1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Yunan Gazetesinde "Mustafa"

1. Chorus

Chorus   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    227
    Ödül Puanları:
    63
    Yunan gazetesi 'Mustafa' filmini dağıttı

Atina'da yayımlanan Elefterotipiya gazetesi, pazar sayısıyla birlikte gazeteci-yazar Can Dündar'ın "Mustafa" adlı filminin DVD'sini promosyon olarak okuyucularına dağıttı.

Yunanistan'ın çok satan gazetelerinden Elefterotipiya, dağıtımını birinci sayfasından duyurduğu DVD'nin kapağındaki tanıtım yazısında, "Parçalanmış Osmanlı İmparatorluğu'nu Türkiye adını vererek batı tipi bir ülkeye dönüştüren, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk'ün tüm biyografisi" ifadesini kullandı.

Tanıtım yazısında, "Çağdaş tarihçilerin 20. yüzyılı derinden etkileyen en önemli şahsiyetler arasında gösterdiği karizmatik lider" ve "Kemal, Türklerin atası anlamına gelen Atatürk ismini halkından aldı" satırlarına da yer veren gazete, "Mustafa" adlı filmin Atatürk'ü "korkuları ve zaaflarıyla insani yönden incelemeye çalıştığını, bilinen kalıplardan uzakta olduğunu ve yaşamının önemli anlarını adım adım izlediği" yorumunu da yaptı.

2. IronyOfFate

IronyOfFate Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    Geodesy and Photogrammetry Engineering
    Alkışlanacak bi durum. :nod: Böyle bir tutumu yunanlılarda beklemezdim açıkçası.

3. Intensify

Intensify   olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    36
    bende yunanlılardan beklenmeyen bir tutum

4. Optimus Prime

Optimus Prime Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    +1

5. BaSoryong

BaSoryong Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrençi :)

Bizimkilerin beğenmediği filimi düşman dedimiz ülke duyuruyor :S veriyor .... :buddha: :!!&%&!

6. exotic

exotic Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sonuna kadar katılıyorum :nod:

7. TheRage

TheRage Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bunları gördükçe halimize acıyorum.Bakın neredeyse tüm Dünya ülkeleri M.Kemal'imize saygı duyuyor.İngiltere kraliçesi bile Türkiyeye geldiğinde ilk gittiği yer Anıtkabir'dir.dünya üzerine 100 yılda bir gelen dahilerden sonuncusu Olan Atatürk'e sonsuz bir saygısı var çünki.Birde bize bakın.Atatürk'ü sevmeyenlerle dolu ülkemiz.bigün sordum 2-3 tanesine.Bana gelmiş diyorki Atatürk Osmanlıyı yıktı Türkiyeyi yıktı,çünki Osmanlı bir İslam ülkesiydi diyor.Aynı olay Star TV'nin haber bültenindede söylendi bir konuk tarafından.Ya böyle bir saçmalık olurmu.İşte bu kadar boş kafalı insanlar var ülkemizde.Birde şu insanlara bakın onlar bile saygı duyuyorlar ne diyim :roll:

8. Fre3sTyLe

Fre3sTyLe Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı
    Doğru söylüyorsun bro. :buddha:

9. Baha i

Baha i Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ...
    bakın yanlış anlamayın ama bu fikre bir cogunuzda katılmıs :D
    yani belliki filmi izlememişsiniz.
    filmde mustafa kemalin zaafları dediği şeyler cok farklı yani tamam zaf olabilir fakat bir nevi açıkları anlatmışlar..
    yani bu filmin yunan istanda yok satması lazım.. aslında .! filme karşı değilim.. ama zaten film mustafa kemalin açıklarından olusuyor hatasız kul olmaz ama bu adam bu fılmı yaparken nerde hatası var yada sosyolojık acıdan yanlıs gordugumuz seylerı fılme lans ettirmiş. alkol kadın vs vs bir sürü zaafı var... diyerekten sozu uzatmadan kapatayım.
    bırakında dagıtsınlar :!: beklenmicek bir durum yok

10. Fre3sTyLe

Fre3sTyLe Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı
    Bu filmi izlemiştim daha çok Mustafa Kemal'in alkolü ve sigarası üzerine durulmuş bir film...Haberlerdede sıkça yer aldı.Fakat ben Türkiye'de yayınlanan bir filmin Yunanistanda yayınlanmasını doğru buluyorum...

Yani eğer Türkiye'de yayınlanabiliyorsa o kadar kötü değil mantığı benimkisi.

11. TheRage

TheRage Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben o filmi zaten sevmiyorum.Film'de açıkçası hep olumsuz yönlerden vs bahsediyor.Sanki Atatürk'ü eleştirir gibi,ben açıkçası filmi beğenmedim.Benim yazdığım şey film dışındaki bir gerçekti :think:

12. Baha i

Baha i Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ...
    Beni yanlış anladın :D yunanistan avrupada diye :D oranın aşırı demokratık ve özgürlükler ülkesi oldugunu dusunenler var yada ne bileyim o kadar saygılıki bakın Ulu onderımızın filmini dagıtyorlar dıyenler var .. yunanistan neyse turkıyede o Yunanistanda cunta 1973-74 senesinde aynı türkiyedeki gibi darbe yaptı.. yapılan eğitim ve ogretımerde ulkenın ileriki siyasi hedefleride türkiyedeki gibi milliyetcilik üzerine kurulu yani uzak hedef derken ülkenin eğitim politikasının içinde buda var. yetişen insanlar aynı türkiyedeki gibi Hafif milleyetcılık duyguları kabarık insanlar uzun lafın kısası şöyle dusunun yüksek trajlı türk gazetelerinden hıc birinde bir Yunan liderin hayat hikayesi verilmesi size mantıklı geliyormu ? gelse bile yuksek trajlı gazetenın basına neler gelebilir o da var :D cunku ülke politikasına aykırı.... ha demeki bu film öyle dusundugunuz gibi iyi bir film degılki yunanistanda yusek trajlı bir gazete verebiliyor. istemesekde devletin eğitim politikaları bu sadece türkiye degıl her ulke ıcın gecerli milliyetcilik duygularını aşılıyor yetiştirdikleri insanlara ...

13. Adith

Adith Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    100 yılda bir mi? Atatürk gibi bir insan dünyaya bir daha geLmez hacim.Cook arıycaz onun gibi bir Lider.Ama bu üLkede kimse onun degerini biLmiyor.

14. ReLaX_35

ReLaX_35 Tanınıyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yunanlılardan beklenmeyecek bır hareket ama bence atanın buyuklugunu tum dunya gıbı onlarda bılıyor ve o yuzden mılletınınde onun buyuklgunu gormelerı ıcın yayınlamıs olabılır gercekten sasırdım

15. meLankoLiq

meLankoLiq Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Atatürk gibi insandan kastı ; Atatürk'ün dahi olma özelliğidir. :thumbsup:

Yunanlardan nefret ederim. Çok katıyımdır bu konuda. Yunanlar yapıyorsa vardır bir bit yeniği :wink1: Açık ve zaaflarıyla dolu olması onu tamamen kötü eleştirdiği anlamına gelmez bende izledim o filmi. Bize Atatürkü değil Mustafayı anlatıyor. Ayrıca Can Dündar Türkiyedeki önde gelen Kemalist kişilerdendir. Can Dündar'ı herkes yanlış anladı bu konuda... :sfff: