"Yiğit Şardan da istifa edecek"
Atatürk Havalimanı'nda ve Lviv'de basın mensuplarıyla sohbet eden Adnan Polat, istifaların yanlış anlaşıldığını belirterek, “Yönetim kurulu 13'ten 7'ye düşecek. Bu nedenle önümüzdeki hafta Yiğit Şardan da istifa edecek” dedi.

Adnan Polat, öncelikle Karpaty Lviv rövanşına değindi. Polat, “Elimizden gelen her türlü mücadeleyi ortaya koyacağız” ifadelerini kullandı. Bir önceki turda OFK Belgrad karşısında da ilk maçı 2-2 tamamladıklarını hatırlatan Başkan, “Yine aynı skor söz konusu. Karpaty, OFK’den daha iyi, daha organize bir takım. Çok kolay mücadele olmayacak ama turu geçmek için gidiyoruz” ifadelerini kullandı.

Yonetimde kriz yok!

Haldun Üstünel’in istifasının ardından Cemal Özgörkey ve ekibinin de Pazarlama A.Ş.’deki görevlerini bırakması, “Yönetimde deprem” olarak lanse edilmişti. Adnan Polat basına bu konuda serzenişte bulunarak, “Şu anda daha önce alınmış birleşme prosedürümüz var. Pazarlama A.Ş. ile İletişim A.Ş. birleşecek. Yönetim kurulundaki üye sayısı da 13’ten 7’ye düşecek. Önümüzdeki hafta Yiğit Şardan da istifa edecek” dedi. Polat, aynı şekilde Futbol A.Ş. ile Sportif A.Ş.’nin de birleşeceğini ve orada da aynı durumun yaşanacağını söyleyerek bu yaşananların Galatasaray’da bir kriz varmış gibi gösterilmemesini istedi. Adnan Polat, bir gazetecinin “Abdurrahim Albayrak ismi geçiyor. Bu doğru mu?” sorusuna da “Hayır yok öyle bir şey. Nereden çıkartıyorsunuz?” cevabını verdi.

Transfer her an bitebilir

Polat, transfer çalışmalarıyla ilgili bir soruya da “Transferler için çalışıyoruz. Bugün yarın bitebilir. Özellikle son dönemde biraz geciktiğimiz için sıkıntılar oluyor. Bazen menacerler son anda fiyat arttırıyor” dedi. Adnan Polat, ihtiyaçları olan 1-2 futbolcuyu transfer dönemi bitmeden kadrolarına katacaklarını söyledi. Taraftarın Adnan Sezgin’in istifasını istemesiyle ilgili bir soru üzerine Polat, “Bu konulara girmek istemiyorum ama medyada bazı yazarlar Galatasaray taraftarlarını aşağılıyor. Paralı asker konumuna sokuyor. Bizlere birçok yakıştırma yapılıyor. Transfer dönemi bittikten sonra her şeyi bir televizyon kanalına çıkarak ya da basın toplantısıyla anlatacağım” diye konuştu.​

Yukarı Alt