Arkadaşlar bir Mersin'li olarak sadece seyirci kalmak istemiyorum ve her yere saçma ve yersiz olsa da katılmak isteyebilecek sadece 1 kişi bulabilmek ümidiyle konularımı açıyorum ve sizin de katılmanızı istiyorum.Akdeniz'imizin incisi Mersin'e gelip Nükleer Santral kurmak hevesindeler ve bu Mersin'de Akdenizimize girmemizi engellicek,temiz rüzgarımızı alacak ve eminim bunlarla birlikte çevreye saçılan bir çok atıklardan dolayı hastalıklar ortaya çıkacaktır.Bunu engellemek istiyoruz.Nette bir topluluk oluşturup en azından tepkimizi koymak istiyoruz.Mersin'deyseniz ayrıca toplantılara gelebilirsiniz.Buyrun

http://www.facebook.com/event.php?eid=119384838138359

Mersin de yapılması uygun mudur bilemem fakat

Belçika da 7,Kanada da 18,Çin de 11,Fransa da 59,Almanya da 17,Japonya da 55,Rusya da 31,ABD de 104 tane Dünyada halen 438 nükleer santral reaktörü enerji üretiminde kullanılırken, 42 nükleer santral inşa aşamasında bulunurken bizim 1 tane bile nükleer santralimizin olmaması geri kalmışlığımızın resmiyetidir diye düşünüyorum..Madem ki o adamlar da var bizde de olmalı kardeşim!!!

k.bakma ama bende nükleer enerjiyi destekliyorum çünkü akarsu rejimi yüksek ve bol olan bir ülkede dışarıdan elektrik almak insana koyuyor..

Mersin de yapılacak olmasının bir sürü bir sürü sebebi var, önce en ince detayına kadar araştırın diyorum, güvenliği olsun çevre şartları olsun, ben 1yıl önce çok kapsamlı bir araştırma yapmıştım, orada yapılacak santralde malzemeden çalmazlarsa hiçbirşey olmaz bence... Ayrıca türkiyeninde elinde bulunan uranyum kaynaklarını azda olsa açığa çıkartıp kullanma vakti geldi bence artık :twisted:

SunLight demiş ki:
%70 i mi bizdeydi öle hatırlıyorum :)
O kadarı bizde olaydı şimdi ülkecek köşe olurduk...

Bor rezerviyle karıştırıyor olabilirsin lakin bor rezervimizde dünyanın %81 i :mrgreen:

hacı ne bilim ya bizde ne ararsan varda hepsi toprak altında dışarı çıkarsalar bilicez yani makara:

SunLight demiş ki:
hacı ne bilim ya bizde ne ararsan varda hepsi toprak altında dışarı çıkarsalar bilicez yani makara:
Askeriye genelde bu kaynakların üstüne üst kuruyor :P

Nereye çıkarıyorsun :mrgreen:

Savaş çıkarsa çıkar onlar [horny21

Elektirik kullanmak istiyosunuz ama uretilmesini istemiyosun Türkiye elektiriğinin %75 şini dışardan karşılıyor onumuzdekı 10 yıl içinde elektirik tuketiminin sımdıkının en az 2 katına cıkacagı hesaplanıyor napıcaz kapatalım ne kadar sanayi varsa durduralım uretimimizi fabrikalarımızı koylere yerleşelim hepimiz gerçekçi olun biraz türkiye bu santralleri şimdiye kadar coktan yapmalıydı insanlar 60 lı yıllardan beri kullanıyor bu enerjiyi biz niye kullanmayalım tabıkı de bunun bazı olumsuz sonucları olacaktır ama zararından daha cok ulkemıze yararlı olacagına ınanıyorum

dışarda olanıda hammadde olarak bandırmada geöilere doldurulup 3/5 kuruşa satılıyor .. Toprak altında kalsın daha iyi..

Yukarı Alt