1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

yeter ölmesin mehmetcik bıktık yapacagımız hıcbısı yokmu ya

1. mavi_

mavi_ Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    brı neden bısıler yapmıyor hepsını okuyun !

Neutral

Genelkurmay: Misliyle karşılık verdik

YÜKSEKOVA (Hakkari), (DHA)

HAKKARİ'nin Yüksekova İlçesi'nin Irak sınırındaki Dağlıca Köyü yakınlarında gece Kuzey Irak'tan gelen kalabalık PKK'lı gurubu, bölgede konuşlu Piyade Taburu'nun güvenliğini sağlamakla görevli bölüğe saldırdı. Çıkan çatışmada 32 PKK'lı öldürüldü, 12 asker şehit oldu, 16 asker de yaralandı.
    Kuzey Irak'tan gece yarısı sınırı geçen teröristler, Yüksekova'nın sınır kesimindeki Yeşiltaş ve Dağlıca köyleri arasında ulaşımı sağlayan karayolunda, Avaşin Çayı üzerindeki Şehri Köprüsü'nü havaya uçurdu. Böylece karayolundan yardım gelmesini engelemeyi hedefleyen teröristler, saat 00.20'de Dağlıca Piyade Taburu'nun güvenliğini sağlayan sınırdaki bölüge ağır silahlarla saldırdı. Ağır silahlar da kullananan kalabalık PKK'lı grubunun uzun namlulu silahlar ve roketatarlarla açtığı ateşe, bölükteki askerler de karşılık verdi. Askerlerle PKK'lı teröristler arasındaki çatışma saatlerce sürdü. Teröristlerin açtığı ilk ateşle 12 asker şehit oldu, 16 asker de yaralandı.

PKK'YA AĞIR KAYIP

Bölüğe saldırıda ağır kayıp da veren PKK'lı teröristler sabahın ilk ışıklarıyla birlikte Irak topraklarına kaçarken, helikopterlerin desteğiyle takibe alındı. Yoğun ateş altına alınan teröristler, bölüğe saldırıda çıkan çatışmada ve takip sırasında 32 kayıp verdi.
    Teröristlerin kaçtığı sınır kesimindeki bölgeler sürekli ateş altında tutulurken, Mehmetçiğin Irak sınırında karadan ve havadan başlattığı operasyon devam ediyor.
    Bu arada PKK saldırısı sırasında teröristlerin etkisiz hale getirdikleri bazı askerleri de yanlarında kaçırdıkları iddiaları ortaya atıldı, ancak bu iddialar yetkililerce doğrulanmadı.

YARALILAR TEDAVİ ALTINDA

PKK'nın Dağlıca'da Piyade Taburu'nun güvenliğini sağlayan bölüğe saldırı sırasında yaralanan 16 asker, helikopterlerle Hakkari Dağ ve Komando Taburu'ndaki Asker Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.
    Yaralı askerlerden bazılarının durumunun ağır olduğu belirtilirken, şehit sayısının artmasından endişe ediliyor.

GENELKURMAY AÇIKLAMASI

Genelkurmay Başkanlığı da yaptığı açıklamada, Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'ne bağlı Dağlıca Köyü yakınlarındaki saldırıda 12 askerin şehit olduğunu, 16 askerin yaralandığını, 23 teröristin öldürüldüğünü belirtti. Genelkurmay Başkanlığı'ndan akşam saatlerinde yapılan ikinci açıklamada ise öldürülen terörist sayısının 32'ye yükseldiği belirtildi.

• Genelkurmay'dan ikinci açıklama: 32 terörist öldürüldü

HAKKARİ VALİSİ: ACIMIZ BÜYÜK

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi Dağlıca Köyü bölgesindeki operasyonlar devam ederken, Hakkari Valisi Ayhan Nasuhbeyoğlu da 12 askerin şehit olduğunu belirtti “Acımız büyük'' dedi.

Şırnak'ta iki hafta önce 13 asker şehit olmuştu
    PKK'lı teröristler Şırnak'ın Gabar Dağı'nda 7 Ekim 2007 günü operasyondan dönen timi pusuya düşürüp 1 astsubay ile 12 erbaş ve eri şehit etmişti. Gabar'da iki hafta önce şehit olan 13 askerin kimliği şöyle:
    Astsubay Çavuş İbrahim Ahmet Sarıoğlu, piyade çavuş Bayram Güzel, piyade çavuş Turgay Salgur, piyade çavuş Mehmet Uyar, piyade çavuş Seyfi Altuntaş, piyade onbaşı Mehmet Yıldırım, piyade onbaşı Mehmet Uçarı, piyade onbaşı Kasım Aksoy, piyade onbaşı A. Şükrü Karataş, piyade onbaşı Emrah Eryılmaz, piyade onbaşı Fetullah Selçuk, erler Sıddık Küçükgöz ve Mehmet Coşkun.

2. SroWaRRioR

SroWaRRioR Keşfediyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Allah belalarını versin Mad

3. HastaInsan

HastaInsan Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu 5.konu oldu

4. mavi_

mavi_ Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    100 olsun yeterkı konu olsun ne olursa olsun !!!!tepkımı dıle getırdım ! Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation

5. mavi_

mavi_ Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Çukurca ve Silopi'den Kuzey Irak'taki PKK'lılara topçu ateşi
    Behçet DALMAZ-Serdar KARA / DHA

KUZEY Irak'taki PKK'lı terörist grupların bulunduğu bölgeye Hakkari'nin Çukurca ile Şırnak'ın Uludere İlçesi'nin sınır kesiminden topçu ateşi açıldı.
    Irak sınırının sıfır noktasındaki Çukurca İlçesi'nde PKK’lı teröristlere yönelik yapılan operasyonlar arttırılırken, teröristlerin kaçış güzergahları da aralıksız top atışlarına tutuldu. Çukurca'da bugün saat 06.00'da başlayan top atışları yaklaşık 1 saat sürdü. Daha önce Yeni Mahalle'deki 3'üncü Komando Taburu'ndan yapılan top atışları, bu kez evlere yaklaşık 2 kilometre uzaklıkta bulunan Alay Komutanlığı'ndan yapıldı. Hakkari’de yine aynı saatlerde başlayan helikopter trafiği de dikkat çekti.

IKDP: İKİ YERDEN ATEŞ AÇILDI

Mesut Barzani liderliğindeki Irak Kürdistan Demokrat Partisi'ne bağlı ‘Peyamner' adlı internet sitesi, Kuzey Irak'ta ‘Sınır Muhafız Güçleri' adı verilen Peşmergelerin sorumlusu Hüseyin Temer'e dayanarak, Türk topçusunun Kuzey Irak topraklarına ateş açtığını duyurdu. İnternet sitesine göre bu sabah saat 06.30'da Türk topçusu, Şırnak'ın Silopi İlçesi'nin karşısındaki Zaho İlçesi'ne bağlı Kare, Baloka, Zozanıt Ava Sarke ve Pışti Hırorı köylerini, Çukurca'nın karşısındaki Amediye'ye bağlı Nızordı, Şaca, Çemki, Kokeri, Reşaba ve Zılı köylerini ağır topçu ateşine tuttu.
    Sınır Muhafız Güçleri sorumlusu Hüseyin Temer, 85 top mermisinin bölgeye düştüğünü iddia etti. Temer, topçu ateşinde can kaybı olmadığını, ancak 1 top mermisinin Nızordı küyündeki köprüye isabet ettiğini ve bu köprünün tamamen yıkıldığını ileri sürdü.

6. dR.NooB

dR.NooB Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    lise ögrencisi...
    Kodumun peşmergeleri Mad Bu arada genelkurmya misliyle karşılık verdik diyor 12 asker şehit oldu hemde TÜRK ASKERİ . 1 asker için dünyayı fethederim bee sen gelmiş pkk ile YİĞİT ASKERLERİMİZİ kıyaslıyorsun ..

7. HosenberG

HosenberG Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    200 kisiyle 20 kisiye saldırmıslar 'biiiipppppppppp' bunların yaptıklarına diyecek söz yok KAHROLSUN PKK Exclamation Mad