Advance

Baphomet demiş ki:
Yılbaşında eğlenmeme tanrı bile mani olamaz,eğer herşeyi kitabına göre yapacaksak bizim insan olmamızın ne anlamı var ?
From Titanic: "Bu gemiyi Tanrı bile batıramaz"
:mrgreen:

Gameworld

Bilgiliyim
Her kişiden farklı bir yorum düşmüş bunu şahıs ve kişiler söylemiyor orada yazdıklarım ayet ve hadisten alıntıdır.Yani birebir islam dininin koyduğu kurallardır.Yani bu bir şahısın kişini söylediği şeyler değildir bazıları diyorki ne alaka ben kafama göre takılırım takıl takılma diyenmi var ama eğer bir dine mensupsan yasak ve kurallarınıda iyi bilmen lazım işinize gelmeyince hemen öyle şey mi olur falan diyorsunuz :P ama bunu birebir ilahi kitabımız ve peygamberimiz söylüyor daha sağlam kaynak varmıki bunlara karşı çıkıyoruz.Noelle karıştırmıyorum tek bir gün tek bir dakikayı bile yılbaşını düşünerek ayrı bir şey yapmak kutlamak günah kesindir ve tartışılacak noktası yok bilip bilmeden atıp tutmayın brocanlar 8) Hristiyanlık etkinliğidir bizi ilgilendirmez bence farklı düşüncelere sahip insanlar bile cevap atmış onlara bir şey demiyorum tartışmaya asla giremem çünkü...

Takımı
Galatasaray
peki o zaman şöyle diyelim ;

günah olarak sayanlar kutlamasın kendi düşünceleridir , günah saymayanlar kutlasın ; eğlensin :kalp:

Çok güzel ya. Çekirdek yeme hatta nefes bile alma sen. Mazallah hristiyanlarda nefes alıyodur o an günaha falan girersin. Amacım küçük görmek, düşünceleri aşağılamak falan değil ama sende böyle kafana göre nasıl hüküm verebiliyorsun günah diye. Arkadaşlarının arasında değil, küçükde olsa bir kitleyi etkileyen topluluğun içinde olduğunu unutma lütfen.

yahu ne alakası var ? Biz Hz.İsa doğdu diye mi kutluyoruz ? Yeni bir yıl başlıyor diye kutluyoruz. Nolmuş 1 gün eğlendiysek ? O günah bu günah yaşamayalım o zaman. Çam konusunda Freestyle' a katılıyorum :D Bildiğin odun :D Süslesen ne olmuş süslemesen ne olmuş ?

Gameworld

Bilgiliyim
Sanki ben söylüyorum gibi bir hava var yorumlarda özellikle eleştirilere açık kapı vermemek için ayet ve hadisleri kaynak gösterdim ve alıntı yaptım henüz daha bazı kimseler olurmu öyle şey yapılırmı kutlamıyalım mı diyor yani olay kesin ve olumsuz eleştiri yapanlar direk olarak hadis ve Kuranı kerimi eleştirdiklerini bilsinler benim sözlerim değil bunlar çünkü sanki kolunuzdan tutuyoruz hadi kutlamayın diye siz kendiniz ne istiyorsanız onu yapın ben sadece kafalardaki soru işaretini gidermeye çalıştım herkes kutladı bende kutladım doğrudur günah olmasıda doğrudur.Ama sizin ne yaptığınız veya ne yapacağınız bizi ilgilendirmez.Bilip bilmeden atıp tutmayın her konuda iyi oku araştır.
@hamster544
yorum yapmadan önce yazılanları iyi oku sanki ben fetva veriyorum burada günah ta bizim sevapta herkes kendi istediğini yapsın bugün günah işleriz yarın bir sevap olay budur işte uzatmayın...
Mutlu yıllar

Birda olaya mantıki açıdan bakalım:Yıl başını kutlamak neden veya niçin günah olabilirki?1. sayfadada dediğim gibi Noel dediğimiz olayla Yıl başı dediğim olay arasında dağlar kadar fark var bi kere zaten günleri farklı.Noel Hz.İsa`nın doğduğu gündür bildiğim kadarıylada bunu bizdeki ramazan bayramı gibi 7 gün boyunca kutluyorlarmış.Noelin son günüde 30 Aralığa denk geldiğinden ve ogün kutsal olduğundan(ben böyle biliyorum yanlışım varsa düzeltin) Türk insanın %90 civarı insanı yurt dışında kutlanılan bu olayı Yıl başı diye biliyor.Dediğim gibi bu Noel ile Yılbaşı arasında çok fark vardır önemli olan neyi kutladığını bilmek.Ha sen Hristiyansındır mesela Noeli kutlarsın o ayrı bişey,sen müslümansındır yada Hristiyanlıktan farklı bir dine mensupsundur ozamanda 31 Aralık gecesi yıl başını kutlarsın yani burda neyi kutladığını bildiğin sürece günah falan söz konusu değildir istediğiniz gibi Yıl başını kutlayabilirsiniz.^^ Mutlu yıllar...

Takımı
Galatasaray
Hristiyanlar 3'e ayrılır.Katolik , ortodoks ve protestan. Ortodokslar noeli (24aralık) kutlamazlar , katolikler kutlar.Protestanları bilmem.Türk hristiyanlar da ortodoks olduğu için sadece müslümanlar gibi 23.59 dan 00.00 olan süreyi kutlarlar.Ben aşırı her şey günah şu günah bu günah karşıyım zaten.O zaman yaşamanın anlamı kalmaz , winterspringe katılıyorum.İçki de içilir yılbaşında çerez de.Sonuçta 365gün bitiyor ve yeni bir tur başlıyor...

Yukarı Alt