1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Yüksek gerilim!

1. hmzsnmz

hmzsnmz Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Yüksek gerilim!
    Aziz Yıldırım'dan Hakan Bilal Kutlualp'e; “Bir gün daha TV ekranında görünmek için kurgulanmış senaryo. Art niyetli asılsız iddialar”

Kutlualp’ten Yıldırım’a; “Fenerbahçe’nin başında, doğru konuşmayan, gerçekleri işine geldiği gibi saptıran bir Başkan bulunmakta...”

Eski yönetici Hakan Bilal Kutlualp’in, Nicolas Anelka’nın Aziz Yıldırım tarafından gönderildiği yönündeki iddiaları, ortalığı alevlendirdi. İddialara internet sitesinden bir yanıt veren Başkan Aziz Yıldırım, Kutlualp’in yine asılsız iddialarla ortaya çıktığını kaydederek, “Kutlualp, Anelka transferine giderken, randevular ve pazarlıklar da dahil olmak üzere her türlü hazırlık önceden yapılmıştı. O, sadece Anelka’yı almaya gitmişti. Her fırsatta, ‘Anelka’yı ben transfer ettim’ aldatmacasını devam ettirmeye çalışması, yine kendi imajına hizmet etmek niyetinden öte gitmemektedir. Anelka ile yollarımız 28 Ağustos 2006’da ayrılmıştır. Kutlualp 17 Ekim 2005’te istifa ettiği için ayrılış sürecinde bulunmamıştır. Hâl böyleyken, televizyonlarda bu sürece dair asılsız iddialarda bulunmasının art niyetten başka bir izahı olamaz. Bu, Kutlualp’in bir gün daha TV ekranlarında görünmek ve gazete sayfalarında yer almak adına kurguladığı bir senaryodan ibarettir” dedi.

‘Birbirlerinin üzerine yürüdüler’

Başkan’ın sözlerine anında yanıt veren Hakan Bilal Kutlualp, ağır suçlamalarda bulundu. Yıldırım’ın öncelikle Anelka ile birbirlerinin üzerine yürüyüp, tartaklamalara varan skandaldan bahsetmesini isteyen Kutlualp, “Bunun canlı şahitlerinden biri Volkan Ballı’dır. Fakat hiçbir zaman Fenerbahçe taraftarına doğru konuşmadığı için, bunu da inkâr edeceğinden eminim. Maalesef Fenerbahçe’nin başında doğru konuşmayan, gerçekleri işine geldiği gibi saptıran bir başkanımız bulunmaktadır” dedikten sonra çok ağır suçlamalarda bulundu:

10 ayla ilgili konuşmadı

“Fenerbahçe’nin başına gelirsek, hiçbir ihaleyi Fenerbahçe yüzünden almayacağımız gibi, kulübe kendi yaptığımız villaları satmayacağız. Bazıları gibi hiçbir yanlış ve illegal işimize Fenerbahçe’yi kalkan yapmayacağız.” Kutlualp’in, Anelka’nın kendisinin istifa etmesinden 10 ay sonra ayrılmasıyla ilgili hiçbir açıklama yapmaması dikkat çekti.

Kutlualp ne demişti

“Başkan bir gün telefonda bana kendisi söyledi, ‘Anelka’yı satacağız’ dedi. ‘Nasıl satarız, alana kadar göbeğimiz çatladı’ dedim. Başkan bana, ‘Senin bilmediğin şeyler var. Bu adam Hooijdonk’tan da beter” dedi. Hooijdonk’un seyirci ile diyaloğu çok iyiydi. Yönetim, seyirciyle diyaloğu iyi olan futbolcuyu sevmez.”​