Yeniden doğdum
Geçtiğimiz sezonki performansıyla Fenerbahçe ve birçok kulübün transfer listesine giren Necati, “Antalya'da mutluyum. Burada adeta yeniden doğdum” diye konuştu.

Tecrübeli oyuncu Necati Ateş, Antalyaspor’un Almanya kampında yazarımız Tunç Kayacı’ya çarpıcı açıklamalarda bulundu. Necati, hakkında çıkan transfer söylenitilerinden Galatasaray’a kadar içinden geçen her şeyi FANATİK okurları için anlattı.

Kendimi yeniden keşfettim

Tecrübeli futbolcu Mehmet Özdilek’le birlikte kendini yeniden keşfettiği belirterek, “Hocam ilk geldiğimde ‘Sen bir altınsın. Ne kadar çamura batırırlarsa batırsınlar biz seni tertemiz yaparız’ dedi. Ve ilk 5 maç oynamamama rağmen yerli futbolclur içinde Süper Lig’de en çok gol atan oyuncu oldum. Ligde ve kupada 17 gol atmışım. Takım olarak da başarımız ortada. Kupada önce çeyrek sonra yarı final oynadık. Ligde ise 10 maç kazamadığımız bir dönem oldu. Ona rağmen iyi bir yerde bitirdik daha da yukarılara çıkabilirdik” dedi.

Fenerbahçe’den teklif aldım

Geçen sezon yakaladığım formla bir çok transfer teklifi aldım. Resmi olarak tek teklif Fenerbahçe’den geldi. Ancak kulübün şampiyonluğu kaçırması ve moral bozukluğu içinde geçirdiği dönem sonucunda beklememi söylediler. Ben de mutlu ve huzurlu olduğum kulübümü tercih ettim. Ayrıca Beşiktaş ve Trabzonspor’un da benimle ilgilendiğini biliyorum. Hatta Tigana beni Bordeaux’ya istedi ama bir süre beklememi söyledi. Sonuçta bu defter kapandı. Artık var gücümle Antalyaspor için çalışacağım.

Galatasaray’da Necati oldum

Galatarasay’a gelince; Ben bir kere Galatasaray’da Necati oldum ve herkes beni Galatasaraylı Necati olarak konuşuyor. Galatasaray’da 3.5 yıl çok güzel günlerim geçti. 80’e yakın gol atmışım. Büyük başarılara imza atmış isimlerle beraber oynadım. Bu da benim için büyük bir şanstı. Geçtiğimiz sezon Türkiye Kupası’nda Galatasaray’ı elediğimiz maçlardatoplam 3 gol attım. Bu profesyonelliğimin gereğiydi. Ancak Ali Sami Yen’de duygu yüklü anlar yaşadım.

Rijkaard beni beğeniyor

Aldığım duyumlar Rijkaarad’ın futbolumu çok beğendiği şeklinde. Benim de Galatasaray’dan ayrılışım çok konuşuldu. Herkes bir şey söyledi. Ancak bu konuda sadece şunu söyleyeyim: Birileri Başkanı doldurdu ve o da bunlardan etkilenip beni yolladı. Ama bir kere beni çağırıp konuşmadı. Ben yine de çok güzel günlerimin geçtiği ve benim bugünlere gelmemde büyük payı olan Galatasaray’ı çok seviyorum.

İspanya’da sorun, teknik adamdı

İspanya’da niye oynayamadığıma gelince... Gerçekten orada da çok seviliyordum. Bunu sahaya çıktığımda tirbünlerin bana olan sevgi gösterisinden anlayabiliyordum. Aslına bakılırsa orada da teknik adam sorunu yaşadım. Hocamız beni iki maç oynatıp üç maç oynatmıyordu. Oysa ben oynadıkça form tutan bir futbolcu yapısına sahibim. Nitekim o hoca gitti ve takım bu sezon İspanya 1. Ligi La Liga’ya geri döndü.​

Fanatik ^^

Yukarı Alt