gelen Luis Aragones ve Türk Milli Takımı ile ilgili açıklamalar yaptı...

Euro 2008'de Türkiye'nin yarı final oynamasını değerlendiren Beyaz Pele lakaplı antrenör, Ay-Yıldızlı ekibin başarısının sürpriz olmadığını ifade etti.

Benim için sürpriz olmadı...
F.Bahçe'deyken Türk futbolunu yakından inceleme fırsatı bulduğunu belirten Zico, "Türkiye'nin Avrupa Şampiyonası'ndaki bütün karşılaşmalarını izledim. Çok güzel oynadılar. Tüm oyuncuları tebrik ediyorum. Semih'in golleriyle çok gururlandım. Fatih Terim, iyi bir kadro çıkartmış. Türk futbolu yeniden bir çıkış yakaladı. Bunun işaretini F.Bahçe'nin Şampiyonlar Ligi'ndeki başarısıyla vermişti. Türkiye'yi büyük bir keyifle arkadaşlarıma da izlettim. Bu başarı sürpriz değildi." diye konuştu.

Luis Aragones doğru tercih...
Fenerbahçe'nin, İspanya Milli Takımı'nın hocası Luis Aragones ile anlaşmasını da değerlendiren Brezilyalı teknik adam, "Aragones, İspanya'yı Avrupa şampiyonu yaparak kalitesini ispatladı. O da Fatih Terim gibi iyi bir motivasyoncu. Futbolcuların dilinden anlıyor. F.Bahçe, bana göre doğru bir tercih yaptı." dedi.

Aragones'in Brezilyalı futbolcularla bir sorun yaşayacağına inanmadığını dile getiren Zico şunları söyledi: "Aragones'in İspanyol olması bir sorun olmaz. Futbolcular oyunlarını oynar. Ülkelerin ayrı olmasının, farklı bir dili konuşmasının olumsuz bir tarafı olamaz. Aragones, Fenerbahçe'ye yararlı olacaktır." ifadelerini kullandı.

Brezilyalı hoca, Rio'da tatil yapıp kafasını dinlediğini ve şimdilik herhangi bir takım çalıştırmayı düşünmediğini de sözlerine ekledi.

Yukarı Alt