Arkadaşlar yeni bilgisayar alıcamgünde 10-15 saat sro oynamayı düşünüyorum sizce dizüstü mü alıyım masaüstü mü ? , dizüstü bilgisayarda 10-15 saat sro oynasam problem olurmu ? ayrıca rahat şekilde sro oynamak için bilgasayarın donanımı nasıl olmalı önerilerinizi almak istiyorum , şimdiden saolun

dizüstü kesinlikle önermem :)) onu aklından çıkart masaüstü almalısın ve çok rahat silkroad oynamak istiyorsan 3 gb ram al 1gb ekran kartı çift çekirdek işlemci 300 gb hard disk bunlar aşırı rahat pynamanı sağlar ama bence çok iyi bir makina alıcaksan :)) 8gb ram 4 çekirdek işlemci 1gb ve 2gb destekli ekran kartı 1 tb hard disk al :)) sen silkroad de makina sana açsın :)) o derece

Ezio0o demiş ki:
dizüstü kesinlikle önermem :)) onu aklından çıkart masaüstü almalısın ve çok rahat silkroad oynamak istiyorsan 3 gb ram al 1gb ekran kartı çift çekirdek işlemci 300 gb hard disk bunlar aşırı rahat pynamanı sağlar ama bence çok iyi bir makina alıcaksan :)) 8gb ram 4 çekirdek işlemci 1gb ve 2gb destekli ekran kartı 1 tb hard disk al :)) sen silkroad de makina sana açsın :)) o derece
Saol

Aklından geçen listesi buraya ekle bizde ona göre yorum yapalım ama sürekli çalışan bir sistem istiyorsan masaüstü alman lazım.

Laptopla 10-15 saat çok gitmez o kadar ısınırki laptopta tost basarsınız büyük, geniş masaüstü öneririm...

Masaüstü Al Aman benım yaptıgım hatayı yapma 1 char açıcam die 1 gb ram 256 ekran kartı olan pc aldım pc de tek char açablıorum oda hotanda 3 dk takılıor. Farm yaptıgım zamanlar 2 char kaldırmıor arkadaşlardan rica ediyorum onlar giriyor pc nin en az
3 gb ram 1 gb ekran kartı olanı makbul ayrıca çift çekirdek falan filan.

ps: bu arada bende değişecem pc burdan yorumlarınız benım içnde değerli :muck: :curtain:

zera pc ;

4 gb ram 1 gb ekran kartı dual core işlemci ( AMD ) win 7 64 x ...

sbot sınırını zorluyorum client konusunda pc uçuk durumda şuan 4 gündür kapanmadı hala takır takır kasıyor . kesinlikle masa üstü al 8)

Geçen yaz Toshiba' nın Satellite serisinden L500 - 13T aldım ve 24 Saat Sro oynayabiliyorum ve arkadaşların bahsettiği gibi bir ısınmada yok masaüstünden daha az ısınıyo denebilir tek bir sorun vardı bir aralar pc donuyordu oda kendiliğinden düzeldi sadece 1-2 gün böyle bir sorunla karşılaştım Laptop almanı tavsiye ederim.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Schweppes demiş ki:
Geçen yaz Toshiba' nın Satellite serisinden L500 - 13T aldım ve 24 Saat Sro oynayabiliyorum ve arkadaşların bahsettiği gibi bir ısınmada yok masaüstünden daha az ısınıyo denebilir tek bir sorun vardı bir aralar pc donuyordu oda kendiliğinden düzeldi sadece 1-2 gün böyle bir sorunla karşılaştım Laptop almanı tavsiye ederim.

tam ben yazacaktım schweppes güzelce yazmış yok öyle ısınır falan lafları hepsi eskidendi artık netbook bile 7/24 kasıyor yakında ipad'ler bile kasacak.

asıl sorun şudur sizin bir laptop'a mı yoksa desktop'a mı ihtiyacınız var bunu belirtmelisiniz ki ona göre yol gösterelim.

destop al derim neden dersen daha kullanışlı silkroad oynarken hemde 1 gb ekran kartı 4 gb ram bi pc bulursan tadından yenmez :starving:

laptopu geç;

silkroad'da istediğin kadar char açmak ve açtıktan sonra takılmadan oynamak istiyorsan vede silkroad açıkken ha ben ıvır zıvırlada rahat uğraşmak istiyorum dersen ki ben 4 client'in yanında çoğu zaman ya COD4 veya BF-BC2 takılırım ki pc'den tık ses çıkmaz ;

önerimi yapayım;
Benim PC;
AMD Phenom II x6 1055T 2.8 GHZ
Kingston 4 Gb DDR3 1333Mhz Ram
1 GB GDDR5 256 Bit Vapor-X Ekran Kartı
Vsvs en önemli bileşenler bunlar ^^
sadece bu 3 parca 1.000~1.200 TL arası bir fiyat tutuyor
(Ben komple sistemi 2200 Tl ye toparlamıştım)

ParduS_ demiş ki:
laptopu geç;

silkroad'da istediğin kadar char açmak ve açtıktan sonra takılmadan oynamak istiyorsan vede silkroad açıkken ha ben ıvır zıvırlada rahat uğraşmak istiyorum dersen ki ben 4 client'in yanında çoğu zaman ya COD4 veya BF-BC2 takılırım ki pc'den tık ses çıkmaz ;

önerimi yapayım;
Benim PC;
AMD Phenom II x6 1055T 2.8 GHZ
Kingston 4 Gb DDR3 1333Mhz Ram
1 GB GDDR5 256 Bit Vapor-X Ekran Kartı
Vsvs en önemli bileşenler bunlar ^^
sadece bu 3 parca 1.000~1.200 TL arası bir fiyat tutuyor
(Ben komple sistemi 2200 Tl ye toparlamıştım)

Katılıyorum hacım süpersin Toshıba L500 ü övmüşsün hacım sen o 2 mb akıllı bellekle kac char acabilyor ve kac saat acık tutabiliyorsun merak ettim eger full pc acık kalsın diyorsan kesinlikle masaüstü diyecegim... ama yok ben günlük 5-10 saat dinlendirecem diyorsan laptop da alabilrsn ama bi müddet sonra sorun vermeye baslıyacaktır...

kim diyo leptopda sro oynanmaz diye.. ben salıdan salıya kapatıyorum 10 client ile 7/24 kasıyorum 7 aydır bi sorun çıkmadı 10 tl lik de bi leptop soğutucu al koy altına masa üstünden daha üstün asus n61 vg serisi bendeki 1900 tl idi 2009 kasımda şuan daha yüksek modelleri var gayet güzel leptop öneririm masa üstü aldığına sonra pişman olursun :dance:
ara sıra o kadar client varken NFS shift bile oynuyorum sen düşün artık :D

katılıyorum yeni acer aspire 5536 aldım gayet memnunun öyle aşırıda ısınmıyor hava yerleri kapanmazsa 1.5 gün açık kaldı hiç bişeyde olmadı yani ama ew kullanımları için pilini çıkartmanı öneriyorum pilin ömrünün azaldığı yönünde duyumlarım war :D
özelliklerini de yazmış arkadaşlar bu alette şöyle yazıyor üstünde :D
amd athlon 64x2 processor ql-65(2.1gh)
atı radeon HD3200 grapich(512 sanırım)up to 1919mb hyper memory
15.6 hd lcd
4gb ram
320 gb hard disk
dvd wr falan filan

Yukarı Alt