1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Yıkın Diktiğiniz Heykellerimi !! [Mustafa Kemal Atatürk]

1. Josephine

Josephine Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    http://www.facebook.com/video/video.php?v=103047519727423&ref=nf

Tüylerim diken diken oldu ; Herkesin dinlemesi gerek...

Ey milletim, Ben, Mustafa Kemal'im... Çağın gerisinde kaldıysa düşüncelerim, Hâlâ en hakiki mürşit, değilse ilim, Kurusun damağım, dilim. Özür dilerim... Unutun tüm dediklerimi. Yıkın, diktiğiniz heykellerimi... * Özgürlük hâlâ, En yüce değer Değilse eğer...... Prangalı kalsın diyorsanız, köleler... Unutun tüm dediklerimi. Yıkın, diktiğiniz heykellerimi... * Yoksa, çağdaş medeniyetin bir anlamı, Ortaçağa taşımak istiyorsanız zamanı, Baş tacı edebiliyorsanız Sanatın içine tüküren adamı... Unutun tüm dediklerimi. Yıkın, diktiğiniz heykellerimi... * Yetmediyse acısı, şiddetin, savaşın. Anlamı kalmadıysa Yurtta sulh, dünyada barışın. Eğer varsa ödülü, silahlanmayla yarışın. Unutun tüm dediklerimi. Yıkın, diktiğiniz heykellerimi... * Özlediyseniz fesi, peçeyi. Aydınlığa yeğliyorsanız, kara geceyi. Hâlâ medet umuyorsanız Şıhtan, şeyhten, dervişten. Şifa buluyorsanız, Muskadan, üfürükçüden... Unutun tüm dediklerimi. Yıkın, diktiğiniz heykellerimi... * Eşit olmasın diyorsanız, kadınla erkek... Kara çarşafa girsin diyorsanız, Yobazın gazabından ürkerek... Diyorsanız ki, okumasın Kadınımız, kızımız; Budur bizim alın yazımız... Unutun tüm dediklerimi. Yıkın, diktiğiniz heykellerimi... * Fazla geldiyse size, Hürriyet, Cumhuriyet... Özlemini çekiyorsanız, Saltanatın, sultanın... Hâlâ önemini anlayamadıysanız, Millet olmanın... Kul olun, ümmet kalın, Fetvasını bekleyin, Şeyhülislamın... Unutun tüm dediklerimi. Yıkın, diktiğiniz heykellerimi. RAHAT BIRAKIN BENİ..."

2. Inception

Inception Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Dinlemiştim ben süper bir video :kalp:

3. Josephine

Josephine Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Belkide 10.ya izliyorum ama hala sıkılmadım.

4. Inception

Inception Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Okuyan adam gerçekden harika okuyor.Birazda onun etkisi var.Fakat video olayı işi bozmuş.Güzelim şiiri bozmuş...

5. TheRage

TheRage Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Her okuduğumda ülperiyorum çoğu zaman,belkide yüzlerce kez okumuş-dinlemişimdir lakin her okuyuşta ilk kez okumuşçasına,ilk kez O'nu tanımış keşfetmişçesine heyecanlanıyor insan :roll: