Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
NighTwaLkeR demiş ki:
@RideTheLightning

Hacım niçin aynı soruları içeren farklı farklı topicler açıyorsun anlamış değilim.Tamam gitarını tanıtmışsın,daha önceden de konuşmuştuk hayırlı olsun,ağzın kulaklarında çalmak nasip olsun.Fakat sorduğun tüm soruları daha önce uzun uzun konuşmadık mı? Nedir bu emin olma merakı çözebilmiş değilim.

@Deschart

Bir şey hakkında bilgi sahibi olmadan ne kadar da rahat fikir beyan edebiliyorsun.Moda oldu sağda solda duyulan bilgileri yanlışta olsa savunmak.Ya dinle öğren ya da hiç konuşma.Nota bilmeden bırak gitarı hiç bir müzik aletine dokunamazsın bile.Şu ana kadar mandolin,keman,klasik-elektro-akustik-bas gitar,piyano-org ve bateri çaldım içlerinden bir tek bateride akor(yani ritm) bilmen gerekiyor.Bir perdesiz alet olan kemanı eline aldığında nota ve yay çekme tekniği bilmeden nasıl ses alıcaksın? Onu geçtim ben 6 yıldır elektro gitarı solo çalıyorum notadan başka bir şey kullanmıyorum.Ha akordan kastın notaların bir müzik cümlesini oluşturacak biçimde ard arda gelmesi ise ona da dize deniyor..
İşte beklediğim kişi ve beklediğim cevap :muck:

RideTheLightning demiş ki:
Çok soru sorduğum için özür. xD
Soru sorman problem değil.Forum ortamında bilgilerin paylaşılmasından ve soruların cevap bulmasından başka her şey saçma olur.Sorun aynı soruları tekrar tekrar sorman.Ne dedik sana bahsi geçen topic'te? Funtwo'nun iki tane videosunu da ekledim hatta adam guitar pro ile o noktaya gelmiş.Kulağım ve azmim var diyorsan müzik alanında elinden hiç bir şey kurtulamaz.Ha kulak nedir bilmiyorum ama olsun istiyorum diyorsan gidip profesyonel destek alman şart;internetten edindiğin bilgiler genel kültürden başka bir işine yaramaz.

Tablar . Videolar bir yere kadar. ÖnceLikle iLerde Metronom kullancaksın dis kullanacaksın. Çoklu pedallılarda qeLicek eLine . iLk başlangıç içn parmak açmak ve temiz çalmak en önemlisi. Temiz çalmayı ve parmakların hızlı oLursa Nota işi Kolay :wink1:

Yukarı Alt