1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Yurtdışı Telefon Hk

1. Vanity

Vanity Tanınıyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Millet malum Türkiyedeki telefon üzerinde vergiler bir hayli yüksek. 350 $ telefon burda 1.300den başlıyor. bende ebay gibi bir siteden telefon almak istiyorum. Şimdi bir kaç sorum olacak.

Gümrük vs gibi bir sıkıntım olur mu ve kaç günde elime geçer ?
    İmei klonlama yapabilir miyiz ? (elimde bir adem çöp imei var kullanmıyorum boş duruyor öyle onu kopyalamak? )

Daha önce işle bir anısı olan varsa bilgi verirse sevinirim.

2. The47

The47 Bilgiliyim olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öööö bilmem ki
    100$ üzerine bişey giriyosa vergi alınıyor evet. o zamanda türkiyeden aldıgınız fiyata geliyor zaten. alırken satıcıya mesaj atıp kutunun üzerindeki fiyat kısmına 90$ falan yazmasını rica ederseniz gümrükde sıkıntı yaşamazsınız. ama ebaydaki cogu satıcı son zamanlarda bunada hayır demeye başladı en son 1 ay önce yalvar yakar ucuz fiyat yazdırdım sonrada tövbe ettim.

imei klon usb kablo vs. ile malesef yapılamıyor ekipmanları biraz farklı, tabi telefon modeline görede degişiyor ama klonlama işini telefoncularda max. 100 lira gibi bi fiyata halledebilirsiniz. ama siz gidip nokia 3310 imeisini iphone 4s e atıp sonrada 3g üzerinden internete girerseniz telefonunuz direkt olarak kapatılıyor, adamlar ilgileniyor bu konuyla. zamanında müşteri hizmetleri tarafından aranıp nokia 5210 ile nasıl mms göndermeye çalıştıgımı sormuşlardı, kem küm falan tabi devamı. yani elinizdeki hurda, çöp imeilere çok güvenmeyin.

3. DesertRose

DesertRose Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hicbirinde sorun olmaz bence.

[ Bu mesaj Android ile atildi ] mobile

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 12 Şubat 2016
  4. Vanity

Vanity Tanınıyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    elimde hurda imei derken şöyle bir şey var. interneti mmsi vs var. bana önemli olan gümrükten geçerken sıkıntı olur mu ve kargo süresi. Telefoncu tanıdıklar var imei işini hallettiririm. en fazla pasaport kaydı yaptırırım.

5. JetHomme

JetHomme Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    yurtdışından yeni gümrük yasasına göre 75€ üstü ürünlerde vergi uygulanıyor. 75€ üstü ürünler gümrükte kalmaz. Aslın gümrükte ürün kalma diye birşey yok. O ürünler direk ptt dağıtım merkezlerine gider. Eğer ürününüz orda kalırsa oraya gidip oradaki memur ürününüzü açar ve artık memurun insafına kalmış vergi uygulayıp uygulamamak.