1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Yulgang 2 Ön İnceleme ve İndirme Linkleri

1. Chorus

Chorus   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    228
    Ödül Puanları:
    63
    Yulgang 2 Ön İnceleme ve Beta Katılım

Legend of fighters'ın da yayıncılığını yapan , ToyoGames'in türkiye'ye getirdiği Yulgang 2 için bir kaç key aldık ve kısa bir inceleme yayınlayalım dedik.Oyun %90 olarak türkçe altyazısı barındırıyor ve oyunda bunun yanı sıra Türkçe dublajda mevcut.Neyse , yavaş yavaş oyunu indirme ekranıyla başlayalım tanıtıma.

Oyunu İndiriyoruzzz...

Oyun şuan alfa sürümünde olduğu için ve henüz herkese açılmadığı için biz de alfa sürümünü indiriyoruz.Elinizde üyelik veya key varsa sizde alfa olarak indirip oyuna girebilirsiniz.

Alfa sürümünü buradan indirebilirsiniz :
    https://alfa.yulgang2.com.tr/kanun/pvp_oyun.html#download

İndirme ekranında iki farklı indirme seçeneği sunulmuş , kota sorunu olanlar ve bilgisayarının özelliği iyi olmayanlar için lite sürümü ve kota sorunu olmayanlar içinde Full versiyon sunulmuş.Grafik açısından pek farkı olmadığını düşünsem de , kota açısından yararlı bir ayrım olmuş.Ben yine de full versiyonu indirip yoluma devam ediyorum.

Sınıf & Irk

Oyunun web sitesini açtığımızda iki Irk bizi karşılıyor , Irklardan birisi "Kanun" diğeriyse "Kaos" olarak belirtilmiş.Oyunun sınıflarıysa ; Savaşçı(Warrior) , Büyücü(Mage) , Okçu(Archer) , Şifacı (Healer) ve Ninja olarak belirtilmiş.Yalnız gariptir ki , son sınıf yani Ninja oyunun ingilizce web sitesinde gözükmüyor, ya web site güncellenmedi ya da oyun Türkiye'ye extra bir güncellemeyle geldi.

Warrior

Artıları

1.) Haliyle yüksek savunma gücü var ve HP'si yüksek.Cengaverlik yapıp bir çok düşman ile savaşabilirsiniz.
    2-) Çeşitli kılıç ve alan skilleri mevcut.
    3-) Yatırma skilleri mevcut.(SRO'da ki yatır batır hayranları için seçilecek karakter.)

Eksikleri

1-) Kombo için iyi bir zamanlama ve kontrol gerektiriyor.
    2-) Etkili skilleri pek yok.
    3-) PVP'de yatırmak berserke bakıyor.

Mage

Artıları

1-) Sınıfların içerisinde en çok damage oranı.
    2-) Skiller daha çok alana yayılır yani aynı anda 2-3 kişiye gömebilirsiniz.
    3-) MP oranı en fazladır.
    4-) Karakterin kontrolü basittir.

Eksikleri

1-) Skilleri iyi kullanabilmeniz için strateji bilginiz üst düzey olması gerekiyor.
    2-) İki vuruşa yatıyorsunuz.
    3-) Skilleri ardı ardına kullanamazsınız , beklemeniz gerekiyor bknz 1.Bu yüzden strateji taktik konularında gelişmiş olmanız gerekmekte.

Archer

Artıları

1-) Uzaktan vurabiliyor.
    2-) PVP'de rakibini yavaşlatma veya tamamen dondurma gibi özellikleri var.
    3-) Mağara'da parti yaparken çok fazla alan skilli olduğu için gayet yararlı.(Parti elemanı)

Eksileri

1-) Fırlatma skilleri çok zaman alıyor.
    2-) PVP'de kazanması berserke dayalı.
    3-) Hareketli bir hedefi vurması zor.

Healer

Artıları

1-) Kendi canını ve takımdakilerinin canını doldurabilir.
    2-) De-buff yani karşıdakilerin armor gücünü düşürme canını azaltma skilli mevcut.
    3-) Parti adamı , can doldurabiliyor sonuçta.

Eksileri
    1-) Fırlatma skillerinin dolması zaman alıyor.
    2-) Hareketli bir hedefi vurması zor.
    3-) Zaten adam akıllı vuramıyor da.

Oyundayız...

Çokta fazla uzatmadan oyuna girelim artık , oyunda ilk önce Irk ve sınıf seçimini yapıyoruz.Ben sınıf olarak Ninja'yı seçtim;

Ve, oyundayız... Oyun mağarada bir sinematik ile başlıyor , oyunda yer yer sinematikler bulunuyor.Bu sinematikler Türkçe olarak seslendirilmiş ve ek olarak türkçe altyazılı halde karşımıza çıkıyor.

Oyunun ilerleyen yerlerinde moblar ile savaş başlıyor , savaşlar ve skill kullanımı gayet eğlenceli.Bir çok MMORPG'de bulunan canavara kitlen bir o vursun bir sen olayı yok.Canavar vuracakken sağa sola atlayıp darbelerden kurtulabiliyorsun.Bunların yanı sıra oyunda özel kombolar mevcut , atıyorum QQEE tuşlarına sırasıyla bastığınızda farklı hareket yapabiliyor.

Bunun yanı sıra oyunda koşup zıplayabiliyorsun , aslında pek önemli gözükmese de bence çok güzel bir özellik (zıplama için konuşuyorum) , bir yere çakılı kalmıyorsunuz.

Sonuç...

Oyun hakkında bahsedebileceklerim bitti , çünkü kapının birisinde takıldım , diğer NPC'ler geçti ben geçemedim :) Sanırım biraz acele ettiğimden dolayı kendimi bug'a soktum...

Sonuç olarak oyun oynanış bakımından gayet güzel gözüküyor ama yerelleştirme kapsamında sıkıntıları mevcut , tabi bunlar alfa olmasından dolayı ama bazıları çözülemeyecek derece de.Çözülemeyecek soruna örnek vermek gerekirse ; oyun yukarıda dediğim gibi Türkçe dublajlı bir oyun ama asıl yapımcıları çinli ve sinematiklerin bir çoğu çince çekildiği için dublaj bazen ileri geri kayabiliyor.Bu nedenle sinematiklerin bazılarında türkçe dublaj bitiyor ama adam sinematikte konuşmaya devam ediyor yada sinematik çoktan başka kişiye geçmiş oluyor vs vs.

Tabi bu oyunu öldürecek cinsten çok önemli bir sorun değil zaten Türkçe dublaj olması her ne olursa olsun yabancı dil bilmeyen arkadaşlar için büyük bir artı.Toparlamak gerekirse , oyunun oynanışı gayet güzel , türkçe dublaj olması büyük bir artı katıyor , oyun herkese açıldığında en azından denenmeli diye düşünüyorum.

Artı ve eksileri kısa kısa...

Artıları

Oyunun kombo sistemi ve PVP sistemi gayet güzel.
    Karakter zıplayabiliyor :)
    Oyunun Türkçe dublajı bulunuyor.
    Grafikler gayet kaliteli gözüküyor.
    Oynanışı basit , Türkçe olduğu için kaybolmuş hissetmiyorsunuz.

Eksileri

Karakterlerin adı çince kalmış , garip duruyor.Hatta biomgamdamin min min min diye bir adam var , dublajla beraber mükemmel gitmiş :)
    Dublaj ile çeviri farklı.
    Çeviri tam olarak bitmemiş ve bazı yerlerde türkçe karakter hatası bulunuyor.
    Bazı yerlerde kontrol hatası mevcut ;

Saygılarımızla;

*

2. Mojito

Mojito   olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    bana biraz shaiya yı andırdı gibi

3. orhanow

orhanow Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bende sohbet kutusu oluşturulamıyor.Herhangi bir bilgin veya çözüm yolu biliyor musun ?

4. NoMoreLove

NoMoreLove   exlmanager rank8

Beğenilen Mesajlar:
    16
    Ödül Puanları:
    48
    Çok güzel bir oyun, arkadaşlarımdan uzun zamandır bekleyenler var. Bakalım Türkiye'de ne kadar başarılı olacak. ^^