YGS ve YDS 2011 puanlarını hesaplayabileceğim bir site arıyorum, google'ın pek yardımı dokunmadı daral:

puanlardan kastım ben netlerimi yazacağım ve alacağım puanı göreceğim.

İyi de burada yaptığın net ile çıkan puan ve gerçek sınavda yaptığın net ile çıkan puan arasında uçurum olabilir.Çünkü gerçek sınavdaki standart sapma falan filan olayları olduğu için yanıltabilir şimdiki hesapladığın puan.O yüzden net üzerinden hesapla daha faydalı olacaktır.

o site saçmaladı yahu.Türkçe 30 net,mat 10 net,fen 14 net,sosyal 32 net yaptım 275 diyor.Uçmuş bunlar. makara:

Avasin

Şimdi şöyle söyleyeyim;

Ygs puanın ham olarak 305 okul puanı ekli hali 342..

Eğer dilci isen Dil1 dil2 dil3 puanlarına bak oradan tercih vermek istediğin bölüm hangisi ise onu esas al.

Alan içi senin kendi bölümün yani yaptığın netlerin 0.15 ile çarpımıdır.
Alan dışı ise kendi bölümün dışındakiler yani yaptığın netlerin 0.13 ile çarpımıdır

Avasin demiş ki:
Şimdi şöyle söyleyeyim;

Ygs puanın ham olarak 305 okul puanı ekli hali 342..

Eğer dilci isen Dil1 dil2 dil3 puanlarına bak oradan tercih vermek istediğin bölüm hangisi ise onu esas al.

Alan içi senin kendi bölümün yani yaptığın netlerin 0.15 ile çarpımıdır.
Alan dışı ise kendi bölümün dışındakiler yani yaptığın netlerin 0.13 ile çarpımıdır
peki ekli? :mrgreen:

Avasin

Anadolu öğretmen liselerinin veya meslek teknik liselerinin verdiği puan var ya. Ekli puan o...

Yani o tarz okullar sana ek puan veriyor ya o işte

Avasin demiş ki:
Adith demiş ki:
o site saçmaladı yahu.Türkçe 30 net,mat 10 net,fen 14 net,sosyal 32 net yaptım 275 diyor.Uçmuş bunlar. makara:
Yok yok doğru hesaplamış bro :)
Bu netleri yapsam şimdi ortalama 275 mi alırım bro ?
p.s:Futbolcu olacağım diye hiç çalışmadım ona rağmen kazanacağım böyleyse. :mrgreen:

@Cryo
İnşallah bro hadi bakalım. :mrgreen:

Yukarı Alt