2010 FIBA Dünya Basketbol Sampiyonası'nda mücadele edecek olan Yunanistan Milli Takimı'nın oyunculari, Türkiye'nin ev sahipliği yapacağı bu önemli organizasyonla ilgili çeşitli açıklamalarda bulundu.

Yunanistan’ın etkili isimleri arasında yer alan Georgios Printezis, şampiyonanın çok zorlu geçeceğini beriterek, “Bu sene bizi Avrupa Basketbol Şampiyonası’ndan çok daha zorlu bir macadele bekliyor. Başarı ve başarısızlık arasında çok ince bir çizgi var. Bu yüzden tüm maçlara odaklanmalı ve hazırlıklı olmalıyız. Bu şampiyonada çok ciddi rakiplerle karşılaşacağız. Daha önceki başarılarımızdan dolayı insanların bizden beklentileri çok yüksek. Elde edeceğimiz başarı tamamen motivasyonumuza ve takım oyunumuza bağlı olacak” dedi.

Yunanistan Milli Takımı’nın yıldız forveti Spanoulis ise, şampiyonayla ilgili yaptığı açıklamada, “Bu yıl ki hazırlıklarımızı geçen seneye göre daha hızlı yürütüyoruz. Çünkü zamanımız geçen yıla oranla daha kısıtlı. Birbirimizi geçen seneden bu yana çok iyi tanıyor olmamız büyük avantaj. Özellikle antrenörümüzün düşüncelerini, ne istediğini bilmek işimizi kolaylakştırıyor. Takımdaki oyuncular bu sene daha tecrübeli. Ayrıca Diamantidis ve Tsartsaris'in tekrar bizimle beraber olması takıma katkı sağlayacak” ifadesinde bulundu.

2010 FIBA Dünya Basketbol Şampiyonası’nda C Grbu’nda Türkiye, Rusya, Porto Riko, Çin ve Fildişi Sahili ile mücadele edecek Yunanistan Milli Takım oyuncularının şampiyonayla ilgili görüşleri şöyle:

Koskas Kaimakoglou: “Kimi oyuncular sakatlıktan yeni çıktığı için bu şampiyona zor geçecek. Fakat biz yine de elimizden geleni yapıp çok iyi hazırlanacağız. Şampiyonanın her şeye rağmen çok güzel geçeceğine inanıyorum.”

Ioannis Bourousis: “Milli takımda olmaktan ve ülkemizi temsil etmekten gurur duyuyoruz. İnsanlara önceden çok büyük mutluluklar yaşattık ve buna bu şekilde devam etmek istiyoruz. Dünya Şampiyonası çok özel bir organizasyon. İyi bir şekilde bu şampiyonaya hazırlanıp ülkemizi en güzel biçimde temsil etmek istiyoruz.”

Kostas Vasiliadis: “Milli takımda bulunmak çok özel bir duygu. Bu takım, şimdiye kadar her organizasyonda en iyi sekilde yer alabilmek icin çok çalıştı. Bu yıl da aynı performansı göstereceğiz. Elbet bu şampiyonada çok iyi takımlar var, fakat ben en iyi olabileceğimize inanıyorum.”

Nicholas Calathes: “Şampiyonadaki hedefimiz finallerde yer almak. İyi bir takıma sahibiz ve bu takımda en iyi gördüğüm şey herkesin yüksek hedefler koyması. Tüm takım arkadaşlarımın sahada nasıl oynadığını ve benden neler beklediğini biliyorum. Bu da bir takım için oyun sırasında çok önemli bir durum.”

Yukarı Alt