BASIN DUYURUSU

(7 Mart 2011)

2011 Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS):

Sınava Giriş Belgelerinin Edinilmesi

2011 Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) 27 Mart 2011 Pazar günü yapılacaktır.

Bu sınavda adaylara Sınava Giriş Belgesi gönderilmeyecektir. Adaylar sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesi’ni, T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile 7 Mart 2011 günü saat 14.00’ten itibaren ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden edineceklerdir. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacaktır.

Adaylar internetten edinecekleri bu belgelerin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını sınav günü yanlarında bulundurmak zorundadır. Bu belgesi yanında olmayan adaylar sınava alınmayacaktır.

Adayların sınava girecekleri binayı sınav gününden önce görmeleri yararlarına olacaktır.

Fotoğraflı ve onaylı Özel Kimlik Belgesi olarak sadece Nüfus Cüzdanı veya Pasaport kabul edilecektir. Nüfus Cüzdanı fotoğraflı ve TC Kimlik Numarası yazılı olmalıdır. Özel kimlik belgesi olarak nüfus cüzdanını veya pasaportunu sınav günü yanında bulundurmayan aday, gerekçesi ne olursa olsun sınava alınmayacak; sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacaktır.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
Müdür yardımcınızdan isteyin direk çıktı alıp veriyor. Hiç evde uğraşmanıza gerek yok

böyle saçmalık mı olurmuş arkadaşım. ben 3 oldu giriyorum sınava 3 4 yıl önce ki kağıtta yazan şifremi nerden hatırlayayım? şimdiki mevcut kağıtta önceden belirlenmiştir diyor, sitede ise şifremi unuttum kısmı kapalı, anca ösym merkezlerinde ücret ile şifre edinebilcekmişiz. sınav için 30tl para veriyoruz, internetten çıktı alalım diye mi? insan kendi şifresi için nasıl para ödiyebilir ki? o benim için tahsis edilmiş bir şifre ve ben onu alabilmek için ücret ödücem. saçmalığa bak.. kınıyorum böylesine çarpık bir sistemi!

MaRJiNaL demiş ki:
böyle saçmalık mı olurmuş arkadaşım. ben 3 oldu giriyorum sınava 3 4 yıl önce ki kağıtta yazan şifremi nerden hatırlayayım? şimdiki mevcut kağıtta önceden belirlenmiştir diyor, sitede ise şifremi unuttum kısmı kapalı, anca ösym merkezlerinde ücret ile şifre edinebilcekmişiz. sınav için 30tl para veriyoruz, internetten çıktı alalım diye mi? insan kendi şifresi için nasıl para ödiyebilir ki? o benim için tahsis edilmiş bir şifre ve ben onu alabilmek için ücret ödücem. saçmalığa bak.. kınıyorum böylesine çarpık bir sistemi!
3-4 yıl önce edindiğin şifreni değiştirip aklında kalıcı birşey yapsaydın şimdi bunları yaşamazdın.

Kendi çıktını kendin al olayıda bazı postalar ulaşmaya biliyor adaylara bu yüzden böyle bir sistem geliştirildi bence gayet mantıklı.

HeartBeat demiş ki:
MaRJiNaL demiş ki:
3-4 yıl önce edindiğin şifreni değiştirip aklında kalıcı birşey yapsaydın şimdi bunları yaşamazdın.

Kendi çıktını kendin al olayıda bazı postalar ulaşmaya biliyor adaylara bu yüzden böyle bir sistem geliştirildi bence gayet mantıklı.
arkadasım burası Türkiye. tam gelişmiş bir devlet değil. daha bilgisayar görmemiş insanlarımız var. her insanın çıktı alabilme imkanı yok. çok güzel diyorsunda ben o şifreyi daha önce hiç kullanmadım. yani dediğin gibi girip değiştirmiş olsaydım şayet, şuan biliyor olurdum çünkü; benim şifrelerim sabittir. Kafadan bir şifre koyupta unutcak biri değilim. Ortada verilen ücret ve alınamayan bir karşılık var. Hadi dersen ki ağaclar kesilmesin kağıt harcanmasın tasaruf olsun diye posta ile gönderilmiyor, işte o zaman mantıklı olur ki, böyle. Ama benim kayıt formumda e-mail adres'im mevcut. e-posta olarak atabilirler. Kart ekstrelerim bu şekilde geliyor ve postaya harcanmayan masraflar için fidan dikiyorlar. Eğer e-posta olarak gönderselerdi benim yine şifre için ücret ödeme gibi durumum olmucaktı. Hadi onuda geç, niye bir şifre için ücret talep ediyorlar?

edit..
arkadaşımdan öğrendiğim bilgiye göre ygs kayıt yaptırdığınız okul veyatta merkezden gecici şifre veya direk giriş çıktısı alınabiliyormuş.. benim gibi olanlar varsa eğer bu şekilde yapın para ödemeyin. 1-2tl de olsa para paradır. yeterince harç parasıdır odur budur veriyoruz zati...

Adith demiş ki:
Ben bu şifreyi unutursam veya kaybedersem ne olacak şimdi ?
3 seçenek var.
-ösym merkezinden ücret ile tekrar alıcaksın
-kayıt olduğun merkezden geçici şifre alıcaksın
-kayıt olduğun merkezden giriş belgeni alcaksın

MaRJiNaL demiş ki:
Adith demiş ki:
Ben bu şifreyi unutursam veya kaybedersem ne olacak şimdi ?
3 seçenek var.
-ösym merkezinden ücret ile tekrar alıcaksın
-kayıt olduğun merkezden geçici şifre alıcaksın
-kayıt olduğun merkezden giriş belgeni alcaksın
Teşekkürler. :kalp:

Yukarı Alt