1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Yılbaşında farklı şeyler yapmak...

1. Gameworld

Gameworld Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evet kafamı kurcalayan bir şey vardı yıl başında diğer günlerden farklı bir şey yapmak yani yılbaşını neden göstererek farklı bir şey yapmak (gezmek çerez yemek vs) günah ve haramdır din hocama sordum ve gerçekten dini iyi bilen ve anlatan insandır kendisi soruma cevabı şöyle oldu : Yılbaşı diye televizyonun karşısına geçip çerez bile yersen haram ve günahdır ama günlük yaptığın bir şey var ise bu helaldır.Zaten yılbaşı kutlamanın günah olduğunu biliyoruz internetten de araştırdım ve doğruladım aman yılbaşı kutlayacağım diye dinden çıkmayın arkadaşlar.

Noel Yortusunu Hıristiyan alemiyle birlikte kutlamak da büyük günahlardan biridir. Hattâ buna özenerek İslâm'da böyle güzel âdetler olmadığını söyler, Hıristiyanları takdir ederse, İslâm Dininden çıkar

Dinî âyîne katılmadan yılbaşı dolayısıyla toplantı ve eğlence yapan müslümanlar, bu eğlencelerde ayrıca hiçbir haram işlemeseler dahi, kökeni dinî (İslâm'dan başka ve ona göre bugün mûteber olmayan bir dîne dayalı) olan bir faâliyete katıldıkları ve başka dinden olanlara -dinle ilgili bir konuda- benzer hale geldikleri için günah işlemiş olurlar.

Müslümanların, hangi maksatla olursa olsun, o günlere mahsus bir şey yapmamaları gerekir.

%99 u İslam olan ülkemizin gençleri bu zamanlarda dikkatli olsunlar derim zaten ben günahtan çok korkarım daha yılbaşı gecesi çekirdekbile yemem heralde

2. Winterspring

Winterspring Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ne alaka? Hıristiyanlar yada diğer dinlere mensup şahıslar kutlasın ya da kutlamasın umrumda değil , yeni bir yılın, yaşanacak koskoca 365 günün ve yapılacak onlarca şeyin başlangıcı olan o güzel geceyi arkadaşlarla yada aileyle birlikte çeşitli şeyler yaparak değerlendirmenin neresi günah? Bana göre o gün özel ,yepyeni bir yıla giriyoruz sonuçta , ve her özel gün gibi onuda kutlarım.Kökeni başka dine dayalıymış... bana ne nereye dayalıysa dayalı ben başka dine dayalı olduğunu düşünerek mi kutluyorum yeni yılın ilk gününü? hayır.

3. Kobe

Kobe Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Normalde hep içki içerim, yılbaşında içsem caiz midir :lol:

4. CaRTMaNN

CaRTMaNN Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    amele
    Bence zaten bütün özel günler (doğum günü,evlenme yıl dönümü,yılbaşı) saçmalık, insanlar yeni bir yaşa girdiklerinde haha hihi deyip kutlama ihtiyacı duyuyorlarsa 55-60 yaşlarına geldiğinde eski fotoğraflara bakıp neden ağlıyorlar...
    Ztn hep soğuk kalmışımdır şu hediye alma verme olaylarına ne biliyim saçma geliyor bana işte...

5. Serj

Serj Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Arkadaşa kesinlikle katılıyorum . Artık herşeyin suyunu çıkartıyorlar o günah bu günah , ee nasıl hayatı doya doya yaşıcaz biz ? :coffee:

6. Nina Ricci

Nina Ricci   exlmanager rank8

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    38
    Hrıstiyanlar yılbaşını 1 hafta önceden kutlamaya başlıyor ve adına Noel diyorlar.biz ise sadece bir yıldan başka bir yıla geçiş süresini yani 23.59'dan 00:00'a kadar olan zamanı kutluyoruz ve adına sadece yılbaşı diyoruz.çerezde yenir , içki de içilir 8)

7. ironEyE

ironEyE Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    @Gameworld
    Noelle yılbaşını karıştıran kişilerden birisin sende sanırım.Noel Hz.İsa`nın doğduğu gündür 24 Aralık olması lazım.Yıl başıda yeni bir yılın başladığı gün yani bunun dinle bir alakası yok hocan yada sen yanlış anlamışsınız.Bu çam dikme olayı başka dinlerden geldiği doğruda bunun günah olduğunu düşünmüyorum yani alt tarafı "Çam". :mrgreen:

8. CaRTMaNN

CaRTMaNN Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    amele
    heh ya bir saattir aklımda olan düşünceyi cümleye dökemiyordum arkadaş tercüman olmuş :D
    yani kişi kendi isteğiyle özel bir gün olarak sayıp farklı şeyler yapmak isteyebilir bunun yabancılarla ilişkilendirmek haksızlık olur :P

9. EmmaW

EmmaW   olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    ben yılbaşının günah olduğunu düşünenlerden değilim çünkü biz oturup orada Hz.İsa'nın doğumunu yani noeli kutlamıyoruz Winterspring'inde dediği gibi yeni yılı yaşanacak 365 günü kutluyoruz

10. eL`dode

eL`dode Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlarla dışardıda takılmayı planlıyoduk bol alkollü bir şekilde ama arkadaşların hepsi vazgeçti.Perşembe gecesi olduğu için.Hepsü büyük bi sövgü yediler benden :D

11. Chorus

Chorus   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    227
    Ödül Puanları:
    63

zuahhaha hacım çok güldürdün beni yaa harbiden yorumların buy aralar çok kaliteli olmaya başladı, alt tarafı ÇAM pauhahaaa :mrgreen: :lol:

Happy XMAS :kalp:

12. Milano

Milano Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    yılbaşı, seni ölüme bir sene daha yaklaştırır.

oldum olası sevmem yılbaşını.

13. Relax

Relax   nowayout rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çekiyom 2 bira alıyom çerezimi pc başındayım :)

14. EmmaW

EmmaW   olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    her gün de seni ölümüne yakınlaştırır hiç bir günü sevme ozaman :lol: :P

ps: ölmek için yaşama (bunu neden yazdığımı bilmiyorum ama aklıma geldi) :mrgreen: :mrgreen:

15. Milano

Milano Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    ikisi farklı şeyler biri herkes için özel bir gün, diğeri ise sıradan bir gün :lol:

uzatmanın mantıgı yok sevmiyorum yılbaşını, ama yeri geldiğinde eğlenmesini de bilirim :P

16. FoundeR

FoundeR Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    Öğrenci
    böyle düşünmemek lazım :beer:

17. Josephine

Josephine Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Bi yılbaşım var eğlendiğim,günahını felan düşünmeden biraz hayatı yaşamak gerek diye düşünüyorum.
    Nede olsa ölmek için yaşamıyoruz.

18. Journalist

Journalist Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yılbaşında eğlenmeme tanrı bile mani olamaz,eğer herşeyi kitabına göre yapacaksak bizim insan olmamızın ne anlamı var ?

19. Fundamental

Fundamental Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    bi yere kadar doğru :p içki bence hiç bi zaman içilmemeli :s

20. Fundamental

Fundamental Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    xmas chris(isa)tmas'ın açılımı olduğundan 365 günün kutlandığı gün için söylenen değil :s noelin açılımı yani 8O