TÜBİTAK Antalya'Daki 4 liseden 289 öğrenciye birtakım şahısları tanıyıp tanımadıklarını öğrenmek için sorular yöneltti.İşte durum(yüzde biçiminde).50 cent , Brad Pitt...ıvır zıvırı tanıyan hat safada , birde tarihe damgasını vurmuş isimlere bakın , böyle devam :thumbsup:

Bir lise öğrencisi olarak utandım doğrusu :!:

karl marxı tanıyan toplam 21 kişi...

fazla söze gerek yok gibi

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Bende gerçekten utandım angelina'yı tanımayan 22 erkek öğrenci varmış !

:lol:

Haftada 2 kere okuduğu istiklal marşının yazarını bilmeyen kişi sayısının 112 olması da gayet ilginç :lol:

bunları öğrenmeye gerek yok ki hiç mi duymamışlar :S

Karl Marx
Che
Kenan Evren ile bunu bilmeleri lazımdı çok yazık

Bu sonucu cidden aklım almıyor. Tarihe damgasını vuranları geçtim bir Türk genci nasıl Mehmet Akif'i tanımaz.

hepsini tanıorum :) genel kültürü vasat biri bile tanır diyorum ama hayret gerçi liseli kzılara erkeklere bakıorum birbirinin aynısı bir trende kapilmişlar giydikleri konustukları aynı beklentileri bile ve cok terbiyesizler bilememeleri normal . yakında mustafa kemal atatürkü bile tanımazlar emin olun. Bizi sevketmek istedikleri yöne doğru emin adımlarla yürüyoruz ne utanç verici.

NighTwaLkeR demiş ki:
ChrsNYC demiş ki:
iyi güzel hoşda tubitakda darwini tanımıo ona ne demeli ?
8)
Tübitak darwini tanıyor :D ama hükümet tanımıyor Tübitak hükümete bağlı 28 (Mithat İdeman, Erdal İnönü vs vs ) bilim adamına Trilyon liralık davalar açmış konumda yönetim ve bilişim kadrosu 2004 en sonra birileri tarafından değiştirildi.
Tübitak bilimsellikten Ilımlı biliselliğe kaymış durumda :mrgreen:

+Türk eğitim sistemi Tarih olarak bilmiyorum ama taba tyler modelinden sonra MEB kendine özgü yapılandırmacılık temmeli bir model yaratı bu model :) nereden geldi Avrupadan temelleri Yapılandırmacılık ve pragmatızme dayanıyor.

bunuda araştırıken hollandadaki okullara :D soruyorlar

yani eskiden idealizm temmelerine dayanıyordu orda cocuk her seyı bılmek zorunda anlamak zorunda ve entellektuel bireyler yetıstrıyordu. eğitimde zorlama ve şiddet vardı.

fakat şimdiki sistem cok farklı pragmatızm yani işe yarayan bilgi dgru bilgidir. bu nedemek derseniz ..
Cocuga soruyorlar zamanında hollandadkı arastırmada türkiyenin başkenti yada baska bir yerın baskenti cocuklar bilimiyor cunku ne işime yarıyacak diyor.

turkıye bu sıstemı benımsemıstır :) cocuklara basit pratık ve işe yaryacak bilgi yukluyoruz diye boş bir nesil yetıstırıyorlar ... asıl amac aslında cocukları arastırmacı bırer bırey yapmak :D fikir teorıde mukemmel fakat Turkıyede yorumlanınca model çökmüştür.

Sonunda buldum...
sanırı bir 10 yıla insanlarımız böyle olacak :)

İşte hiç bir sorunun olmadığı Ülkemizi buna benzeten bırakın artık bu polmikleri bunlar geride kaldı diyen, Huzurlu ve hiçbir şeyden habersiz direncini kaybetmiş, hiç bir şeyi sorgulamayan sorgulayanıda geçimsiz ve anarşist ilan eden, Hiç bir ideolojisi bulunmayan bir fikir sahibi olmayan siyaset ve yönetim konuları açılınca bölücülükmü yaratmak istiyosunuz diyen insan toplulugu bizide buna çevirmeye çalışıyorlar .....

Kod:
http://www.youtube.com/watch?v=BUI0p3yHMe8
Yaşamak direnmektir.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Lev Trocki demiş ki:
Sonunda buldum...
sanırı bir 10 yıla insanlarımız böyle olacak :)

İşte hiç bir sorunun olmadığı Ülkemizi buna benzeten bırakın artık bu polmikleri bunlar geride kaldı diyen, Huzurlu ve hiçbir şeyden habersiz direncini kaybetmiş, hiç bir şeyi sorgulamayan sorgulayanıda geçimsiz ve anarşist ilan eden, Hiç bir ideolojisi bulunmayan bir fikir sahibi olmayan siyaset ve yönetim konuları açılınca bölücülükmü yaratmak istiyosunuz diyen insan toplulugu bizide buna çevirmeye çalışıyorlar .....

Kod:
http://www.youtube.com/watch?v=BUI0p3yHMe8
Yaşamak direnmektir.
Yok artık bir millet dünya dan bu kadar mı habersiz olur ? bırak dünya yı kendi ülkelerinden bile haberi yok ya neil armstrong u tanımıyorum ama rus du galiba diyor :lol: u ile başlayan bir ülke söyleyemiyorlar ki kendi ülkeleri de USA :mrgreen:

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Sadece gençlik değil ki kötüye giden.
Bana iyiye giden tek bir şey gösterin bu ülke ile ilgili...

Yukarı Alt